Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• geçen sene şubat ortası ıyi bir soğuma ile kar almıştık. Ondan önceki şubat ayları vasatın vasati idi bu şubat ise vasatında vasatinin vasatlari. Demekki geçen seneki sistem şans ile şubat ortası d.karadenize geldi.bir türlü kirilamiyor şu subat sistemsizligi. Devasa soğuk hava avrupaya dalıyor mübarek a.b italyada çakıldı kaldı. O olmasa idi buralar emin olun bayram havası idi.bildiginiz ülke sistemi olur karadeniz kar olup gomerdi hem de geçen sene yanında devede kulak kalır cinsten. KOLAY kolay bu şanslar yakalanamiyor. Biri daha uçtu giti işte

• Sahildeki insanlarda kar görsün o bembeyaz rahmet mavilikle buluşsun kışa güzel bi veda edelim geçti hep gönlümden
    O sebeple son ana kadar pes etmeyeceğim yönünde mesajlar yazdım dönecek dedim gelecek dedim
    Bunları yazarken amacım ne dikkat çekmek ne de umut tacirliği yapmaktı
    Tek amacım hani çok istersen olur derler ya öyle bişeydi
    Olmadı gülmedi bu sistem sahildeki arkadaşlarımıza ve insanlarımıza
    Ben zaten biliyorsunuz 2200 rakımdayım bu sene çok kar gördüm bu sistemdede modellerin burada öngördüğü kar 50-70 cm aralığında
    Bundan sonraki temennim fındık çay gibi geçim kaynağı ürğnlerimizin zarar görmeyeceği koşullar
    Kendi adıma pazar akşamüstüne kadar pesetmeyeceğim
    Ama bunun bilimsel hiçbir tutar dalı da kalmadı sadece inat beklentisi

• bu kışı kafamda bitirdim ben zaten. Ha gelirse sürprizdir. Martta bi sistem daha var ama yine iskandinav destekli sicak cepheli bir sistemmi yine sistem orta karadenizde sinirda mi kalacak yada en fazla -6 mi girecek yoksa avrupaya mi gidecek asya ya mi kacacak bakalim...

• Bu avrupaya kaçan sistemin benim gibi model takibine yeni başlamış üyelere öğretici bi yanı oldu tek olumlu şey bu uzun vadede modellere güvenmememiz gerektiğini orta vadedeyse 170 180 saat civarında gösterdiklerininse güvenilir olduğunu öğrendim kendi adıma
    Ama hatırlarsınız @BaFRaLı55 hocam bi ara 216 saatte mi ne - 12 sokmuştu samsuna ecm bu sistem için neden bu kadar hata payı var bu modellerde ya da başka bi şekilde sorarsam bu kadar hatı payı var madem neden ukmo gibi 144 saat verip işin içinden çıkmıyor ki ecm