İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • geçen de söyledim arkadaşlar bu sistemde havada olsa bile kar söz konusu isteyen istediğini söyler graupel tarzı kar bekliyorum daha çok bakalım neler olacak. Oraj ihtimali de söz konusu 500 hpa çok düşük çünkü.

• Sadece Aralık ayı için demiştim.. bu yıllar kalbimizde yaşıyor unutulmaz :)

Şimdi oldu Aralık ayı dediğiniz gibidir yazınızdan tüm kış için şeklinde algıladım..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• benim için en baba sitem 1986 yılı 1 ay okul tatil 10 gün kimse işe gidemedi fırınlar kapalı evde ekmek yapıyolardı soba üstünde..... hey gidi günler heyy

1987 olarak düzeltelim , efsane bir kıştı. burdaki arkadaşlar genç yanlış bilgi olmasın.

• geçen de söyledim arkadaşlar bu sistemde havada olsa bile kar söz konusu isteyen istediğini söyler graupel tarzı kar bekliyorum daha çok bakalım neler olacak. Oraj ihtimali de söz konusu 500 hpa çok düşük çünkü.

Her türlü size katılıyorum kendim şahşi 12-14 aralık sistemi tahmin analizinde de yazdım 500Hp çok ciddiği düşük -35 yani . profil duvarımdaki tahminin hocam -35 e dikat çektim bende Berkay34

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Ustatlar son 18 yilin en sert sistwmi neydi bence 8 ocak 2017 di hayatimda oyle hizli soguma oyle kar görmemistim ama sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. herhangi bir sistem gelirse benzetmeleri kacirmamak istiyorum.ona gore beklentilerimi ayarlamak istiyorum.(istanbul icin)

• Ustatlar son 18 yilin en sert sistwmi neydi bence 8 ocak 2017 di hayatimda oyle hizli soguma oyle kar görmemistim ama sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. herhangi bir sistem gelirse benzetmeleri kacirmamak istiyorum.ona gore beklentilerimi ayarlamak istiyorum.(istanbul icin)

2004 kışında İstanbul köprüsünün halatları kopmuştu ne 2017 si 2004 ve 2006 varken tarla onlar ;)

En sert sistem göreceli, birde nerede ne kadar yağdığı önemli. Aklıma gelenler 2004 2008 (sistem tarihlerini hatırlamıyorum ama 2004 Ocak, 2008 ise şubat olabilir) 2012 ocak sonu, 17 şubat 2015, 31 aralık 2015, 6 ocak 2017 gibi sistemler oturduğum yere ciddi kar bırakmıştı.

• 2006 benim için bir efsaneydi, okulu günlerce tatil etmişti.

17 Şubat 2008'inde bendeki yeri ayrı.

O zamanlar tabi benim için meteoroloji, Ntv Hava ve TRT'den ibaretti. :)

17 şubat 2008 de net hatırlıyorum, o zamanlar balkonumuz açıktı ve 30 cm kar vardı. Ve yanlış hatırlamıyorsam böyle bir gecede olmuştu. Yanılıyor olabilirim ama...

• Sizce bu yıl 1987 sistemini unutturacak sistem alabilir miyiz

Sistem gelirde eskileri unutturması zor, herkes için birçok sistemin birçok farklı hatırası olabilir. 2006 misal; benim efsanemdir. Günlerce kar yağmıştı, ondan sonrada efsaneler geldi tabi ama içimde yer etmiş bir kere.. :)

Bara döda fiskar följer strömmen...