Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • daha 8.11 aralik arasıni balkanlara veriyir diyagram diyorsun mia biz daha önümüzdeki sistemi çozemiyor modeller gfs diyagramı onu diyorsan sabah yuzde 40 larda kar olasiligi yapmayın az söyle o zaman aralıkta bitsin sonra ocak ta hazar yb geldi deriz ocakta gitti şubattada endeksler uyumlu olmaz felan şubatta bitti hadi kışı bitirdik

ne yazdığını tam olarak çözemesem de eğer bir soğuk akışı olacaksa bu bize kuzey enlemlerden gelmek zorunda çünkü kuzey yarım küredeyiz.Ben diyagramlarda sadece bulunduğum bölgeye bakmam.Kuzey enlemlerimize bakıp bununla sağlamayı yaparım modellerin.

Toplam 20 senaryonun 2 sine inanıp burada oooooooooo yakın yıkın ooo geliyor moduna giremem kimse kusura bakmasın.Grönland yükseği aktif olduğu sürece arada bir modellerde görünüp kaybolan sinoptiğin zor olduğunu düşünüyorum.

Bende isterim o bahsi geçen soğukların gelmesini hatta modellerde görünce dahi seviniyorum sizler gibi gaza geliyorum gelmeyeceğini bildiğim halde görüntüsü bile hoşuma gidiyor sinoptiği bile hoşuma gidiyor.

Kışı bitirmenin bir anlamı mı var ? daha kış ayında değiliz.

Sistem için ön hazırlık yapıyoruz tahmin adına henüz 240 saate bile sokmadık sistemi bunu da haliyle diyagramlardan yapmamız gerekiyor.

• ne yazdığını tam olarak çözemesem de eğer bir soğuk akışı olacaksa bu bize kuzey enlemlerden gelmek zorunda çünkü kuzey yarım küredeyiz.Ben diyagramlarda sadece bulunduğum bölgeye bakmam.Kuzey enlemlerimize bakıp bununla sağlamayı yaparım modellerin.

Toplam 20 senaryonun 2 sine inanıp burada oooooooooo yakın yıkın ooo geliyor moduna giremem kimse kusura bakmasın.Grönland yükseği aktif olduğu sürece arada bir modellerde görünüp kaybolan sinoptiğin zor olduğunu düşünüyorum.

Bende isterim o bahsi geçen soğukların gelmesini hatta modellerde görünce dahi seviniyorum sizler gibi gaza geliyorum gelmeyeceğini bildiğim halde görüntüsü bile hoşuma gidiyor sinoptiği bile hoşuma gidiyor.

Kışı bitirmenin bir anlamı mı var ? daha kış ayında değiliz.

Sistem için ön hazırlık yapıyoruz tahmin adına henüz 240 saate bile sokmadık sistemi bunu da haliyle diyagramlardan yapmamız gerekiyor.

mia sadece sen erken diyagramlara bakip balkanlar romanya arasi felan diyorsun ve bu diyagramlar 6 saatte boyna degisiyor biliyorsun bence erken konusuyorsun sadece evet olabilir grönland belası olabilir ama vade uzun

• mia sadece sen erken diyagramlara bakip balkanlar romanya arasi felan diyorsun ve bu diyagramlar 6 saatte boyna degisiyor biliyorsun bence erken konusuyorsun sadece evet olabilir grönland belası olabilir ama vade uzun

Diyagramlar uzun vadede en sağlıklı yorum yapabileceğimiz verilerden biridir.

Adı üzerinde tahmin.Ben bu bölgede bekliyorum sen yada başkası beklemez.

Sana kalırsa burada kimsenin konuşmaya hakkı yok çünkü modeller de 6 saaatte bir değişiyor.Ancak geliyor obaa sistem geldi yıkacak bizi vs. demiş olsaydım eğer sorun olmayacaktı değil mi ?

Kendinizle çelişiyorsunuz bu yüzden daha fazla yorumlarınıza cevap vermeyeceğim.

• Tahminkolik azor biraz daha yükselmeye başlarsa föne doğru yol almaya başlarız. Soğukların kaynağında değişim olması lazım. Merkez soğuğu 5 derece daha düşse ve z500 de az daha aşağıda olsa tamamdır mis gibi sistem. Azorun erken ve daha kuvvetli yükselmesi yaramaz bize tam ayarında şuan.

• GFS Atlanktik'ten akdeniz havzasına kadar ki bölümde güçlü ve inatçı bir yüksek basınç hakimiyeti ön görüyor bu da izlanda'nın İngiltere civarlarında sıkışmasına neden olmuş.

Güzel bir çalıştırma olmuş.

• Mia

Kimsenin yaptığın yoruma sözü yok. Sana kötü bişey söylememiş kimse. Şöyle desem kimse kızmazdı deyip kendi kendine bir şeyler kurma. Herkes bir şeyler söylüyor birbirini eleştiriyor bir tek sen insanları kendinizle çelişiyorsunuz diye yaftalıyorsun.

• Mia

Kimsenin yaptığın yoruma sözü yok. Sana kötü bişey söylememiş kimse. Şöyle desem kimse kızmazdı deyip kendi kendine bir şeyler kurma. Herkes bir şeyler söylüyor birbirini eleştiriyor bir tek sen insanları kendinizle çelişiyorsunuz diye yaftalıyorsun.

Şahıs yorumunda erken konuşuyorsun 6 saatte bir değişiyor modeller vs demekte o zmn burada yine şahısa göre kimse iyi yada kötü bir şey dememeli öyle değil mi ? ben buna takıldım yoksa ti'ye almam.

'' 6 saatte değişiyor modeller '' diye bir atıf varsa ki o zmn bu sitede kimse yorum yapmayacak anlamına gelmiyor mu ? bu forumda ki herkes gökyüzüne bakıp yorum yapmıyor sonuçta ? o zmn bu yorumu yazan şahıs otomatik olarak kendisiyle çelişmekte.