Kar geri dönüyor 11 Şubat

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @wildleo1907

Hocam Marmara Merkezli 2. sistemimiz GFS uzun vade son saatlerinde ortaya çıktı.Umarım sizin de tahminleriniz doğrultusunda 2.efsane ile bu kış mevsimini mutlu sonla kapatabiliriz.Şimdiden kapaklandım Şubat son günlerine.

Bu sistem ile ilgili tek çekincem bu seneki siklonik sistem paternleri. Yani Balkanlar üzerinde biriken -16 ların Romanya - Adriyatik hattının doğusuna geçme konusunda kararsızlığı. Bu noktada elbette Girit AB'si katalizör faktörlere ihtiyacımız olacaktır. Hem rüzgar yönünün karayele dönebilmesi hem de dönüş hareketi ile Balkanlarda biriken soğuk havanın Trakya'dan içeriye tamamıyla girebilmesi adına. @berkay_tuku

• O sistemde ben 11 yaşındaydım. Bir bakkal Nedim amca vardı mahallemizde yaşıyorsa kulakları çınlasın öldüyse Allah Rahmet Eylesin. Kar iki gün yağardı, ardından bir gün ara verirdi. Her ara verdiğinde "ya İstanbul'un kışından ne olucak bitti işte Mart karı ancak bu kadar olur derdi" bir kızardım ki ve her defasında ertesi sabah ekmek almaya giderken "Nooldu Nedim amca hani bitmişti " :thumbup: derdim. Çok güzel günlerdi... Bakkal Nedim amca dediğin gibi benim için o dönemin ılıkçısı sayılabilir evet.

• O sistemde ben 11 yaşındaydım. Bir bakkal Nedim amca vardı mahallemizde yaşıyorsa kulakları çınlasın öldüyse Allah Rahmet Eylesin. Kar iki gün yağardı, ardından bir gün ara verirdi. Her ara verdiğinde "ya İstanbul'un kışından ne olucak bitti işte Mart karı ancak bu kadar olur derdi" bir kızardım ki ve her defasında ertesi sabah ekmek almaya giderken "Nooldu Nedim amca hani bitmişti " :thumbup: derdim. Çok güzel günlerdi... Bakkal Nedim amca dediğin gibi benim için o dönemin ılıkçısı sayılabilir evet.

Her yerin bir nedim amcası vardır. Belki olması gerekir mi ? muhabbet amaçlı aslında evet ;) ama ılıkçılıkları da çekilmiyor. ^^

• GFS hem dün gece hem de bu sabah 27 -28 Şubat tarihleri için siklonik bir sistem öngörmekte. Uzun zamandır marmara ve istanbul'un yaşayamadığı lodos arkası karayel ve hızlı sıcaklık düşüşüne paralel yağışın kara dönüşmesi şeklinde 48 saatlik ve ancak etkili bir sisteme benziyor. Takip etmeye devam yagmurs-semsiyes23232 hava-kars323 uzays3271653126 :yes:

• GFS hem dün gece hem de bu sabah 27 -28 Şubat tarihleri için siklonik bir sistem öngörmekte. Uzun zamandır marmara ve istanbul'un yaşayamadığı lodos arkası karayel ve hızlı sıcaklık düşüşüne paralel yağışın kara dönüşmesi şeklinde 48 saatlik ve ancak etkili bir sisteme benziyor. Takip etmeye devam yagmurs-semsiyes23232 hava-kars323 uzays3271653126 :yes:

hocam güney doğuya da uğratmıştır sizce

• Ben 87 senesinde 18 yaşındaydım sokağa bir çıktık dize kadar kar o an çok algılayamadım sanırım kaç cm yağdığını daha öncepatika tarzı bir yol yapmış sokağa çıkanlar karın üstüne basıldığı içinde kaç pek belli olmuyor ne zamanki semtin meydanına geldik kafamı bir kaldırdım bşr arabanın üstü abartısız 75-80 cm .aksaraya hastaneye gidiyoruz araç tek tük polisler aralarında konuşurken duydum Avcılar'da ekip otoları kara saplanmış e-5 ulaşım YÖK . Neyse zar zor gittik hastaneye bir baktım annemin başörtüsünden buzlar sarkıyor . Hastane dönüşü kar küremeler yolu açıyor iki km sonra yol yine yok . Böyle devam etti günlerce biz konu komşu evde toplanıp dua ediyordum allahım Dursun artık diye resmen karkolik olan ben psikolojim bozuldu bir ara çatı yıkılacak diye korktuk 1 ay böyle gitti . Nisa'n ın ortalarında belediye işçileri kazmalarla buzları kırıp kamyonlara doldurarak ancak kaldırımları temizlediler!!! Ölmeden böyle bir sistem daha yaşamayı çok isterim .