Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ECMWF de azor L şeklini almış iskandinav ve sibirya yb konumu vs. Tam arşivlik tablo senaryo dahi olsa bir daha görme şansı bulamayız :D benim bu sistemden henüz bir beklentim bulunmuyor taşlar yerine oturmuyor bir türlü ao'nun negatif ve negatif fazda değerleri zorlama ısrarı sinir bozucu ilerleyen güncellemeleri takibe devam edelim gfs'nin beyni siklonlar yüzünden bulanık bir kaç gün bakmaya değmez.

• Beyler sizlere önerim ecmwf, gfs yorumlamaları forumu dahil olmak üzere ORTA VE DOĞU KARADENİZ forumundan başka bir forum takip etmeyin Zira bu haksızlığa sinirlenebilir, kendinizi kaybedebilirsiniz.Sebebine gelince, Havaforum^un en popüler bölgesi olmamıza rağmen, sürekli iğneleyici laflara maruz kalmamız ayrıca Ülkenin sadece Marmara Bölgesi'nden ibaret olarak görülmesi.Şimdi cıkacak bir kendini bilmiş, yok sen yanlış konusuyorsun, yok bölgecilik yapıyorsun falan filan.Bu durum devam ettikce ben de bunları yazmaktan geri kalmayacağım. HAKSIZLIK KARSISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR.

Sizden sinirlendiğiniz haksızlığa örnekler istiyorum.Onun dışından havaforumun en popüler bölgesi olduğunuzu size kim söyledi?Tabi ben bunu sorunca siz yine haksızlığa uğradınız ama olsun.Size karşı söylenen her şey zaten sizi iğnelemek için yapılıyor.Nerede marmara bölgesinden ibaret görülüyor bana veri sunun lütfen.Yazdığınıza göre de çok bilmiş ben oluyorum çünkü tezinize karşıyım sonuna kadar karşıyım.Dediğiniz gibi gereksiz itham atanların karşısından susan dilsiz şeytandır.Ben küçük yazdım bu arada büyük yazma gereği duymuyorum kimseye bir şey ispat etmek amacında da değilim.Şimdi hepsine cevap bekliyorum sizden.Başkaları da katılabilir sonra neden konu karışıyor demesin kimse ortaya bir şey atıldı ispat edilecek.

• Ecmwf harika. Özlediğimiz polar atak işte bu. Ancak vade uzun. Azorun yükselmeye çalıştığı bölge sıkıntılı. Balkanlardan inmesi ve Ege de ab alanı patlaması kolay bu görüntüde ne yazık ki...

• @Efsane-Semih hocam karadenizin sistemi zordur örnek vermek gerekirse samsun senelerdir bafra burnundan çekmediğimiz kalmadı son 2 yıl hariç -10 izobarlarının altında sistem gelse etkilemiyor ya rüzgar yıldız olcak yada geçen seneki gibi -12/-13 ler olcakki bafraya takılmasın bir diğeri trabzon yoroz siz benden daha iyi bilirsiniz buraya şeref verdiniz hoşgeldiniz şubatın başındaki sistem geçen seneyi yaşatırmı bize hocam teşekkür ederim şimdiden

• @Samet_113 kardeşim sen sabaha kadar benim tezime karşı ol , benim mesajım yerine ulaşmıştır bu forumdaki arkadaşlarımın, dostlarımın ne hissettiğini ben çok iyi biliyorum ayrıca @Efsane-Semih üstada da bölgemize gösterdiği SAMİMİ hassasiyetinden dolayı çok teşekkür ederim

• @Samet_113 kardeşim sen sabaha kadar benim tezime karşı ol , benim mesajım yerine ulaşmıştır bu forumdaki arkadaşlarımın, dostlarımın ne hissettiğini ben çok iyi biliyorum ayrıca @Efsane-Semih üstada da bölgemize gösterdiği SAMİMİ hassasiyetinden dolayı çok teşekkür ederim

Hiç sağa sola kaçmaya gerek yok.Bir şey söylendi kanıt istiyorum.

• @Samet_113kim ne yazsa siliyorsun nerden bulayım kanıtı? ancak sana buradan söz veriyorum bundan sonra sadece senin için bu tarz paylaşımları sen silmeden arşivlicem, o zaman merak ediyorum ne yapacaksın

Sorum çok basit cevabı da çok basit cevap bekliyorum sizden bir şey attınız ortaya cevap bekliyorum.

• Yıl olmuş 2018 hala istanbul karadeniz konusu var çok rahatsız oluyorsanız istanbul konusuna marmara konusuna giripte yorum okumayın kardeşim o zaman sonra buraya da gelip milleti galiyana getirmeyin karadeniz milleti zaten asabi en ufak bir konuda heyheyleniyoz burada bölge yöneticilerimiz var bırakım onlar yorumlasın