İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Umutsuzluğa kapılmanın hiç bir manası yok hala sistemi İtalya'ya veren ecm var yani yok yağış şöyle böyle konularına girmek için çok erken. Sistem belkide Marmara'nın olacak sakin olun o yüzden.

• Dekin şiddetine bağlı bu.2012,2015 ya da 2016 yılbaşındaki gibi kuvvetli,aralıksız yağan dek bence bir kar sever için olabilecek en iyi şeydir ama dediğin gibi 10 15 dakika yağıp 3 saat yağmayan dek sağanakları çok sinir bozucu oluyor.

Aynen belirtmek istediğim zaten 15 dk yarım saat yağan sağanaklar. Ya da ilçe ilçe çok büyük farklılıklara neden olan dekler benim için zevkli değil. Tüm bu güzel şehir ( istanbul ) aynı anda yoğun saatlerce süren kar almalı. Sıcaklık sınırda değil sıfırın altında olmalı. O zevk senede bir defa bile gelse benim için en büyük zevktir. Umarım önümüzdeki sistem veya sistemler bu şekilde güzel ve zevkli olur.

• Arkadaslar sistem batilamasada iyi,1.5 senedir kar gormedik gelenide begenmiyorsunuz anlamiyorum. DEK lede iyi kar alinir ab ilede.Daha sistem garanti degil siz DEK mi ab mi,batilimi dogulumu bu muhabbetlere giriyorsunuz. Boyle doyumsuz olumdugunda lanet olsun gitsin italyaya kalin boyle karsiz diyesim geliyor. Verev ki doguladi,karadenizli arkadaslarimiz sevinir yada batiladi biz seviniriz.Su bencillik ve egoizmi ne zaman birakacagiz merak ediyorum..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu modelin neyini beğenmediniz, bu haliyle neredeyse 85 kışına aday olur. Yağış da muhakkak olacaktır siz dua edin sistem en kötü böyle gelsin. Zira Adriyatik (İtalya) çanağı her an hortlayabilir. Bu durumda bırakın İstanbul'u Balkanlar bile ancak hava alır.

• Aynen belirtmek istediğim zaten 15 dk yarım saat yağan sağanaklar. Ya da ilçe ilçe çok büyük farklılıklara neden olan dekler benim için zevkli değil. Tüm bu güzel şehir ( istanbul ) aynı anda yoğun saatlerce süren kar almalı. Sıcaklık sınırda değil sıfırın altında olmalı. O zevk senede bir defa bile gelse benim için en büyük zevktir. Umarım önümüzdeki sistem veya sistemler bu şekilde güzel ve zevkli olur.

Kesinlikle öyle daha zevkli.2010 öncesi bu sistemlerden her sene 1-2 tane alıyorduk hatta daha da fazla ama son yıllarda bazı kışlar alamamaya başladık.2017 dışında sağlam bir siklonik sistem ne zaman geldi en son hatırlamıyorum.Çok kuvvetli dek yağışları aldık ama dediğin tarzdaki siklonik yağışların tadı bir başka oluyor.Önümüzdeki sistemde potansiyel var açıkçası.Birkaç küçük değişiklikle ne hallere gelebilir.2017 6 ocak sistemi neredeyse 1 hafta önce belirmişti.

• Arkadaşlar herşey net değil herşey pazar günü veya pazartesi sabahı belli olacak daha 4 günün tahminini bile yapamayan kafa karıştırıcı bir GFS var o zaman sabretmek beklemek gözlemek zorundayız

• Arkadaslar sistem batilamasada iyi,1.5 senedir kar gormedik gelenide begenmiyorsunuz anlamiyorum. DEK lede iyi kar alinir ab ilede.Daha sistem garanti degil siz DEK mi ab mi,batilimi dogulumu bu muhabbetlere giriyorsunuz. Boyle doyumsuz olumdugunda lanet olsun gitsin italyaya kalin boyle karsiz diyesim geliyor. Verev ki doguladi,karadenizli arkadaslarimiz sevinir yada batiladi biz seviniriz.Su bencillik ve egoizmi ne zaman birakacagiz merak ediyorum..

Hocam doğru söylüyorsunuz ama arkadaşlar da heyecanlı çok fazla böyle soğukların istanbul adına boş yere gitmesini istemiyorlar. Onları da anlamak lazım.

• sizinde rahatca takibiniz icin bir tüyo vereyim. Verecegim tüyoyu kendinize isaret edinin. Azorun dogu kolunu, italya sınırının dogusuna degil batisinda tutmaya calisin. Bu sınır size batiladimi doguladimi diye yardim edecek. Sicilyayi gecmemeli ki bu sefer de yunana kadar gitmesin.iyon denizinin batisi italyanin dogu kiyilari unutmayin. En azindan italyanin batisina atarsak ver elini efsane ....

Hocam eyvallahta,şu ocak 2017 vakasından sonra beklentiler çok yükseldi.Geçen senede 2014 ile akraba çıkınca çok acıktık ne gelse doyuramaz duruma düştük...

• Hocam doğru söylüyorsunuz ama arkadaşlar da heyecanlı çok fazla böyle soğukların istanbul adına boş yere gitmesini istemiyorlar. Onları da anlamak lazım.

soguklar bosa gitmiyor ki olay birilerinin kapisinin onune yagmiyor ya sorun burada.Tepede -40 lik 500 varken karadeni varken bos gecmeyiz zaten..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• soguklar bosa gitmiyor ki olay birilerinin kapisinin onune yagmiyor ya sorun burada.Tepede -40 lik 500 varken karadeni varken bos gecmeyiz zaten..

Hocam çok daha iyi bilirsiniz mazur görün beni ama -40 hemen doğuya çekiliyor ve rüzgarda karayel gibi duruyor. Şu an gözlemim bu ama yorumlarınız benim için çok önemli sizi uzun zamandır takip ederim.