Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • of of şu topa bakın yahu avrupada dönüp duruyor.iskandinav yükseği sonrasında kuzeyde dönüyor top şekli dönüşü ile yine asyadan doğu avrupadan soğukları avrupa içlerine taşıyor. Ne çektik bu sene be......

• Rahat olun kardeşlerim modeller tam isabetli olsaydı bugün 850 de +12 olması lazımdı ama şu anda burda kar yağıyo (eğribel 2000 rkm)
    İnanmayan olursa gfs ve ecm nin 6 şubattaki senaryolarına bakın bugün için 850 yi kaç derece göstermiş
    Salı günü akşam ecm senaryosu yüzde 80 ihtimalle gerçek olur unutmayın bahsettiğimiz tarih bu hafta değil haftaya pazartesi
    Ecmyi baz alan mgm bile 3 gün kalıncaya kadar hergün farklı tahmin sunuyo
    Bazen 2 gün kala bile yağış miktarı ve sıcaklığı değiştiriyo
    Hava durumu 10 gün önceden tahmin edilemez sadece bir fikir edinilebilir
    O kar gelecek şimdi çayı demleyin pazartesi ve salı ecm çıktılarını bekleyin :/8103*

• Egribelde dediğine göre son 2-3 gündür ara yaagn kar mevcut örtü var mı bilmiyorum.. atabilirsen foto koyarmisin...buralar bildiğin yağmur dünden beri ama şu bı gerçek böyle 'kıytırık' bi sistemde bile yer seviyesi baya soğuk gidiyor bence 6derece civarı olduğum yer çoklu değil 3-4 derece daha soğuk olsa lapa lapa kar yağması içten değil..modeller tahmjbelr 24saat sonraki sıcaklığı tam tutturamiyor daha soğuk gidiyir gibi sanki son 3-4yağışlı sistemde...

• 2018 biz karseverlerin sinirlerini hoplatan kış olarak tarihe geçti. Geldik mart ayina mart zaten geçiş dönemi sistem tam üstümüze otursa dahi son 72 saat degisim olan ay.bu kışın özeti 500-1000km güney enlemde olmanın dezavantajı. Bizde sistemlerin çok güçlü olması için bir sürü etken bir araya gelecek şartlar oluşunca anca.oysa biraz kuzeyde olsaydık biri gelmedimi öbürü vurup geçiyor. Forum sakinleri böyle bir kış yaşandı mi hiç hatırlayan var mı.

• Egribelde dediğine göre son 2-3 gündür ara yaagn kar mevcut örtü var mı bilmiyorum.. atabilirsen foto koyarmisin...buralar bildiğin yağmur dünden beri ama şu bı gerçek böyle 'kıytırık' bi sistemde bile yer seviyesi baya soğuk gidiyor bence 6derece civarı olduğum yer çoklu değil 3-4 derece daha soğuk olsa lapa lapa kar yağması içten değil..modeller tahmjbelr 24saat sonraki sıcaklığı tam tutturamiyor daha soğuk gidiyir gibi sanki son 3-4yağışlı sistemde...

Güvendiğimde bu hocam tahminlerden hep daha fazlası var gerçekleşende
    Örtü 5 cm kadar ama bi tipi var gözüne sokuyo yerden karı adamın
    Foto yükleyemiyorum mobilden hata bende de olabilir daha iki aylık üyeyim siteyi tam çözemedim
    Son olarak tavsiyem ecmnin pazartesi gece ve salı sabah güncellemelerini çayını koy arkana yaslan takip et ben ukraynadan ispqnyaya haraket eden yağışlı hava görmedim 15 yıldır :hfyeni (18):
    Görürsemde öğrenmiş olurum da /scatisma2::341

• Ecm nin daha bu akşamına bayılanlar yarın akşam ve salı sabah çıktısını görünce ne yapacaklar acaba
    Söylemiştim ben ukraynaya kadar inip ispanyaya doğru giden bi hava kütlesi görmedim 15 senedir uydu görüntüsü takip eden biri olarak
    Bakın tam tamına sinoptan sokulacak bu hava bunda çok iddialıyım
    Perşembe günü mgm bültenlerinde şu ifade kullanılacak:
    Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava... uzays3271653126 uzays3271653126 uzays3271653126