Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Pozitif endeksler negatiften her zaman iyidir.Pozitif endekslerde ülkenin büyük çoğunluğu güzel kar yağışları alıyor,soğuk sıkıntısı olmuyor.2016 kışı Karadeniz için efsane,İstanbul ve çevresi için bile hiç fena olmayan bir kıştı.

• doğa ve kış arasında net bir korelasyon olduğunu düşünmüyorum. Ama palamutun bol olması bizim açımızdan iyi tabi ki. Bol bol ızgara yapar yeriz hem de ucuz olur :)

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Arakli-Trabzondan selamlar burda koyde hava guzel yaklasik 1 haftadir buradayim ve geceleri guzel en azindan bogucu degil zaman zamanda yagis aldik.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Endeks meselesinde açık olmak gerek. Ne yazık ki coğrafi konum gereği bir taraf mutlu olurken diğer taraf üzülmek zorunda. Sistemine göre ya biz fön yeriz ya başka bölgeler kuru soğuk yer. Her tarafın aynı anda mutlu olduğu sistem var mıdır, varsa da çok nadir. Herkes kendi kapısının önüne yağandan mutlu oluyor sonuçta. Hayırlısı olsun tabii ki. Efsaneyi kaçırmamak gerek amacımız bu.😊😜

• Great Khan herkes kapisinin onunde yagandan mutlu olmuyor.Ulkemize yagsinda karadenizede yagsin marmarayada yagsin egeyede yagsin yeterki bu topraklarda kar sevdalisi kim varsa naspilensin mutlu olsun. Su mantiktan bir turlu kurtulamadiniz.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Great Khan herkes kapisinin onunde yagandan mutlu olmuyor.Ulkemize yagsinda karadenizede yagsin marmarayada yagsin egeyede yagsin yeterki bu topraklarda kar sevdalisi kim varsa naspilensin mutlu olsun. Su mantiktan bir turlu kurtulamadiniz.

Şu mantıklarla bir alakası yok söylediğimin. Şu mantıklarla kast edilen mantıkların hepsi sindirildi forumda çok şükür. Bölge anlamında söylüyorum ben. Hepimiz ne alacağız onu takip ediyoruz. Yoksa balkandan gelen sistemde benim zaten şansım yok, marmara da sıcak tarafta kalsın sistem Romanyanın olsun gibi algıladın sen Baybars abi, benim söylediğim o değil. O şartlarda tabi marmaradaki kardeşim sevinsin. Söylemek istediğim şey hepimiz gelmesi muhtemel sistemi takip ediyoruz ve iyi şekilde etkilenmek istiyoruz. Kapımıza yağandan mutlu oluyoruz derken bunu kast ettim sistemin zayıf tarafında kalmamak. Buraya yağmayacaksa İstanbula yağsın tabi senin mutlu olmandan bende mutlu olurum.😊

• Modeller ve diyagramlar önümüzdeki süreç için hiç iç açıcı değiller. Avrupa normallere inerken biz ısınma trendine giriyoruz. Umarım önceki yıllar gibi yaz havasında eylül geçirmeyiz.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Bugün açıklarda yağmur beklerdim ama Sinop'u sel götürecek neredeyse Samsun'da da ara ara atıştırıyor büyük bir kütle gelse de serinlesek ne iyi olur.

• Araklida ogle vakitlerinde koyde atti biraz suan hava cok bulutlu;)

• Bizim aylarca uğraşıp, didinip geceleri uykumuzdan feragat ettiğimiz Samsun'da ıkına ıkına 65-70 kg yağış aldık Erfelek yağış bile beklenmeyen bir günde 3 saat içinde 115 kg yağış aldı vermiyor Yaradan bize rahmetini ne edelim?