Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gençler ben yarın İstanbul'a gidiyorum. Buralar size emanet. 10 gündür Kar tahmini yaptık o kadar. Yağacak yağacak dedik ve de yağacak ama görmek nasip değilmiş. Tadını çıkarın. Salı günü dönüyorum :) 5 ocak sonrasına bakalım artık Güneydoğu için. Çünkü yine yağacak 😄

• Gençler ben yarın İstanbul'a gidiyorum. Buralar size emanet. 10 gündür Kar tahmini yaptık o kadar. Yağacak yağacak dedik ve de yağacak ama görmek nasip değilmiş. Tadını çıkarın. Salı günü dönüyorum :) 5 ocak sonrasına bakalım artık Güneydoğu için. Çünkü yine yağacak 😄

Yolunuz acik olsun hocam selametle :)

[size=large][/size]Sadece KAR :)

Ve ecm gfs yeniden düzenlenir. :D

• Son tahlilde 30 31 inde hafif kar yağışları beklenmekte...öz. 600 ve yukarısı alacak görünüyor.

Birde yılbaşı İLK SAATLERDEN SONRA VE sabahı

Gazıantep adıyaman diyarkır civarlarında hafif kar olabilir...Öğlene doğru yağmura dönmesi çok muhtemel....AKŞAM GÜNCELİNDE GÖRÜŞMEK ÜZERE...

• Hocam kusura bakmayınız yoğunluktan ötürü dün foruma gelemedim. Gittiniz mi? Bence olmamıştır. Haftasonu gelecek sistemde Amanoslara kar düşer bence.

Sorun değil hocam. Şenköye gitmedim amanoslara gidiyorduk arkadaşlarla yolun yarısından döndük. Yol çok bozuktu arabamız alçak batar diye devam edemedik. Ama iyi ki gitmemişiz amanoslarda da yokmuş bugün göründü dağlar. Dediğiniz gibi hafta sonu yağması daha yüksek ihtimal.

• Sorun değil hocam. Şenköye gitmedim amanoslara gidiyorduk arkadaşlarla yolun yarısından döndük. Yol çok bozuktu arabamız alçak batar diye devam edemedik. Ama iyi ki gitmemişiz amanoslarda da yokmuş bugün göründü dağlar. Dediğiniz gibi hafta sonu yağması daha yüksek ihtimal.

Siz Hatay'a yeni mi taşındınız? Çünkü havada kesinlikle kar havası yok. Dün bütün gün yağan yağışta dağ kapalıydı, sisten görünmüyordu ama kar yağmadığı belliydi. Ben olsam gitmeyi aklımdan bile geçirmezdim :) Ama az önce dediğim gibi görünen şey olursa pazar pazartesi günü Amanoslara kar yağar. Merkez 7°C deniyor. Dağ 0°C'ye düşer ve etkili kar yağışı olur bence.

Ayrıca uyarayım yağış anında dağa çıkmanızı önermiyorum. Yollar kötü. Yağış durduktan sonra da güçlü bir araçla çıkınız ;)

• Merkez ile hilalkent arasında baya fark oluyor mu diye soran arkadaşım, evet özellikle elazığın batı tarafı(sürsürü,abdullahpaşa,hilalkent,çaydaçıra) doğu tarafından (fevzi çakmak gibi yüksek yerler hariç) daha soğuk oluyor.

• Son tahlilde 30 31 inde hafif kar yağışları beklenmekte...öz. 600 ve yukarısı alacak görünüyor.

Birde yılbaşı İLK SAATLERDEN SONRA VE sabahı

Gazıantep adıyaman diyarkır civarlarında hafif kar olabilir...Öğlene doğru yağmura dönmesi çok muhtemel....AKŞAM GÜNCELİNDE GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Hocam akşam güncelinden sonra elazığın yağış durumu da açıklar mısınız malum gündüzler bile sıfırın altında olacak

• Siz Hatay'a yeni mi taşındınız? Çünkü havada kesinlikle kar havası yok. Dün bütün gün yağan yağışta dağ kapalıydı, sisten görünmüyordu ama kar yağmadığı belliydi. Ben olsam gitmeyi aklımdan bile geçirmezdim :) Ama az önce dediğim gibi görünen şey olursa pazar pazartesi günü Amanoslara kar yağar. Merkez 7°C deniyor. Dağ 0°C'ye düşer ve etkili kar yağışı olur bence.

Ayrıca uyarayım yağış anında dağa çıkmanızı önermiyorum. Yollar kötü. Yağış durduktan sonra da güçlü bir araçla çıkınız ;)

Yok ben doğduğumdan beri Hatay’dayım. Defalarca çıktım amanosa yayladağına belen atik yaylasına. Dün bende kar göreceğimizi düşünmedim ama bir tur atalım dedik arkadaşlarla. 2 senedir amanosa gitmiyorum yolları çok bozulmuş. Dört çeker yüksek bir araba lazım bu yollarda çıkabilmek için. Bu sene tekrar gitmem sanırım. :)