Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar


 • Aynen öyle üstad. Belki havada da olsa görürüz yılın ilk karını demiştik ama kısmet olmayacak gibi. Yağış da çok sıkıntılı. Yağıyor ile yağmıyor arası bir şeydi ama şimdi oda bitti.

 • Bugün ziganaya kaç gibi çıkmalı ? Radarda bişey gözükmüyor gidipte kuru soğuk yiyip geri dönmek var ??

  akşam 18:00'dan sonra uygun görünüyor ama öyle etkin bir yağış olmayacak gibi. kütleler paralel geçiyor.

 • Ayder'e çıkacak arkadaşlar yarına ertelesin.

  Bugün merkezde orta şiddet karla karışık yağmur yükseklerinde kar yağışı olacak. Yarın sabah saatlerinde Ayder'de yağış tam anlamıyla kara dönecek ve gün boyu ara ara uzun süreli yoğun şekilde yağacak.

 • Bafra' nın batısında Alaçam/Yakakent/Gerze tarflardaki dağ sıralarında da kar yoktu , sabah görebildiğim kadarıyla. Gece kesin yağmıştır, diyordum ama bayağı yükseklerde bile görünmüyordu kar.

 • Samsun'da bırakın Çakallı'yı Kavak'ta bile kar yok sistem ülke genelinde beklenen etkiden hafif geçiyor Amasya'da kar alamayacak gibi duruyor yağış akşama kalırsa havada bir ihtimal.

  Hocam 500 hpa çok sıkıntılı. 25 ekimdeki 500 uyumu şimdi olsa kar 300 metreye inmişti şimdi. İllaki ikisininde harika olduğu bir salınım alacağız yakında. Geçen kışın yüzünden bu sene sabredemiyoruz. Ama ödülümüzü alacağız bu sene. Sabır...

 • Teşekkür ederim manik depresif  huseinskas bu arada bu sayfayı bence daha aktif hale getirmek lazım başka bölgelere baktığım da bir günde 20 sayfa yoruma katılan var bizim bölgemiz 2 sayfa niye herkez heycanını kaybetmiş kış daha yeni başlıyor ve biz bölge olarak her zaman kar yağışı alıyoruz illa ki merkeze mi kar yağması lazım coşmak için bu sayfanın bence tahmincileri ve bölge sorumluları modelleri daha açıklayıcı ve yorumları heycan duyarak anlatmalı bir istanbul en ufak bir ihtimal havada kar görebilirmiyiz diye yatmıyorsa biz de heycanımızı arttıralım pozitif muhabbetler olsun ben bunu gönülden söylüyorum arkadaşlar denizi gören kimse yok mu çıksın desin kestane karası yapmış yoroz karardı bence günde 2 defa foruma girip msjları okuyup çıkmak değilde herkes nerde hangi konumda ne yapıyorsa bir ses versin burdan bölgemiz heycanını kaybetmesin herkese sevgiler saygılar hayırlı cumalar 🙏

 • Sayın hocalarım ay sonu Sibirya gelcek diyorlar sizin öngörünüze göre bu sistem eğer gelirse Avrupa’ya ve Balkanlar’a doğrumu gider yoksa ülkemize inme şansı daha mı yüksek ? Kuzey kıyıların şansı olurmu ?

 • Ay sonu beklenen sistem azor iskandinav kutup yükseği sibirya etmenleri dahilinde nasil bir öngörü var.Bölgesel olarak değil de örneğin balkanlardan mi, kırım üzerinden mi,kafkaslar yönlü mü olacak ,ao nao ne diyor?Kafamda deli sorular. İnşaallah kırım üzerinden sağlam gelir ve ülke sistemi olur.