Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• Son verilere göre uzunvadedeki sistem bölgemiz ağırlıklı gözüküyor

Diyagramda soğukkar biraz daha artsa güzel olabilir.Düne kadar adam akıllı yağış yoktu diyagramda şimdi artmış,siklonların habercisi bu yağışlar

Çanakkale Diyagramı

graphe_ens3.php?x=&ext=1&y=&run=0&ville=%C7anakkale&lat=40.1456&lon=26.4064&runpara=0

Hücum maç kazandırır,savunma şampiyonluğu

Micheal Jordan-

• Malum kasım ayındayız ve kasım ayında bile kar beklemek mükemmel bir olay olarak nitelendirebiliriz bölgemiz adına.Elbet mevsimi gereği sınırda kalma ihtimalleri bulunuyor ancak sistem gelene kadar gücü ve kuvvetinde değişiklik olacaktır bu yüzden şimdiden yorum yapmak doğru olmaz ancak bu tür durumlarda dek alan kentlerde dek yağışları sırasında sıcaklık düşer.Yine bu tür durumlarda kar görülür bir örtü yapar dek keser ve diğer dek gelene kadar erime trendine girer.Bu yüzden tekrar hatırlatmak istiyorum ki aylardan kasım.Kasımda bunları tartışıyorsak kışın tartışacak bir şey kalmaz :)

Micheal Jordan-

• Trakya ve Çanakkalenin son yıllardaki kaderi olan kuru soğuk maalesef bu güncellemede'de kendini gösterdi.Ancak başka bir yönden bakacak olursak bu sistemin siklonik sistem ihtimali oldukça yüksek yeter ki istediğimiz konumu yakalayalım siklonda

27921-accprecip-20181111-06-384-jpg

Micheal Jordan-

• Enes Bey Zonguldağı nasıl buluyorsunuz bu 2 sistemde ?

Yukarıdaki ilk açıklama sizeydi.Bölgemiz genelini şanslı buluyorum soğukların geliş yönü ülkemiz için güzel bir sistemin habercisi.İlk sistemde bir şansı yok(ils sistemden kastım 18-20 kasım arası)İkinci sistemde yani 21 kasımdan sonrası için kar ihtimali bulunuyor ya havada ya yerde onu zamanla açıklarız

Micheal Jordan-

• Bursa konumu sebebiyle çoğu sistemde şanslıdır.21 Kasımdan sonraki dönemde kar ihtimali bulunmakta.Vade biraz daha yakınlaşsın daha net yorumlar yapacağız şuan sadece ihtimalden öteye geçemiyoruz

Micheal Jordan-