27 Aralık - 15 Ocak Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İlk sayfadan ulaşamayan arkadaşlarımız için alıntıdır.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• :hfyeni (25): :hfyeni (25): tebrik ederim çalışmaların devamı gelir inşallah..

Teşekkürler Hocam saolun.

konunuz hayirli ugurlu olsun

Teşekkürler

@Uğurcan Makaroğlu Hayırlı uğurlu olsun yeni sezonun ilk konusu.Geçtiğimiz yıl da güzel analiz ve düşüncelerini bizlere aktarmıştın aynı doğrultuda başarılarının devamını dilerim.

İnşallah birlikte :)

hocam tabiki..emeğine sonsuz tesekkürler..ben zaten sahsına bır sey demedımki..sadece hf altın konu acabılıyor mu diye sordum..ve ılerıde cıkabılecek olumsuzlukalrla ılgılı fıkrımı belirttım..lakin en küçük terbiyesizlik yok..arkadasımız cok da güzel hazırlamıs...sag olsun..

Teşekkürler yoldaş ;)

Genç arkadaşımız anlaşılan hevesli. Forum kurallarına aykırı paylaşım olmadığı sürece pek üstüne gitmeyin. Sonuçta heves etmiş kursağında kalmasın. Ters bir durum olursa yönetim gerekli müdahaleyi yapar. Egonuzla ve kibrinizle değil vicdanınızla yazın. Yada susun. İyi forumlar.

Teşekkürler güzel yorumlarınız için :)

@Uğurcan Makaroğlu Eline emeğine sağlık, önümüzdeki sistem için gayet açıklayıcı olmuş. ^^

Eyvallah hocam

:hfyeni (25): :hfyeni (25): tebrik ederim çalışmaların devamı gelir inşallah..

okeys13123

Bence güzel bir özgüven göstermiş arkadaşımız. Gece açıklayacağım dediği bölümü bekliyoruz.

Teşekkürler güzel yorumlarınız için. :4722

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Eline Emeğine Sağlık, bu arada :) 10 Aralık ve 8 Aralık diye söylemişsin sanırım tarihlerde karışıklık oldu ^^

Düzelttim dikkatli bir şekilde okumanız beni daha da mutlu etti Teşekkürler :4722

Priestley

• Bugün kaç defa söyledim inatla,ısrarla,büyük bir azimle hala daha birilerine laf atma çabası,sürekli bir tartışma içine girme çabasında olanlar var.Bu tip mesajlar silinecektir.

• Hala uzatan arkadaşlar sadece mesajınız silinmeyecek aynı zamanda ceza alacaksınız. Konuyu rahat bırakın da isteyen istediği gibi yararlansın

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• CFS 5 Şubat Tahmini :))

850 HPA sıcaklığı

2 Metre Sıcaklığı :)

Basınç Haritası

Sadece moral amaçlı paylaşılmış olup CFS nin Tahminleridir :)

Priestley

• Tahminin güzel olmuş, farklı verilerle süsleseydin daha çok etkileyici olabilirdi.

Elimde çok fazla veriler var fakat daha çok netleşmesini beklemeliyiz. Boşyere ümitlendirmeye gerek duymamak için .

Priestley

• tabiki emek verilip hazırlanmış herkesin saygı duyması lazım fakat bılgılendırme açısından oldukça yetersiz ve hemen hemen herkesın bıldıği terimler kullanılıp modeller paylaşılmış. ben genede bu cesaretinden dolayı seni tebrik ediyorum yeni şeyler öğrenmeye ve kendını geliştirmeye çalış kardeşim araştırdıkça daha iyi olucaksın.

• Eline sağlık kardesimde diyosunki ben şimdiden sistemin gücünü belirledim. En baba 850 hpada -8 gelir diyosun yani uzun vadede gfs ne göstermisse onu sunmuşsun.Dostum daha cok tecrübe edinmen lazım.

• Eline sağlık kardesimde diyosunki ben şimdiden sistemin gücünü belirledim. En baba 850 hpada -8 gelir diyosun yani uzun vadede gfs ne göstermisse onu sunmuşsun.Dostum daha cok tecrübe edinmen lazım.

Öncelikle teşekkürler . GFS ne verdiyse onu sunmuşsun demişsin kardeşim ama GFS nin gösterdiğim çıktılarda bölgelere -4 den fazla soğuk soktuğu yoktu. Sadece sinoptik beklentilerimi gösterebilmem için çok uygun olduğu için onu kullandım. Yani basın dizilimleri ve azorun konumunu gösterebilmek için.Yinede değerli yorumun için teşekkürler :)

Priestley

• tabiki emek verilip hazırlanmış herkesin saygı duyması lazım fakat bılgılendırme açısından oldukça yetersiz ve hemen hemen herkesın bıldıği terimler kullanılıp modeller paylaşılmış. ben genede bu cesaretinden dolayı seni tebrik ediyorum yeni şeyler öğrenmeye ve kendını geliştirmeye çalış kardeşim araştırdıkça daha iyi olucaksın.

Yeni şeyler öğrenmeye ölene kadar devam edeceğimi düşünüyorum güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim öncelikle konuyu anlatırkende bahsettim elimde çok fazla veri var fakat sistem daha netleşince sunacağım diye görmemişsiniz galiba ama olsun ;)

Priestley