İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GFS'ye göre irtifa/nem oranları

0.saat = 6 aralık saat 15

• Hatırlarmısınız bilmem ama geçen sene aynı böyle sıcaklık Dew point uymuştu herkesin gözü radardaydı sonra kocaeli tarafından karada küçük bir oluluşum oldu herkes gözünü oraya çevirdi ve bir saat içinde batıya doğru ilerleyerek baya bir güç kazanmıştı sarı kütleler çok belirgindi boğaz hattına kadar geldi ve eridi inşallah bu gün böyle güzel bir görüntü yaşarız tüm istanbul olarak HAVADA KARI GÖRÜP AÇARIZ BU SENEYİ İNŞALLAH şahsen ben 30-1 aralık sisteminde çamlıcada açmıştım bu seneyi:)olsun tüm istanbul açar bu seneyi inşalllah bu akşam.:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• unutulduysa hatirlatayim sene 2010 -7 girisi oluyor bi aksam hic bi yagis yokken her yer kuru iken 1 saatlik yagis 10 cm kar birakip gitmisti kimse beklemiyordu boyle bi durumu.

Bence bu 2011 2012 yıllarından önceki kışların en güzel tarafıydı.Ben 2012,2015 ve 2017 yıllarında gördüğüm en çok kar yağışlarını gördüm fakat 2010 ve daha önceki yıllarda bu tarz kısa süren ama örtü yapan etkili sistemlerin sayısı bariz bir şekilde daha fazlaydı.Son yıllarda bu tarz sistemler yakalayamıyoruz.Evet çok sağlam sistemler geliyor ama onun dışında örtü yapan sistemlerden çok kar sınırında bırakan sistemler geliyor.