Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • gunaydin Hf,guzel gunler hayirli isler..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Şaban Çilesiz Allah razı olsun facebookta böyle paylaşımların oluyor, bende izninle burada paylaşıyorum.

Vatan size minettar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Uçağın adını Eren Bülbül'ün memleketi "Maçka" koymuşlar ve ilk uçuşunu trabzon'a gerceklestirecekmiş.

• Idlibte bulunan gozlem noktamiza rejim tarafindan saldiri var 1 sehit 3 yarali, bu kesin bilgi ancak daha kesin olmayan ama gundeme bomba dusecek bilgiler var, Türk f16 larinin idlibte rejimi vurdugu ve rejim guclerinin buna karsilik vermeye hazirlandigi gibi..Haberler twitterdan tabiki teyitli degil ancak takip etmekte fayda var

• Idlibte bulunan gozlem noktamiza rejim tarafindan saldiri var 1 sehit 3 yarali, bu kesin bilgi ancak daha kesin olmayan ama gundeme bomba dusecek bilgiler var, Türk f16 larinin idlibte rejimi vurdugu ve rejim guclerinin buna karsilik vermeye hazirlandigi gibi..Haberler twitterdan tabiki teyitli degil ancak takip etmekte fayda var

Rejim tarumar edilmeli. İngiliz köpeği esad!

• savaş uçaklarımız bombalarken rejim mühimmatlarının yanında rus mühimmatlarını da yanlışlıkla vurmuş olabileceği söyleniyor ama söylenti net değil ancak bir bombalama var suriye rejimide karşılık veriyor devam edecek gibi allah ordumuzun yanında yar ve yardımcısı olsun

• Doğrumu bilmiyorum ama Ordmuza ait F-16'lar ile rejime ait uçakların birbirlerine ateş açtıkları haberini okuyorum.S-400'lerin tarihine yakın bu olayların olması "acaba" dedirtmiyor değil

• hala suriye batakligi diyenler var ah ahh hala siyaset pesindesiniz, siz istesenizde istemesenizde o topraklarda bizim elimiz olacak her zaman oldu, biz suriyeye girmeseydik suanda sinirimizda bir kurt koridoru olusturulmustu ve hergun her sehrimize guneydeki, taciz atesleri fuzeler isabet ederdi. O zaman ne yapacaktik vursunlar ne olacak mi diyecektik??

Haberler hala kesin degil herhangi bir aciklama yok resmi sakin kalalim

• hala suriye batakligi diyenler var ah ahh hala siyaset pesindesiniz, siz istesenizde istemesenizde o topraklarda bizim elimiz olacak her zaman oldu, biz suriyeye girmeseydik suanda sinirimizda bir kurt koridoru olusturulmustu ve hergun her sehrimize guneydeki, taciz atesleri fuzeler isabet ederdi. O zaman ne yapacaktik vursunlar ne olacak mi diyecektik??

Haberler hala kesin degil herhangi bir aciklama yok resmi sakin kalalim

Demek istediğimi anlamamışsınız. Suriye'de Arap baharı dalgası ilk başladığında Amerika'nın verdiği gazla Esad'ın karşısında olmak Türk dış politikasındaki en büyük hatalardan biri, zamanında Esad'ın yanında olunsaydı şu an ne bir Kürt koridoru derdi olacaktı ne de askerlerimiz boşu boşuna şehit olacaktı, çünkü Suriye'nin toprak bütünlüğü korunmuş olacaktı. Gaza gelip Şam'da namaz kılacağız denirse, ceremesi de böyle çekilir. Umarım olaylar daha fazla ciddileşmez.

• Ne yazık ki ilk baştaki politikamız yanlıştı (Ahmet Davutoğlu). Seçimi kaybetmelerinden önemli sebeplerinden biride Suriyeliler meselesidir. Biz kimseye gelme demiyoruz gelsinler ama böyle gelişi güzel değil

• Tam tersine Esadin karşısında durulmaliydi ve su anda oğlunun insanlara nasıl eziyet ettigi de ortada,ben söylediğini anladimda senin mesajın yersiz, durum ortada suan söylenecek en güzel şey birlik çağrısidir.Buarada arap baharina sallamaktansa esad ve babasının ülkenin kuzeyini neden kürtlere bıraktığını ve türkmenleri neden temizlemeye çalıştığını anlamak lazım tıpkı iraktaki turkmenlerin başına gelenler gibi,olay sadece arap bahari değil yani..

Neyse suan olayimiz bu değil,umarım savaş haberi gelmez ancak şehidmize karşılık bir cevap verilmeli buda bir gerçektir.

• bir ingiliz kraliyet uçağının suriye den güney akdenize doğru gittiğine dahil söylentilerde duydum grafikte gördüm. Ayrıca şuan yaşananlar ne yazıkki sıkıntılı umarım çok uzamaz. G20 zirvesi öncesi erdoğanın trump ile buluşması öncesi rusyanın gözdağı vermek istemiş olasılığı düşünülmeli ama nerden bakarsak bakalım kiskactayizve birlik olma zamanı kesinlikle allahım tüm askerlerimize sağlık sıhhat ve yardımcısı olsun. Twitter den bir çok haber görüyorum tabi altı doldurulmuş değil net bir bilgi ok yayın yasağı var deniliyor olabilirde bilemiyorum. Ama çok çok çok zor günler bizi bekliyor.