Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam emeğine sağlık gönlümüze su serptin

eyvallah çok teşekkür ederim

Hep beraber sinerji ve tevazu ile takipteyiz

Bu parçayı gecenin önemine binaen Ecm ye ve tüm yiğitlere armağan ediyorum

Haydi ECM ;

ABOV dedirt bize ve yanıltma

ABV dedirtme rk23_kgigf-123uzays3271653126

• Bugünkü Ecm öncesi bu sayfada yaptığım son 5/6 paylaşımı , blokaj ve sistem uzama tesbitlerimizi ve Ecm’nin düzeleceği yorumlarımızı okuyabilirsiniz

Alıntılamıyorum çünkü tek mesaj değil

Allah’a çok şükür yine yanılmıyoruz ve ülkece Kutup Balyozu sistemi alıyoruz :hfyeni (29)::gun_bandana:

• herşey de Ocak ilk hafta deme 😬

Mjo analogu yaptım saatlerce

5/10 Ocak , tamda Semih ustanın beklentisine uyan sistemler için adeta selektör yapıyor , önceki sayfada o dönem için bişeyler yazmıştım, umarım tam isabet eder

bu mesajı tam 20 Aralık’ta paylaşmıştık

Hey gidi günler ve hakikatler hey

Kendimi tebrik etmekle beraber asıl tebriği “o sene bu sene” diyen ve efsane sistemler gelecek diyen Hava_Forum ustayı kutluyorum.

• Kupanı verdim ya :) 31 aralık var ama 28-29-30-1-2 de yok.Hırsız değil performans sanatçısıyım:P

öncelikle 28/2 dönemini en isabetli bilen , yüzyılın en çok yanılan ama bir o kadar başarılı tahmincisi sevgili 4 Şubat yi kutlarım , yine de bana altından gerçek kupa borcu var 11/13 ten 🏆

Nerdeyse tüm forumun aksine aysonu için beklentiyi düşük tuttu, gıkı bile çıkmadı ve bu sinerjisizlik momentumu ile ipi göğüsledi

Ama Yılbaşında kar görürüm diye umut eden ve GGS tezi bu sefer sökmeyen Cold.EFso ( bilemeyince susmak YoK , bunu ilan etmek gerek) uzaktan akrabasının düğününü bahane edip soluğu Maraş’ta alıp şehre kar sinerjisi yapıp lapa lapa kar görmeyi başardı, yani yılbaşı kar görmüş oldum ve yine yanılmadım 😀

1a74da547ed8483.jpg

Şimdi 4/5/6/7/8 Ocak için hala kafası çorba olan modellerin biraz daha düzelmesi için Sinerji vakti ki olumlu yönde gelişme bekliyoruz ani bir manevra ile , AAS tezi gereği İstanbul’da cetvellik kar bekliyorum:gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:

• ECMF_phase_51m_full.gif

Öğrendiklerime göre ECM mjo konusunda yanlış ilerliyor.Çünkü SSW tarihini 2 ocak gibi düşünürken bundan 1 ila 2 hafta arası Batı Pasifikte güçlü MJO lar gözlenmiş.ECM bunu göstermiyor.Yani 7-14 ocak arası MJO nun faz 7 de güçlü gözükmesi gerekiyor.Bunu gösteren GEFS ;

GFS MJO index ensemble plume

1284290579_SSWEsMJOphase.png.b3ea8f380844b0d85eb69b13f6fa14a7.png

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Ne Mjo , Ne Pna , Ne de Ssw

Ben gördüğümü bilirim :hfyeni (29)::hfyeni (29)::hfyeni (29):

Aralıksız kar yağıyor misafir olarak geldiğim dondurma şehri Maraş’ta

Örtüye koşuyorum bu yıl ikinci defa bir deplasman kentinde

2fc3d3.jpg

3/5/7/9/11 büyük GGS savaşları dönemine hazırlık adeta

Bir gıdımlık hamleden efsane bile çıkar şu ortamda İstanbul için

Çünkü Zaafiyet teorimiz zafere koştu

Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın demiştik Ecm sistem bile vermezken , şimdi akşam Ecm bir kıyak daha yapacaktır çünkü artık döngü abdestini tazeledi dün

Nonstop sinerji :gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:

• Ecm az sonra deli bir hamle daha yapabilir diyagramda

Meselemiz şu an 6. Fazla

Yedi uzun vade için

Vade kavramını yeniden tartışmaya açalım demiştim

Diyagramın şekli içeriği geçmişi türev fonksiyonları , destek unsurları ve en önemlisi bize etki dönemi ve şiddeti önemli

Yoksa şu faz şöyle olur de olsun bitsin

O durumda modellere ve tahmincilere ne gerek var

Mesele işte burda düğümleniyor

Döngünün sırrını anlamaya çalışmak bir ömre bile sığmayacak derinlikte bir konudur

Atmosfer sadece tek kahramana izin verir , o da Mikail(as)ın emrinde olarak kendisidir o kahraman

• 4 Şubat

Aman Hocam sen böyle dersen biz ne yapalım :D

Rahat ol sen, bizim yaşlara gelince düşünürsün :S:S

Valla seneye öyle bir kış geliyor ki hani uzun zamanların rekorları kırılacak bir sene.Forum kışın sıcak olabilecek günlerin takibini yapabilir.Seneye ılıkçıyım anca dengeler :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• 4 Şubat, her la nına kışı demek paso soğuk demek değildir ki. Bize yaramayan la ninalı kışlarda var. Tamam bu bir avantajdır. Birde şuan tek haneli yılların lehimize geçtiği dönemdeyiz. Seneye çift haneli. Gerçi bu istatistiki olarak böyle, 11-13 yılda bir değişiyor. Mesela 2000-2012 yılları ara çift haneli yıllar, tek haneli yıllara göre çok iyiydi. Arada 2003'te iyi bir kıştı. Sonra 2013'ten itibaren tek haneli kışlar daha sert oldu çift haneli kışlara göre.

Bu kış da dolu dolu bir kış. Seneye ki kışa daha 11 ay var. Çok su geçer üstünden. Şimdiden ne desek boş, kehanetten öteye gitmez. La nına avantajdır ama diğer etmenlerin de iyi olması gerekir. Biz önce şu 2019'u atlatalım. Bu kışın içinde zaten efsane var.

• Sevgili Ecm , bu akşam Krallığını tekrar pekiştirme vakti :hfyeni (29)::/8103*

Döngü yorumunu bugün de iyice ve gıdım gıdım düzelttiğine göre artık baba sistem olma yolunda senden sinerjik bir güncelleme bekliyorum , hem sistemi kuvvetlendir hem de ömrünü uzat

Cem Karaca abimizi tekrar saygıyla anıyoruz

• Maşaallah

Buna Anomali derler Anomali

Son 1 haftalık Anomali Harika

Önümüzdeki sistem için güzergah beklentimi açıklamış ve anomalinin Zaafiyet teorimin en önemli verisi olduğunu belirtmiştim

Ülke sistemi geliyor ülke

832f21ccbb7425ae.png

Haydi Ecm , gerekeni yap rk23_kgigf-123uzays3271653126