Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bingöl merkez beyaza büründü çok şükür

Bugün aralıklarla kar görülecek özellikle akşam gece saatleri arası etkisini arttırabilir, asıl kar yarın geliyor yarın öğlen ile Cuma öğlen arası 20 ila 24 saat arası yoğun ve ciddi şekilde ağır bir kar yağışı görülecek. Ancak yarın ve Cuma günü alçak kesimlerde kötü sürprizlerde görülebilir. Sulu kar ve yağmur gibi kötü sürprizlere de hazırlıklı olunmalı.

• @UmuTCaN Hocam Bingöl'de yağış önce yağmur sonra kar olarak gerçekleşmeyecek mi ya?Erzincan ile rakımları aynı ve 850 hPa'da soğuk daha geç giriyor oraya.Yani burada yağmur orada direk kar olarak başlaması garibime gitti:)Gerçi MGM Erzincan'a da Bingöl'e de 2 gün üst üste yoğun kar yağışı vermiş.Son durum nedir bakmadım da hocam Erzincan'da kaç saat boyunca yoğun kar yağışı sürer sizce?

• @UmuTCaN Hocam Bingöl'de yağış önce yağmur sonra kar olarak gerçekleşmeyecek mi ya?Erzincan ile rakımları aynı ve 850 hPa'da soğuk daha geç giriyor oraya.Yani burada yağmur orada direk kar olarak başlaması garibime gitti:)Gerçi MGM Erzincan'a da Bingöl'e de 2 gün üst üste yoğun kar yağışı vermiş.Son durum nedir bakmadım da hocam Erzincan'da kaç saat boyunca yoğun kar yağışı sürer sizce?

Aynen kardeşim o benim de dikkatimi çekti.

Biliyorsunuz günlerdir saatin tersi AB'den bahsediyoruz. Sistem öncesi Güney ardından Kuzey yönlü rüzgardan yani. Erzincan'da yağış yârın direk sistem kuvvetli yağış yaratacak sistemle başlarken Bingöl'deki yağış bugün başlıyor henüz güneylimhava akımları yokken yani, farklılık bundan kaynaklanıyor.

Erzincan'da yağış AB geçişine denk geldiğinden önce güneyli hava akımları işe yağış yağmur kky ardından kar olarak görülecek ama Bingöl'de bugün başlayacağı için henüz AB güneyli akım gelmeden başlayacak yani önce kar AB geçişi anında ise güneyli yani yağışın ortasında kky ve yağmur olacak sonra tekrar Erzincan gibi kara dönecek.

Erzincan'da minimum 10 ila 12 saat yoğun kar olacaktır bu süre Allah'ın izniyle uzayabilir ama kısalmaz inşallah. ;)

• umut pc yi gönder yapayım

Abi pc eskidi bir sıkıntısı çok yok acayip yavaşladı pasaport aldım kendime güzel bir laptop istiyorum hem ders, hem site hemde oyun için ülkemizde çok pahalı hayırlısıyla birkaç haftaya ıraktan getirmeyi planlıyorum ama oradaki fiyatları hakkında bir bilgim yok bakıp karar vereceğim.

• Abi pc eskidi bir sıkıntısı çok yok acayip yavaşladı pasaport aldım kendime güzel bir laptop istiyorum hem ders, hem site hemde oyun için ülkemizde çok pahalı hayırlısıyla birkaç haftaya ıraktan getirmeyi planlıyorum ama oradaki fiyatları hakkında bir bilgim yok bakıp karar vereceğim.

fiyat aldınmı haberim olsun