Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

• Yanlış anlamaya ne kadar müsaitsiniz :hfyeni (42): 16 Şubat sistemine son sistemmiş gibi odaklanın dedim 23 Şubat sistemi belirsiz çünkü ve gelirse de batıya gelme olasılığı daha yüksek.

Martta nasıl kar aldığımızı herkes biliyor ama bana sorarsanız eğer 2012 martı gibi olmayacaksa havada kar görmeyle ancak moralimizi yükselir yada 30 Mart'a güzel olur hatta nisanda okul tatil ettiren sistem bile olabilir bunlar hep olasılık genel olarak kışı artık bitiriyoruz...

• T.C
    ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI
    METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

PERİYODU: Tarih - Saat

GÜNLÜK HAVA TAHMİN RAPORU

Başlangıç:13.02.2017-18:00

Bitiş : 14.02.2017-18:00

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM:

Yapmış olduğumuz son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Sinop, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Kastamonu çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının iç kesimlerde hafif olması bekleniyor. Özellikle gece ve sabah saatlerinde kıyı kesimlerde hafif, iç ve yüksek kesimlerde ise kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatıdan orta kuvvette, kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR:

BUZLANMA VE ZİRAİ DON UYARISI: Özellikle gece ve sabah saatlerinde kıyı kesimlerde hafif, iç ve yüksek kesimlerde ise kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, zirai don vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İL VE İLÇELERİMİZDE HAVA:

SAMSUN

Samsun Atakum Ondokuzmayıs Alaçam Asarcık Ayvacık Bafra Canik YAĞIŞ SABAHA KADAR HAFİF

MGM Günlük güncellendi.

• Yaptığım tahminde şimdiye kadar kendi konumum olan Samsun'da dünkü tahmin tuttu, bugünkü tahminimde battım sanırım ve En şanssız yerin Ordu Merkez dememde de yanıldım , Gerçi Ordu Merkez çevresine göre yine şanssız kaldı gibi.

2.sistemin daha güzel olması dileğiyle.. :)

• 2.sistemin çiğ nokta verileri(Yağış yoğunken) Kıyılar için sıkıntı yok kar yağışı açısından bu verileri göre ancak tutar mı yoksa seyretme keyfi veren yoğun lapa lapa ancak tutmayan şeklinde mi yağar bilemeyeceğim :)