Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @manasbalasy burası türkiye kardeşim, geçen haberlerde görmüştüm adamın haberi olmadan adamın arsasından otoban geçirmiş karayolları :) o hesap biraz kendi işini kendin takip edeceksin ben de de bir tane ev var memlekette 4-5 ayda bir kontrole giderim yerinde mi diye mazallah yerine başka bir şey dikerler veya birisi sahiplenir otururlar içinde yani.

bu nasıl iş arkadaş hadi kamulaştırma olur eyvallah da adam evi dikiyor bir Allahın kulu da demiyor ki sen kimsin napıyorsun

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• @manasbalasy şimdi onu bunu bırakta sen en merak edilen soruya cevap ver . . .normalde 100 bin eden arsayı kaça itelediniz ;) :hfyeni (18):

150 bine itelemiş bizim peder bey. Adama demiş ya evi yık. Ya bana bırak ya da 150 bin lira ver basayım gideyim arsa da sana kalsın . adam vermiş gık demeden .

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• bu nasıl iş arkadaş hadi kamulaştırma olur eyvallah da adam evi dikiyor bir Allahın kulu da demiyor ki sen kimsin napıyorsun

Kardeşim şu an köy statüsünden büyükşehir statüsüne geçen yerlerde devlet oranın iskan sahibini aryor normalde, her memlekette oluyor bu aralar bu sorun. Misal adamın bir arsası var köy statüsünde tapu çıkartılmamış ama sadece hissesi var. Bu hisseleri tapuya dönüştürmeye çalışırken o adamın hayatta yaşayan 7 ceddinden tek tek feragat tutanağı ile vekalet alması gerekiyor. İskan ve oturma işleri karışık biraz. Onun için sizin bu arsanın da hisse sahibi baban olmasına rağmen devlet sanırsam o araziyi meçhul arazi gibi gösterip satışa çıkartmış sonrasından aydın belediyesi işe el atmış ve demiş ki hop dur bakalım buranın sahibi var ve 15 sene evvel bu araziyi aldı. Ve ondan sonra babana ulaşmışlar.... Allahtan ulaşmışlar, ya orada ikiz kuleler olduğunda haberiniz olsaydı ;)

• manchester-monaco maçı 5-3 bitmiş kim tur atladı bu skora göre ilk maç monaco 3-0 almış ???

UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Manchester City evinde Monaco'yu konuk etti. İlk maç ?

• Selam alırken ve verirken çokça yapılan hatalar Mumsema Selam verirken 2 şekilde verilebilir:

• Esselamu Aleykum (ve rahmetullah diye rahmet ifadeside eklenebilir.)
    • Selamun Aleykum (ve rahmetullah diye rahmet ifadeside eklenebilir.)

Selama cevap veriken ise;
    ve aleykumusselam ve rahmetullah (selam veren rahmet eklemişse sizde "ve berekatuh"u eklersiniz..

Selam verirken yapılan hatalar:

• selamın aleykum
    • Selamü aleyküm
    • slm
    • selam aleykum
    • s.a.
    • esselamun aleykum

Selama cevap verirken yapılan hatalar:

• aleykumselam
    • ve a.s.
    • aleykesselam
    • a.selam
    • aleykisselam
    • a.s.
    • ve aleykum selam
    • ve aleyna aleykesselam
    • ve aleykümeselam

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• sizinki doğru hocam ben genele paylaştım en çok burada cevaplandığı için

Olur ya kardeşim. Allahın selamı sonuçta doğru alıp doğru vermek lazım da, bence o saydığın şeyler hatadan ziyade, biraz işin kolayına kaçmak adına verilen cevaplar yani ; s.a ve a.s gibi kısa cevaplar günümüzde özellikle de whats up ve face gibi sosyal hesaplarda oldukça kullanılıyor. Sanırım insanların kolayına öyle gittiği için o şekilde bir tercihte bulunuyorlar. Misal ben de çok o şekilde cevap verdiğim oluyor. face, twit,whats up gibi ortamlarda ;)