S-400 Soğuk Havadan Koruma Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bünyamin Sürmeli patern değişmezse önümüzdeki kış da böyle geçebilir demiş. Bence haklılık payı var. Atlantik siklon üretip durursa aynı şeyleri yaşarız. Ancak bu sistemde efsaneyi kıl payı kaçırdık. Ispanyadaki siklon olmasaydı şuan burası bayram yeriydi. En kötü kışta bile böyle görüntüler görebiliyoruz demekki. Kışı erken bitirmemek lazım.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• @byax ''Ben konunu tamamıyla sizin tahmin konusu açarken ki net ifadelerinizden kaynaklandığını düşünüyorum. İnsanlarda öyle bir referans durumundasınız ki söylediğiniz her söz büyük umut aşılıyor. Belki dikkat ediyorsunuzdur bilmiyorum, tahminlerinizi paylaşırken yoğun bir bombardımana bizi tutmazsanız, tarih yaklaşmadıkça detay vermezseniz ve paylaştığınız sistem haberlerini net ifadelere kaçmadan daha ortada açıklamalarla bildirirseniz insanların kafasında bu işin gelmeme ihtimalini de yeterince canlı tutmuş olursunuz. ''

şu paragrafına yüzde yüz katılıyorum. Hocalarımızın bazı şeyler kafalarında iyice netleşinceye kadar bir tahmin beklentisi içinde olduklarını belirtmeleri sistem kafalarında netleşince de müjdeyi vermeleri daha sağlıklı olacaktır.

• @Efsane-Semih bu sene bir anormallik var ramazan ayında tuttugum yaprak cinekop 2 aysonra yine yaprak cinekop tuttuğumda bir anormallik olduğunu anlamıştım buğün karadeniz hiç olmadığı gibi anormal! ne balık büyüyor ne de balık var.kara avındada aynı durum söz konusu bi şey var ama ne bilemiyoruz.en iyisini Allah bilir deyip bekleyecegiz.ama böyle bu durum hiç olmamıştı.

• @Efsane-Semih bu sene bir anormallik var ramazan ayında tuttugum yaprak cinekop 2 aysonra yine yaprak cinekop tuttuğumda bir anormallik olduğunu anlamıştım buğün karadeniz hiç olmadığı gibi anormal! ne balık büyüyor ne de balık var.kara avındada aynı durum söz konusu bi şey var ama ne bilemiyoruz.en iyisini Allah bilir deyip bekleyecegiz.ama böyle bu durum hiç olmamıştı.

Anladığım kadarıyla balıkçısınız. Geçmiş senelerde böyle bir duruma rastlanmış mı o senelerde nasıl bir tablo oluşmuş bir duyumunuz var mı hocam ?

• @Efsane-Semih hocam bence bu sene bizi maf eden bati kutupdaki yani abd ye dalan kutup.

Anlatcamlarim cok uzun aslinda ama ozelden de yazabilirim ozetle o kutubun kendi etrafinda dönüş yönünü inceledim bizi mafeden de o oldu bence. Izlanda ab leri felan hikaye o kutup o kadar guclu olmasa izlanda kumda oynardi.

• @Efsane-Semih

Hocam geçen seneyi hatırlarsanız biraz model biraz da bloğunuzu okudum @wildleo1907 hocamızın yapmış olduğu 23-25 Şubat 2017 sistemi hakkında ki analizleri sistem önce bu tarihlerde beklenmiş daha sonra ay sonuna sarkması bekleniliyordu fakat günler geçtikçe sistem modellerde kayıp olmuştu.Bugün yine yaklaşık aynı manzara karşımıza belki çıkacak sormak istediğim şu o günkü patern ve kış şartları ile bugün yaşadığımız aynı mıdır yine GFS gösterip sistemi bize vermeyecek midir?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bakın Saygı ne anlama geliyor?

1. Değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı, kutsallığı dolayısıyla bir kimseye, bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusu, hürmet, ihtiram.

2. Başkalarını rahatsız etmekten çekinme.Bir kişiye, bir düşünüşe, bir eyleme, bir başarıya yüksek değer vermekten doğan özel bir duygu, Özellikle ahlak değerlerine karşı duyulur.
    Alıntı:TDK.Güncel Sözlük

Ahlak felsefesinde Kant'la önem kazanmıştır. Kant ahlakın temelini ahlak yasasına saygıda bulur.

