Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • vade uzun beklemeye değer bence..misal son sistem bile sınırda idi ama ufak sürprizler yapmadi degil...şubat basi sistem su ana kadarin en iyisi bence.
    Yorum ustalarımızın yazarlarımızın

• @Samet_113 Öncelikle bu foruma üye olduğumdan bu yana bölgemiz forumundan olan arkadaşlarımızın defalarca kez bu problemi dile getirdiğine şahit oldum buna rağmen sizin gibi olayları işlerine geldiği gibi anlamak isteyen (istemeyen) insanların, arkadaşlarımızın bu konudaki yakınmalarına karsı duyarsız olmaktan ziyade daima karsısında olduğunu gördüm , görüyorum...Bu aksamki ECMWF güncellemesi sırasında yorum sayfasında nickini hatırlamadığım bir şahsın(Tabiki Marmara Bölgesinden), bu forumdan bir arkadaşımıza sataşmasını okudum (arkadaşın nickini hatırlayacağımı umuyorum eğer bunu okuyorsa dile getirsin) tabiki bu ilk defa değildi sizin gibi insanların yüzünden son da olmayacak.Şimdi cıkmıssın karsıma, bu sıkntıyı sanki ilk defa duyuyormuşsun gibi davranıyorsun hatta beni 'bir sey attın ortaya kacma cevap ver diyerek' hala bir seyler acıklamak zorunda bırakıyorsun. Bu konuyu ben icat etmedim zaten var olan bir sorundu, o yüzden bana laf sokmaya çalısmak yerine konuya odaklanırsan belki o zaman İLERLERİZ, nereye ilerleyeceksek.

• Haksızlık olduğunu düşünüyorsanız model sayfasına daha çok yazın sadece Marmaralılar esir almasın bizimde katkımız olsun deyin sadece eleştirmekle olmuyor çok rahatsız olduğunuz mesajları raporlayın bitsin. Ben model sayfasına çok nadiren giriyorum ama bundan sonra daha fazla girerim madem rahatsız oluyorsunuz bölgemize sahip çıkalım eğer ortada gerçekten olumsuz bir durum varsa.

• Sizden sinirlendiğiniz haksızlığa örnekler istiyorum.Onun dışından havaforumun en popüler bölgesi olduğunuzu size kim söyledi?Tabi ben bunu sorunca siz yine haksızlığa uğradınız ama olsun.Size karşı söylenen her şey zaten sizi iğnelemek için yapılıyor.Nerede marmara bölgesinden ibaret görülüyor bana veri

Gecen sene Karadenize ozel 2 baba sistem tahmini yaptim. metrelik olacak dedim. Sistem oldumu bahsederim bos gecmem.

Yine diyormusunuz hocam. Fön mü yeriz lapa. Lapa. Kar. Mı

• Model sayfası marmara sayfası gibi. Bunu herkes biliyor. Samed hoca da benim oraya yorum yazmamı yasaklamış.Kendisine teşekkür ediyorum. Karadeniz bize yeter çok şükür. Bırakın model sayfası onların olsun ben yoruldum tartışmak daha istemiyorum.Herkes neyin ne olduğunu iyi biliyor zatene.

• @Okeanos Her şeyden önce üslubunuza diyecek söz yok ona üyelerimiz karar versin.Ben ne olursa olsun her zaman nazik olmaya çalıştım ama doğruları söylediğim için olsa gerek çoğu kez karşı tarafdan bu şekilde cevap alamadım.Konumuza gelecek olursak aşağıda şimdi silinen tüm mesajları göstereceğim size bakalım sataşan kim bizler neler yapmışız hepsini göreceksiniz.
    forum.havaforum.com/attachment/15355/
    forum.havaforum.com/attachment/15356/forum.havaforum.com/attachment/15357/forum.havaforum.com/attachment/15358/forum.havaforum.com/attachment/15359/forum.havaforum.com/attachment/15360/7.pngforum.havaforum.com/attachment/15362/forum.havaforum.com/attachment/15363/forum.havaforum.com/attachment/15364/
    Şimdi anladığım kadarıyla en son resimdeki üyenin cevabını sataşma olarak değerlendirdiniz.Peki şimdi soruyorum size biz bu mesajı sataşma olduğunu varsayalım konuda uzun süre mi tuttuk?Hemen silmedik mi?Rencide olmasını mı sağladık?Yada size göre sataşma olan şey ise bir üstteki üyenin yazdığı ne peki?Algılarınız o kadar kapalı ki ne desek ne yapsak yalvarsak yakarsak her şey size karşı yapılıyor.Bu konuşma tarzınızdan her şeyinizden belli oluyor.Sürekli itham ediyorsunuz ama iş veriye gelince üslup değişiyor çirkinleşiyor ama hep biz suçlu oluyoruz.İlk mesajınızdan yazdınız diğer konu size bu bölgenin en popüler bölgesi olduğunu kim söyledi?Tekrar soruyorum bu soruma cevap bekliyorum lütfen.Bu konu ne zaman bu hale geldi söyleyeyim size.Her şeyde kendini düşünen başka her yere sataşmaya meyilli kişiler ne zaman bu siteye üye oldu bu konununda çok güzel içine etti afedersiniz.Bu konuda neden eski şaşalı günler yok sordunuz mu?Sorarmısınız onu da biz engelledik her şeyi biz engelliyoruz.Bizi itham ettiğiniz gibi değilde asıl sizin gibi insanlar yüzünden bu konuda sessiz sakin duran üyeler var eskiden yazmasına rağmen.Gördüğü her olumsuzluğu yazan ama iş olumluya döndüğünde bir kulp takan üyeler doldu onlar ne yapsın yazmıyorlar işte.Umut yok bir şey yok.Kışı kapatan bol.Ağzından fönü düşürmeyen bol.Ne yapsınlar yazınca ne olacak.Hiç bunları düşündünüz mü?Hayır tabi ki.

