Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @cografyaciburak üstadda beni onaylamış sistem net bir şekilde Avrupa'nın ancak hala Orta Karadeniz'e kadar kar yağma ihtimali yok değil Doğu Karadeniz için son şans yarın düzelmeli.

Daha bu sabah yazdım sistem bitti gitti demeye gerek yok ancak doğrudan -20'de Kırım'dan dalmayacak kimse boş hayal kurmasın endksler negatif her türlü batılı olacak sistem en iyi ihtimal Balkanlar'dan girecek o da işte dediğim gibi Orta Karadeniz sınır olabilir.

• Daha bu sabah yazdım sistem bitti gitti demeye gerek yok ancak doğrudan -20'de Kırım'dan dalmayacak kimse boş hayal kurmasın endksler negatif her türlü batılı olacak sistem en iyi ihtimal Balkanlar'dan girecek o da işte dediğim gibi Orta Karadeniz sınır olabilir.

1,1,5 günlük bir sistem haline gelirse Samsun adına ayakta alkışlarım bu sistemi.En kötü 8 ocak 2017 gibi olma şansı var.Onda 20 cm almıştım.Kaçan balık çok büyük ama ne yapalım normal bir senede olsa bu sistem kaçtığı için modele bile bakmazdım ancak sistemsiz senedeyiz..

Umarım doğular bölgece faydalanırız.

• muhteşem soğuklar var kuzeyde.azor ve ıskandinav yükseği dik karşılık verseydi ülkemiz sahilleri efsanesine efsane katardı. Bunun en büyük nedenlerinden biri ispanyadan italyaya kadar olan bir yerde ander a.b türemesi.

• aralık avrupada dolu geçti ocak bizde dahil kısmen oralardada sıcak geçti.subat ise avrupa acısını çıkaracak. Biz halen daha ayni.gecen kış avrupada çok iyi değildi bölgemiz çevresinde çok çok iyiydi.su an kötü ve döngü möngü yok sıcak sıcak giriyoruz işte. Kuzeyimizim çok soğuk olması hiç-bir avantaj içermiyor bölgemiz için .

• sistem gelsede batılı gelecek bizim yinede bir şansımız varmı?

Batılı gelmeyecek kardeşim 10 gündür söylüyorum bu konuda karadenizden bodoslama inecek ecm nin bügünkü sabah çıktısına bak 120 de yukarda iki bağımsız 1030 oluştu ya işte bu yb sistemi güneye inerken doğuya da itecek yarın sabah ecm sistemi tam sinoptan sokacak allahın izniyle bu sistem karadeniz sistemi en çok etkileneceği bölgelerde karadeniz(tamamı) marmara kuzey ege ve doğu anadolunun kuzeyi

• Arkadaslar 120 den itibaren beklentilerimizi karşılayabilecek güçte soğuklar giriyor galiba hatta 144 de ki soğuklar bile efsane gerisini heyecanla bekliyorum

Ben direk sinoptan inecek bu sistem ben ukraynadan ispanyaya hareket eden soğuk yağışlı kütle görmedim derken çok gülen olmuştur bana bu sistem karadeniz sistemi 700 800 rakımda metreyi bulacağına inanıyorum

• ab Kıbrıs civarında olduğu için doğu ve doğu Karadeniz e yağış verdi dekler hesap da yok büyük ihtimalle anlayacağın saydığım bölgeler haricinde 1015,1020,1025 izobarları geçiyor bunlarda yağış az bırakıyor.Saydığım bölgelerin üzerinden 1005,1010 geçiyor doğal olarak yağış alıyor

Günlerdir bu sistem karadeniz sistemi iddiamın değerli bi hocamız tarafından teyidi oldu inşallah artık istikrar sağlar bu sinoptik haketmişti karadeniz şubatı bahar gibi geçirerek