6 Ocak / Efsane'msi Sistem /

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beyler , Bayanlar Verdiğim Tahminin Tamamen Arkasındayım !

Trakyada 2 saat içinde 7 ila 9 derece arasında düşüşler yaşanıyor ve sistem tam anlamıyla gelmeye başlıyor artık...

Saat 14:00 sularında sistem trakyayı sarmış olacak..

Ayrıca Avrupa yakasınıda sistem 16:00 - 17:00 arasında tamamına etkisini sokmuş olacak...

Anadolu yakası balıkesir , sakarya , izmit , yalova , bilecik gibi yerlere sistemin uzaması akşam saatleri olan 20:00 saatlerini bulacak...

Ayrıca Düzce , Bolu , Kastamonu , Ankaranın Kuzeyi gibi bölgelere de Saat 21:00 - 24:00 saatleri arasında ulaşmasını bekliyoruz...

Bu saatten sonra GFS ve ECMWF bu sistem hakkında kafanızı karıştırmasın mantıklı tahminler çıkartamaz..

Sistemimiz hayırlı uğurlu olsun diyeceğim ve gerekli bağlantı linklerini veriyorum sizlere :

Anlık Sıcaklık , Yağış :

http://trhava.omu.edu.tr/

Accu Radar :

http://accuweather.org.ua/wa33…&timid=5&im6.x=11&im6.y=5

Mgm Radar :

https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.aspx

Atmosfer Hareketleri :

https://earth.nullschool.net/#…01,3000/loc=30.679,40.967

Sorularınızı Yorum Olarak Ulaştırın Cevap Vermeye Çalışacağım Elimden Geldiğince..

Hayırlı Günler , Hayırlı Cumalar ....

Allahım bol , hayırlı , bereketli ve hayalinizdeki gibi yağışlarla sizi karşılaştırsın ...

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• @Uğurcan Makaroğlu Hocam dünkü çıktı gayet iyiydi çarşambaya kadar karlı gösteriyordu benim tahminimce devam edicek çarşambaya kadar senin tahmin ve düşüncelerin nelerdir..

Zemin sıcaklıkları çok önemlidir -4 -3 850 hpa derecesinde . Ve zemin sıcaklıkları çok iyi durumda olacak salı ve çarşamba günleri... Cumartesi pazar kadar keskin ve kuru kar beklemesemde salı ve özellikle çarşamba günü ıslak kar yağmasını bekliyorum.. Kısacası tahminlerine katılıyorum :)

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Hocam son verilere göre Zonguldak merkez deniz seviyesi olarak sorun var mı? Biraz doğuda kaldığı için Bazıları batı karadeniz kıyı kesiminin yağışın büyük kısmı yağmur olarak düşecek diyorlar.Bu ne kadar doğru? Kar ne zaman başlayıp yoğun olarak ne kadar devam eder bi analizin var mı acaba? 20 30 cm alır mıyız ki sahil olarak ya da hiç umutlanmayalım mı 8|

Bu soruyu aslında batı karadeniz sahil kesimi olarak soruyorum da diyebiliriz :D Teşekkür şimdiden

• Hocam son verilere göre Zonguldak merkez deniz seviyesi olarak sorun var mı? Biraz doğuda kaldığı için Bazıları batı karadeniz kıyı kesiminin yağışın büyük kısmı yağmur olarak düşecek diyorlar.Bu ne kadar doğru? Kar ne zaman başlayıp yoğun olarak ne kadar devam eder bi analizin var mı acaba? 20 30 cm alır mıyız ki sahil olarak ya da hiç umutlanmayalım mı 8|

Bu soruyu aslında batı karadeniz sahil kesimi olarak soruyorum da diyebiliriz :D Teşekkür şimdiden

kardeşim soguk hava beklendigi gibi giriş yapmadı daha erken giriş yaptı Batı Karadeniz de Akşama bu sogugu hissetmeye başlar.. Batı Karadeniz deniz sıcaklıgı 8 lerde gayet iyi herşey.. Batı Karadeniz kıyılarıda bu sistemden fazlasıyla nasibini alacaktır inşallah şuanki havaya aldanma akşamki sogugu hisset bi kere öle karar ver ;) cm işine girmiyorum şimdilik ama saglam kar alacagız o kesin... :)

Rüzgar karayel ve kuvvetli olacağından ben cumartesi ve pazar sıkıntı görmüyorum ortalama 20 cm civarı kar şuan modellerin verdiği görüntü umarım kara gömülürsünüz :D

Priestley