Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlarıma katılıyorum , sitemleri sürekli İstanbul’u baz alarak süper, efsane veya çöp olarak adlandırmadan önce nereleri etkilediğine bakın ve yer yer değerlendirin lütfen

• Arkadaşlarıma katılıyorum , sitemleri sürekli İstanbul’u baz alarak süper, efsane veya çöp olarak adlandırmadan önce nereleri etkilediğine bakın ve yer yer değerlendirin lütfen

Nil hocam aslında bu Türkiye' nin gerçekten can sıkan bir gerçeği forumdan ziyade.

• Ege li arkadaşlar hayırdır İstanbula isyan bayrağımı açtınız sizde?

1.si forumumuz da hiçbir şehrin bölgenin önceliği yoktur herkese eşit mesafedeyiz, ben İstanbulluyum ama en çok istanbullu mesajı silerim
    2.si özellikle yazarlarımız bir sisteme efsane derken bunun Ülke genelinde yada çoğunluğunda etkili olacağını düşünerek söylemekte ve tahminlerini yapmaktadırlar
    3.sü bunların yanısıra İstanbulun nüfusunun Türkiye için öneminin herhalde herkes farkındadır dolayısıyla forumumuzda da İstanbullu üyeler çoğunluktadır. Bol kar bırakacak sistemler gelirken İstanbul değerlendirmesinin yapılmasıda gayet doğaldır. Forumda her bölgenin sorumluları üyeler ve moderatörler var ve güncellemelerden sonra sizlere bilgi vermektedirler. Kimse kimseyi kayırmamaktadır.
    4.sü Türkiyemiz İstanbuldan ibaret değildir ama İstanbul gerek ekonomik gerek jeopolitik yeri gerekse nüfus açısından Türkiye Cumhuriyetinin önemli hatta belkide en önemli şehridir.

Bu söylenilenleri de göz önünde bulunduralım lütfen. Herkese iyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Şu an yürüyen tartışma bence gereksiz bir tartışma. Hele hele forumda özel olarak İzmir konusu açılmış olması göz önünde tutulursa. Bir Balıkesirli ya da Trabzonlu misal bu ikazı yapmış olsaydı belki hak verebilirdim. Ama size özel bir konu açılmış ve zannedersem her konuda olduğu gibi bir de sorumlu bulunmaktadır. Bana kalırsa bilgi alma hakkınızı en iyi şekilde arayacağınız yer Konu Dışı sayfası değil bizzat İzmir sayfasıdır. İstanbul gibi Ankara da güzel İzmirimizde Türkiye'nin değerli şehirlerinden birisidir. Kimsenin yer kayırdığını bu manada düşünmüyorum. Ancak İstanbul'da yaşayan birisinin İzmir'i sistemin ne kadar etkileyeceğini merak etmesi de pek mantığa yatar bir durum değildir. Bu açıdan soru hakkınızı başta İzmir sorumlusu ve buradaki hocalarımızdan yana kullanmanız mantıklıdır. İstanbul açısından Gfs ve Ecmwf sayfasına yapılan yerel bazda değerlendirmelerin moderatörler tarafından çoğu kez silindiğine şahit oldum. Bence biraz daha empati yapın derim.

• Şu an yürüyen tartışma bence gereksiz bir tartışma. Hele hele forumda özel olarak İzmir konusu açılmış olması göz önünde tutulursa. Bir Balıkesirli ya da Trabzonlu misal bu ikazı yapmış olsaydı belki hak verebilirdim. Ama size özel bir konu açılmış ve zannedersem her konuda olduğu gibi bir de sorumlu bulunmaktadır. Bana kalırsa bilgi alma hakkınızı en iyi şekilde arayacağınız yer Konu Dışı sayfası değil bizzat İzmir sayfasıdır. İstanbul gibi Ankara da güzel İzmirimizde Türkiye'nin değerli şehirlerinden birisidir. Kimsenin yer kayırdığını bu manada düşünmüyorum. Ancak İstanbul'da yaşayan birisinin İzmir'i sistemin ne kadar etkileyeceğini merak etmesi de pek mantığa yatar bir durum değildir. Bu açıdan soru hakkınızı başta İzmir sorumlusu ve buradaki hocalarımızdan yana kullanmanız mantıklıdır. İstanbul açısından Gfs ve Ecmwf sayfasına yapılan yerel bazda değerlendirmelerin moderatörler tarafından çoğu kez silindiğine şahit oldum. Bence biraz daha empati yapın derim.

Biz hep empati yapıyoruz gelen sistem istanbulu etkilemesse ülke genelini etkilesin yinede çöp olur o sistem sizin nazarınızda.

• @Baybars isyan bayrağı açmış değilim şahsım adına. Ancak dediğim gibi genel sayfalarda gelen sistem eğer İstanbul’u yoğun etkiliyorsa ateş etmeler işte bu yaşasın tarzı söylemler beni rahatsız ediyor. Ayrıca İzmir de Türkiye’nin 3. Büyük kenti

• Çok doğru İzmir ülkemizin 3. Büyük şehiri.Ama şu da gerçek.Önce İstanbul a çok kar yağması lazım ki İzmirede yağsın.İstanbul için kötüyse Ankara için çok iyi değildir Bursa içinde çok iyi değildir İzmir için hiç iyi değildir güncelleme.

• Konu uzamasın arkadaşlar. Bir olağan sistemi yorumlarken genel konulardan, bölgesel konuları yorumlarken bölge konularından mesaj yazalım. Sistem İzmir'i etkilemezse genel konulardan çöp; Karadeniz'i etkilemezse genel konulardan çöp yazmayın ayrıca. Yıllardır içinden çıkamadığımız bir konu. Konumu farklı olanlar haklı olarak sinirleniyor.

AF-YOK

• @Baybars isyan bayrağı açmış değilim şahsım adına. Ancak dediğim gibi genel sayfalarda gelen sistem eğer İstanbul’u yoğun etkiliyorsa ateş etmeler işte bu yaşasın tarzı söylemler beni rahatsız ediyor. Ayrıca İzmir de Türkiye’nin 3. Büyük kenti

Hocam aslında sadece İzmir olarak bakmıyorum İstanbul önemli bir şehir ancak geri kalan 80 ilimizde gerek kültürel gerek metropol gerek sanayi olsun her bakımdan çok önemli şehirler isteriz ki en az İstanbul kadar gündeme gelsin.

Bu yorumunuz için size teşekkür ediyorum bu sene zor bir sene bizi anlayan üyeler olduğunu görmek sevindirmiyor desem yalan olur.Anlaşmış gibi hepsi bir anda oluyor bize saçma gelen muhabbetlerin sadece bize saçma gelmediğini görünce haklı olduğumuza bir kere daha kanaat getirdim.İnsanlar bir şey yazıyor ama neden yazdığını bilmiyor ortaya da bu görüntü çıkıyor ne yazık ki.

• snowstorm1. Sevgili kardeşim yürüyen bir tartışma söz konusu değil.Gerekli açıklamayı da sorumlu arkadaşlarımız zaten yaptılar.İzmir'li kardeşlerim ve arkadaşlarım rahatsız oldukları bir konuyu dile getirdiler hepsi bu.Karşılıklı polemiğe gerek olmadığı kanaatindeyim.