• Yine mi aynı konu. Üç günlük kar yağışı değmeyecek şeyler. Model yorumlama sayfasını takip ediyorsanız ya mesajları raporlayın yada sadece burayı ve tahmincilerin kişisel sayfalarını takip edin.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• @Samet_113 havaforum anasayfasında hemen sağ tarafta son bir ayın en popüler konularında bölgemizin diğer bölgelerden daha üst sıralarda olduğunu görebilirsin bunu bir tarafımdan uydurmadım yani. Ayrıca iki saatir bu konuyu uzatıp cevap vermeye çalısıyorsun demek ki öyle basit , sacma, yersiz bir konu değilmiş değil mi?Üslubum herkese karşı aynı değildir sizin gibilere bu şekilde oluyor genelde ha bu arada beni de yasaklayabilirsiniz bundan sonraki hic bir mesajınıza (bu hakkında) cevap vermeyeceğim forumdaki arkadaşlarıma daha fazla rahatsızlık vermek istemiyorum iyi geceler

• @Okeanos O popüler listesi son açılan konulara göre ve aylık oluyor.Karadeniz konusunu yeni açtığım için o listede ocak ayı boyunca gözükecektir.Şubat ayında ise yeni açılan konulara yerini verecektir ve daha da gözükmeyecektir yıl boyunca diğer konulara olduğu gibi

Popülerlik yarışı yapmak istiyorsan konuların görüntülenme ve toplam mesaj kısımları ile açılma tarihlerine bakarsın :)

• @BaFRaLı55 velevki öyle olsun Karadenizli arkadaşlarımızın konusu en popüler olsun. Burada sidik mi yarıştıracağız?? bu kadar popüler konu ama bu konu dışında yazan eden yok varsada 3-5 mesaj. Ben konuya müdahil olmayacağım Samet zaten admin olarak ilgileniyor, sende karadenizli moderatör olarak buradasın zaten. Ancak genel bir durum var ki buda karadeniz-marmara çekişmesi zamanında sorunlu üyelerin(her 2 taraftan) forumdan uzaklaştırılmasına rağmen değişmiyor. Demek ki sorun bireylerde değil bu bireylerin savunduğu düşüncelerde, buna çözüm bulmak lazım.

Nacizhane Karadenizli dostlar siz bu marmara takıntısını geçip sistem kovalayın bu işten keyif alın, herkese iyi forumlar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @Samet_113 havaforum anasayfasında hemen sağ tarafta son bir ayın en popüler konularında bölgemizin diğer bölgelerden daha üst sıralarda olduğunu görebilirsin bunu bir tarafımdan uydurmadım yani. Ayrıca iki saatir bu konuyu uzatıp cevap vermeye çalısıyorsun demek ki öyle basit , sacma, yersiz bir konu değilmiş değil mi?Üslubum herkese karşı aynı değildir sizin gibilere bu şekilde oluyor genelde ha bu arada beni de yasaklayabilirsiniz bundan sonraki hic bir mesajınıza (bu hakkında) cevap vermeyeceğim forumdaki arkadaşlarıma daha fazla rahatsızlık vermek istemiyorum iyi geceler

Bu forumun en popüler konusundan son bir ayın en popüler konusuna düştük.Bakalım bu gözler daha ne dönüşler görecek?Ben yukarıdaki mesajımda da bu konunun sizin gibiler gelmeden önce şaşalı bir konu olduğunu söyledim zaten.Buyrun;
    forum.havaforum.com/attachment/15387/Ben popülerlik olarak genel konuştum sizde genel konuştunuz ama iş son bir aya döndü son anda.Bakın mesajımda bu konunun eski günlerini neden mumla aradığını yazdım.Merak etmeyin siz yokken ben burada idim.Neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum işi öyle bir boyuta denk getiriyorsunuz ki.Acitasyon yapıp yok beni de yasaklayın deyip kendinizi haklı çıkaracaksınız neredeyse.Bu üslubunuzun elbet bir cezası olacak orası ayrı zaten.Rahatsızlık vermek istemiyorum dediğiniz arkadaşlar herhalde sadece karadenizliler.Marmaralılar sizin gözünüzde sataşan tipler dimi?Rahatsızlık vermek istemediğiniz için ortaya itham attınız köşeye çekildiniz ilk yazdığınızdan caydınız olayı farklı yerlere çektiniz sonunda da acitasyonla beni yasaklayın modu.Bana mert olun mert başka bir şey değil.

• gece modelinde 200 h den sonra iskandinavya üzerinde 1025 mb y.b oluşmaya 1030 u zorlamaya çalışıyor. Tek sıkıntı aynı anda ıngiltere üzerinden çakılı haraket etmeye başlayan a.b işi biraz bozuyor. O olmasa azor ile birleşip direkt polar indirebilir daha farklı tablo görebilirdik. Direkt inmese de yine de oldukça iyi umut vadediyor ben beğendim.