Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaklaşık 30 yıllık ömrümün en kötü kışı sanırım şubat ilk 15 gün neredeyse iptal görünüyor umarım değişir. Yavaş yavaş sanırım sezonu kapatıyoruz :/ ve gelmeyen sezonu..

• Yaklaşık 30 yıllık ömrümün en kötü kışı sanırım şubat ilk 15 gün neredeyse iptal görünüyor umarım değişir. Yavaş yavaş sanırım sezonu kapatıyoruz :/ ve gelmeyen sezonu..

bence Diyarbakır kar almadan kapatmayacak sezonu ve 2014 tü sanırım 30 martta yağmıştı seçim günü kar, yoğun tipi şeklinde fakat ekinlere zarar verir bundan sonra gelecek kar tabii gelirse

• Ben 30 senedir kışları takip eder resmen kayıt alırım... Bölgemizin en az bir kere ort. Kar almayan soğuk çekmeyen bir sezonu net 30 senedir yok...BU sene kış 10 una kadar Yok... 10 nundan sonrası ise belli değil ..., Kimse kar yokta diyemez...
    2 3 gün bekleyelim bakalım...

• Ben 30 senedir kışları takip eder resmen kayıt alırım... Bölgemizin en az bir kere ort. Kar almayan soğuk çekmeyen bir sezonu net 30 senedir yok...BU sene kış 10 una kadar Yok... 10 nundan sonrası ise belli değil ..., Kimse kar yokta diyemez...
    2 3 gün bekleyelim bakalım...

Kesinlikle bu sene kar göreceğimize inanıyorum ben

• Şubat ayı bolgemiz adına pek karlı gecmesede son sansımız eger bi sistem gelicekse karadenizden gelmeli eger balkan sistemi olursa saglamda olursa vay halimize ikinci 6 ocak olur

• kıştan umudunu kesen ben kar yağışını seviyorum demesin lütfen en güzelinden nasip olacak ALLAH,ın izniyle umutsuz olmayın kapıyı tık tık diye calmayacak balyozla vuracak o kapıya ben geldim diye

• 4 10 arası Afrika sıcağı diyoruz ama bu sıcak kuZeye çıkıp 12 20 şubat arası kaynağı -20 lere varan kuzeyimizdeki soğuk donuk havayı geldiği yöne doğru hareketlendirip üZerimize çekebilir..Şimdi bu durumun azor desteğiyle beraber modellere yansımasını beklemekten başka bir seçenek yok...

• Küresel iklim değişikliği adı altındaki haberleri ciddiye almadan, üzerinde düşünmeden geçiştirirdim. Ancak bu sene olanları gördükten sonra gözle görülür hissedilir şekilde yaşadıktan sonra inanmaya başladım.

Kışın ikinci yarısı için ümitliydik ama olmadı, nekadar yağış desekte yağmur desekte alsakta kesmiyor bizi, buraya üye olmamızın sebebi kar'dır, ancak kar bizi sakinleştirir.

Önümüzde koca bir kış ayı daha var, yaptığım son incelemeler ışığında ayın 10'ndan sonra yağışlar almaya başlayacağız, yurt genelinde iyi yağışlar düşecek uzun bir süre. Kuzeyimizde güçlü bir soğuk hava deposu oluşuyor, iki üç gün önce bunun dönüp dolaşıp Türkiye'ye dalmasını bekliyorduk, ama son tahlilde o havanın batı avrupaya akacağı yönünde, yani 15 şubata kadar kar yapacak soğuk hava zor görünüyor, 15 - 20 arasıda şüphede bu bir tahmindir değişim olasılığı her zaman vardır,
    Sistem müjdesiyle yazacaktık yine kısmet diyip geçmek zorunda kalıyoruz.
    Bu sezon modeller ve diğer verileri inceleye inceleye yorulduk gerçekten, değdimi derseniz değmedi bence. Bende beyaz bayrağı çekiyorum.
    Sadece biraz daha tecrübe kazandık, kendimizide üzmeye hiç gerek yok, sağ olalım gelecek güzel günleri en iyi şekilde geçirelim.

8)

Einmal editiert, zuletzt von PiriReis ()