Kış Başlıyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @hudayar 6 saat sonra bir daha bak. Olmadı 12 olmadı 18 olmadı 24. Arkadaşım onlarca senaryo var onlarca parametre var. Var oğlu var herşey bizim istediğimiz gibi olsa 365 gün kar yağardi. Bunları bu şekilde sorgulamak yerine üstadların hocaların yazdıklarından birşeyler öğrenmeniz sizin için daha iyi olur. Gün gelir kimseye sormadan kendinde yorumlayabilirsin bizlerde bu şekilde öğrendik. Tabiki sor ama 6 saatte bir senaryo üreten modelin neden böyle bir şey ürettiğini sormak bence hiç birşey öğrenmek istemediğini gosterir

eyvallah üstadım benim amacım tam olarak bu, "öğrenmek ve öğretmek" biliyorum bazı arkadaşların moreli bozuk ve bir takım şeyleri anlıyamıyorlar şahsen bende bazı şeyleri anlamıyorum bu tip bilgilendirme ile daha çok şey öğrencez. Teşekkür ettim bir kaç şeyde yazarsanız mutlu oluruz

• eyvallah üstadım benim amacım tam olarak bu, "öğrenmek ve öğretmek" biliyorum bazı arkadaşların moreli bozuk ve bir takım şeyleri anlıyamıyorlar şahsen bende bazı şeyleri anlamıyorum bu tip bilgilendirme ile daha çok şey öğrencez. Teşekkür ettim bir kaç şeyde yazarsanız mutlu oluruz

öncelikle şunu soyliyim üstad da hoca da değilim fakat yinede teşekkürler. Herşeyi bir kenara koy ve yazar tahminci statüsünde ki hocalarımizin dediklerini dikkate almalısin. Bizler sadece görüleni yorumluyoruz ama hocalar bizim göremediğimiz ayrıntıları yorumluyor . Bu yüZden onları dikkatlice takip et izle ve öğren

• 18 Ocak sisteminden halen umutluyum. Karayel ile ( Balkanlar ) üzerinden gelen ani soğuklar genellikle İstanbul ' a kar bırakır. Özellikle Avrupa yakasında oturan biri olarak kendimi daha şanslı hissediyorum.
    Öncesinde oluşacak olan lodos fırtınası ve sonrası rüzgar yönünün aniden karayele dönmesi ile birlikte ani sıcaklık düşüşü ile birlikte yoğun ancak kısa süreli bir kar perşembe alşam saatlerine doğru görülebilir. Sadece daha önce yaşadığım tecrübelere dayanarak böyle bir sonuca ulaştım. Semih hocamzında söylediği gibi Ocak 18 sistemini kestirmek çok zor. a.b sistemleri çok çabuk senaryo değiştirebiliyor. Artık her şeyin hayırlısı diyelim.

• Güneşli semtinde öğlen saatlerinde yağmur yerini sulusepkene bıraktı. An itibariyle yağış yok hava sabaha göre daha da soğudu. Ancak yağış sıkıntı. Akşam yağış gelirse kar ihtimali yüksek olur.

• mgm tahmini değiştirmiş kky diyor semih hocanın açıklaması da olumsuz olacak gibi bir his var içimde