6 Ocak / Efsane'msi Sistem /

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O civarlarında örtü daha mantıklı ve olağandır :)

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• ECMWF Çıktılarına göre değerlendirme yapan MGM nin Haftalık Tahmini... :gun_bandana: hava-kars323

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• @Uğurcan Makaroğlu hocam Trakyayı ne yapmış mgm öle dondurmuş resmen gündüzler -5 -6 dan aşagıya sıcaklık yok çogu yerinde bildigin kutup'un kendisi inmiş gibi :D şaşkınım son yıllarda ilk defa Trakyada öle soguklar görüyorum hele çerkezköy çorlu çogu yerinde -10 -12 aralıgında gündüz sıcaklıklarından bahsediyorum öfff diyorum başka bişey demiyorum... :D ama bizim Batı Karadeniz'e üvey evlat muamelesi yapmış yine 1/1 0/1 lerde denir yahu...

• @Uğurcan Makaroğlu hocam Trakyayı ne yapmış mgm öle dondurmuş resmen gündüzler -5 -6 dan aşagıya sıcaklık yok çogu yerinde bildigin kutup'un kendisi inmiş gibi :D şaşkınım son yıllarda ilk defa Trakyada öle soguklar görüyorum hele çerkezköy çorlu çogu yerinde -10 -12 aralıgında gündüz sıcaklıklarından bahsediyorum öfff diyorum başka bişey demiyorum... :D ama bizim Batı Karadeniz'e üvey evlat muamelesi yapmış yine 1/1 0/1 lerde denir yahu...

Sistemi iki genel anlamda incelediğimiz iki modelde rayına soktuğunda doğu marmara ve batı karadeniz soğukları bir tık artacaktır. 3-4 günlük sistem boyunce ben düzcenin ve cevresinin hiçbir anında -2 üzerine çıkacağını düşünmüyorum...

Priestley

• Kırklareli / Demirköy ilçesi Resmen şoktayım şuan... Cuma Gece: -10 Gündüz : -8 Cumartesi : Gece: -16 Gündüz: -13 derece vermiş inanamıyorum gerçekten bizim düzce Bartın Zonguldak çevresi 0/1 lerde gezinsin dursun :P ama yemezler bizde en az gündüz -3 -4 istiyoruz :hfyeni (18):

• Hocam Allah utandırmasın konunuz hayırlı olsun cm konusunda ilerki güncellemelerde olumlu gelişmeler olabilirmi istanbulun güney sahilleri için?

• Kırklareli / Demirköy ilçesi Resmen şoktayım şuan... Cuma Gece: -10 Gündüz : -8 Cumartesi : Gece: -16 Gündüz: -13 derece vermiş inanamıyorum gerçekten bizim düzce Bartın Zonguldak çevresi 0/1 lerde gezinsin dursun :)

Demirköy için verilen sıcaklıklar çok normal çünkü perşembe günü sistem giriyor sistemin girişi ile birlikte jetstream ile oluşan kuvvetli kuzeyli rüzgarlar bir hayli sıcaklıkları indiriyor. Sistemin soğuk açısından sıkıntı çekmiyeceği en güzel bölge batıdaki :) Fırtına halinde hissedilen sıcaklıklar Demirköy adına yer yer -25 lere kadar dayanacak...

Priestley

• Hocam Allah utandırmasın konunuz hayırlı olsun cm konusunda ilerki güncellemelerde olumlu gelişmeler olabilirmi istanbulun güney sahilleri için?

Evet tabiki imkan var...

Priestley

• Bu arada @dikiz emin ol sıcaklıklar bizim burdada sıkıntı olmayacak verilen sinoptik oluşursa :)

Priestley

• hayırlı olsun hocam sinop merkez ve biraz da üç de kalan yerler için ne diyorsunuz takım 95

Sinoplu hemşerim bu sefer turnayı gözünden tam ortasından vuracaz inş Batı Karadeniz o özledigimiz kar yağışlarını bu sefer görecez inşallah diyoruz...

• Hayırlı olsun kardeşim İnşallah ecmwf,ukmo,gem,nawgem,cfs gibi modellere,Gfs kardeş de ayak uydurur ki yavaş yavaş yola geliyor. gfs,,,şşşşş hayırdır. Bastığın yerleri toprak diyerek geçme "" GFS"" tanı ve ona göre kar bırak ;) gfs modelcisini aradım dün akşam çaycıyı işe alın dedim. Onlar da abi çaycı ecmwf' ye geçti iyi maaş veriyorlarmış felan dedi. Ben de dedim. Siz de başka bir çaycı alın millet -20 leri görmek istiyor felan... filan işte ondan sonra sistemi vereceklerini hafif pürüzler kaldığını söyledi bana ..
    Ben de dedim adam olun ayağınızı denk alın felan dedim... tamam abi dediler akşam ve gece güncellemesinde ecmwf ye uyacağız dediler :) :hfyeni (18): :hfyeni (18): :yes:

• Merhabalar @Uğurcan Makaroğlu, vallahi ağzınızdan bal damlıyor. Nazar değmesin diyelim.

Mevcut veriler ışığında bu sistemde Gebze (160m) için nasıl bir beklenti içine girebiliriz?

20+cm kar örtüsü ve zaman zaman -10 lara dayanana soğuklar öngörülebilinir..

Priestley

• hayırlı olsun hocam sinop merkez ve biraz da iç de kalan yerler için ne diyorsunuz konumum rakım 95

Kar yağışı için sıcaklıklar ECMWF verilerine göre uygun cuma günü öğleden sonra akşam saatlerine doğru kar yağışı başlıyabilir. Tahmini örtü miktarı : 10-25 CM civarı..

Priestley

• Hayırlı olsun kardeşim İnşallah ecmwf,ukmo,gem,nawgem,cfs gibi modellere,Gfs kardeş de ayak uydurur ki yavaş yavaş yola geliyor. gfs,,,şşşşş hayırdır. Bastığın yerleri toprak diyerek geçme "" GFS"" tanı ve ona göre kar bırak ;) gfs modelcisini aradım dün akşam çaycıyı işe alın dedim. Onlar da abi çaycı ecmwf' ye geçti iyi maaş veriyorlarmış felan dedi. Ben de dedim. Siz de başka bir çaycı alın millet -20 leri görmek istiyor felan... filan işte ondan sonra sistemi vereceklerini hafif pürüzler kaldığını söyledi bana ..
    Ben de dedim adam olun ayağınızı denk alın felan dedim... tamam abi dediler akşam ve gece güncellemesinde ecmwf ye uyacağız dediler :) :hfyeni (18): :hfyeni (18): :yes:

İnşallah dediğiniz gibi olur herşey :) GFS nin de bir anda dönmesi ağırlığını sarsar zamanla yavaş yavaş dönmesini bekliyorum ben..

Priestley