İnsanlara saygıyı yitirdin mi yandın bittin, on paralık oldun demektir. (Yaşar Kemal)

Saygılı ve ahlaklı olmayı unutmayalım!!!
    En derin Saygılarımla

• @bkalafat bu sene Zonguldak kıyılarında net şekilde gözlendi bu durum . . .palamutlar hiç büyümedi ve azdı - istavritler çoğu zaman kıraça boyuna yakındı - çinekop ve lüfer neredeyse yapmadı desek yeridir ve şu mevsimde karadeniz hamsi bulamıyoruz . Kara avıda bıldırcın döneminde benzeri durum gösterdi -

• Çukurova da aynı şekilde. Bağlar bahçeler çiçek açtı. Bitkiler bile bu sıcak kış tan bıktı. Eğer bir sistem gelirde soğuk olursa sıkıntı çok o zaman. Allah sonumuzu hayır eylesin.

• Estağfurullah hocam, geçmişte ziraat odalarından yayınlanan üretim miktari, (ton kabuklu);
    forum.havaforum.com/attachment/16201/
    Kışın , fındığın ihtiyaç duyduğu bir soguklanma süresi vardır, (850-1700 saat arasi). Bu yeterli düzeyde olduğu zaman rekolte ye olumlu etkisi vardır. Yani kar ve soğuk mevsiminde olursa ağaçlara yarar. Aksi halde bir miktar düşüş beklenir.
    Fakat Asıl endişe konusu ve Rekoltenin düşmesine etken olan asıl konu, baharda yaşayacağımız zirai don hadisesidir. Bu bazı yıllarda rekolteyi yarı yarıya kadar indirmiştir.
    Bu sezon yaşayacağımız eksik rekoltede, TMO nun elinde ve stokta fındık bulunduğundan dolayı, bu durumdan tüccar ihracatçı ve sanayici ayağı pek zarar görmez ama üretici perişan olur. Allah korusun.

• Estağfurullah hocam, geçmişte ziraat odalarından yayınlanan üretim miktari, (ton kabuklu);
    forum.havaforum.com/attachment/16201/
    Kışın , fındığın ihtiyaç duyduğu bir soguklanma süresi vardır, (850-1700 saat arasi). Bu yeterli düzeyde olduğu zaman rekolte ye olumlu etkisi vardır. Yani kar ve soğuk mevsiminde olursa ağaçlara yarar. Aksi halde bir miktar düşüş beklenir.
    Fakat Asıl endişe konusu ve Rekoltenin düşmesine etken olan asıl konu, baharda yaşayacağımız zirai don hadisesidir. Bu bazı yıllarda rekolteyi yarı yarıya kadar indirmiştir.
    Bu sezon yaşayacağımız eksik rekoltede, TMO nun elinde ve stokta fındık bulunduğundan dolayı, bu durumdan tüccar ihracatçı ve sanayici ayağı pek zarar görmez ama üretici perişan olur. Allah korusun.

ZİRAAT odalarının verdiği bilgilere hiç bir şekilde itibar edilmemeli. çiftçimiz naylon fatura kestirip( parası ile)-yalansa yalan diyin- üretilmediği halde üretmiş gibi gösterip prim alıyor. bizim gibi az gelişmiş ülkeler de rekolteler hiçbir zaman bilinmez. eskiden de kendi kendi ne yeten ülke deniyordu. hiç bir zaman öyle bir şey olmadı. hepsi sallama rakamlar.

Kac sefer galataya gittim baliga. hep yaprak. 20 gundur gitmiyorum.

@Efsane-Semih

Hocam geçen seneyi hatırlarsanız biraz model biraz da bloğunuzu okudum @wildleo1907 hocamızın yapmış olduğu 23-25 Şubat 2017 sistemi hakkında ki analizleri sistem önce bu tarihlerde beklenmiş daha sonra ay sonuna sarkması bekleniliyordu fakat günler geçtikçe sistem modellerde kayıp olmuştu.Bugün yine yaklaşık aynı manzara karşımıza belki çıkacak sormak istediğim şu o günkü patern ve kış şartları ile bugün yaşadığımız aynı mıdır yine GFS gösterip sistemi bize vermeyecek midir?

ayni degil. bu seneki patern kotu.bekleyip gorecegiz.