Kar geri dönüyor 11 Şubat

 • ecmwf ise 13 şubat gecesinden 14 şubat akşam saatlerine kadar iyi kar gösteriyor 850hpa da -12 ve -10 lar var. Gfs ise hemen hemen aynı
  13 şubat öğlenden 14 şubat öğlene kadar iyi kar gösteriyor. 1 saatlik yoğun kar yağışı alırsak bile örtü oluşur birde dek alırsak 5 dk yağsın yine örtü oluşur bana göre her türlü örtü oluşacaktır. Büyük ihtimal mgm hafif kar ikonlarını orta kar yağışlı ya çevirecektir.

 • sistem Karadeniz de dahil olmak üzere geçtiğimiz hafta başında öngördüğümüz etkisinden neredeyse %40 -%50 torpulenmiş olarak giriş yapıyor. Düne kadar daha da kötüydü. Evet yağıştaki azalisin temel nedeni Hatay Kıbrıs arasında en azından oluşmasını beklediğimiz tepki AB sini olusmamasindan dolayı çok sıkıntılı. Anlık değişebilecek nitelikte o yüzden Salı gününe kadarki durumu değil de daha çok Salıdan sonrasının nasıl değişeceğini takip etmek gerekiyor.

 • Aslinda rüzgarın doğu vektoru fazla olmasaydi istanbul geneli iyi kar alabilirdi.

  rüzgarın doğu vektöru olması da YB in şekil ve konumuna bağlı. Gerçekten de potansiyeli yüksek bir sistemi kaçırdık. Şimdi istatistiklere neden kulak vermek gerektiğini anladınız değil mi? 6 Ocak gibi bir sistemin yılda bir kez gelme olasılığının %3 olduğu bir veriyi küçümsedi burada bazı kişiler aynı şiddette ikinci bir sistemin büyüsü çoğumuzun gözünü kör edip beklentilerini yükseltti ve sonuçta şu sisteme neredeyse gelmeseydi daha iyiydi diyenler var. Cehalet tehlikesi hayatın her alanında ülkemiz adına bizler ve çocuklarımız torunlarımız adına en büyük tehlikemz olacak arkadaşlar lütfen onunla savaşın. Cehalet bir sigara bağımlılığı gibi muptelalik gibidir. Ondan kurtulabilmek için okuyun, araştırın ve düşünün!

 • Burada tüm hocalarımı takip ediyorum.
  Sistemin öngörülen etkinin biraz altında gelmesinin önemi yok
  Önemli olan, kimileri baharı getirirken, sizlerin günler öncesi, hatta haftalar öncesi nokta atış tahmin yapmanızdır.
  Başarılarınızın devamını diliyorum takibe devam.