28 Aralık - 12 Ocak Sistemler Silsilesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • teşekkürler bu arada Uğurcan Hocam Diyecektim ama Telefonun Klavyesinin Azizliğine Uğradım Kusura Bakmayın Hocam

• teşekkürler bu arada Uğurcan Hocam Diyecektim ama Telefonun Klavyesinin Azizliğine Uğradım Kusura Bakmayın Hocam

Estağfrullh. İnşallah tahminlerimizden çok kar alırsınız :)

Anadolu yakasının yüksekleri kaç cm örtü alır

Şuanki verilerin gösterdiği 15 cm üzeri kar almanız konusunda.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Beykoz sahillerde dediğiniz gibi soğuklarn daha fazla girmesiyle kar örtüsü alacaktır ama bu kar yağışları çok verimli olmadığından uzun süre örtü olarak kalmayacaktır. 5-10 cm arası örtü oluşup zamanla tekrar eriyecektir.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Anadolu Yakası 15 Cm ve Üzeri Kar Alma İhtimali ni Yaşıyor Bize İse 5 yada 10 cm lik bir birikim kalıyor Bilmiyorum ama 2002 yada 2003 olması lazım birde 2004 kar sistemine denk bir sistem daha hayatım boyunca görmedim mükemmel sistemdi onlar 2012 2014 ve 2015 deki sistemler bile bu iki sisteme rakip olamaz çünkü bıraktıkları kar istanbul şartlarına göre muazzam dı en az 50 cm vardı ve 2 hafta kadar yerde kalmıştı kar hey gidi günler hey :)

• Anadolu Yakası 15 Cm ve Üzeri Kar Alma İhtimali ni Yaşıyor Bize İse 5 yada 10 cm lik bir birikim kalıyor Bilmiyorum ama 2002 yada 2003 olması lazım birde 2004 kar sistemine denk bir sistem daha hayatım boyunca görmedim mükemmel sistemdi onlar 2012 2014 ve 2015 deki sistemler bile bu iki sisteme rakip olamaz çünkü bıraktıkları kar istanbul şartlarına göre muazzam dı en az 50 cm vardı ve 2 hafta kadar yerde kalmıştı kar hey gidi günler hey :)

Merak etmeyin ocak ortasına doğru veya civarlarında bu denli olmasada benzeri bir sistem yaşıyacaksınız...

istanbul beyoglu ortu olusur mu hocam

Çok hafif örtü oluşur şehirleşmeden (Betonerme Yaşam) dolayı da çok fazla dayanadıklı olmayacak bu örtü.

Priestley

• inşallah Hocam İnşallah Tek Temennim Budur 2002 yada 2004 bu iki sisteme benzer bir karlı sistem beni tatmin edebilir Erzurumlu olduğumdan dolayı olsa gerek kar benim için bambaşka bir sevdadır sizleri zevkle takip ediyoruz ve bizi sevindirecek haberlerinizi bekliyoruz hocam :)

• Daha WRF verileri çıkmadan detay, yer tahminlerinin hepsi yok sayılmalıdır. @Uğurcan Makaroğlu Bu kadar erken tahmin yapmanıza anlam veremiyorum. GFS ve ECMWF ve diğer tüm modellerin kar haritaları veya herhangi bir verisi bu tür detay tahminleri için kullanmaya uygun değildir. Biraz bekleyelim. Lokal sorular için çok erken. Söylenen her şey yalan olabilir.

• Daha WRF verileri çıkmadan detay, yer tahminlerinin hepsi yok sayılmalıdır. @Uğurcan Makaroğlu Bu kadar erken tahmin yapmanıza anlam veremiyorum. GFS ve ECMWF ve diğer tüm modellerin kar haritaları veya herhangi bir verisi bu tür detay tahminleri için kullanmaya uygun değildir. Biraz bekleyelim. Lokal sorular için çok erken. Söylenen her şey yalan olabilir.

@Uğurcan Makaroğlu ve @tahminci konunuz hayırlı olsun 2 niz bakıyorsunuz galiba

Merhaba Hocam Peki sizin Öngörünüz Nedir ?

• @Uğurcan Makaroğlu ve @tahminci konunuz hayırlı olsun 2 niz bakıyorsunuz galiba

Merhaba Hocam Peki sizin Öngörünüz Nedir ?

Konuya ben bakmıyorum. Öneride bulundum.

Özellikle İç Ege'nin kuzeyi, İç Anadolu'nun batısı olmak üzere iç kesimler ve Karadeniz kar alacaktır. Türkiye genelinin (Güney kıyılar dahil değil) kar alacağı güzel bir sistem.

Öncelikle bu konu hakkında görüşlerine saygı duymakla birlikte içinde kullandığın bazı kelimelere anlam verilemiyecek kadar saçma buluyorum... Özellikle detay için sadece WRF verilerini kullanıyorsanız bunu kullanmanın bir anlamı yoktur. Sizin yaptığınız sadece bir resimden ne gördüğünüzü insanlara anlatmaktır... Bunun dışında konuyu sonundan okumaya başladın sanırım ben bu konuyu açarkende belirttim ortalama olarak 7-8 tane farklı sinoptik inceleyerek veriler kullanarak hazırladım. Bunun dışında görüşlerinizi kendinize saklayın ve ya kendi konunuz altında istediğiniz şekilde paylaşım yapın son gün nereye ne kadar kar yağacağından bahsedin bu size kalmış . Ki böyle bir konu açarsanız ve ben zıt bir yorum yaparsam gelir bana söylersin.

@tahminci keşke önerilerini ozelden yapsan arkadaşımıza

@TT SiNaN NN Hocam görüşün için teşekkürler.

Priestley

• Hocam istanbul üsküdarın birazcık yükseği ne olur rakım 62 ?

kardeşim önceki yazılarda yazdıgım gibi İstanbul'un Anadolu yakası daha çok şanslı görünüyor güzel kar alıcaksınız..

Hocam sistem çok oynak yine sorucam Zonguldak şu görüntüde ne kadar kar alır

Topragım Kilimli benim memleketim şunu söleyebilirim Zonguldak geç soguyor geç ısınıyor cografi yapısı olarak bu sistemden fazlasıyla alıcaktır nasibini.. modellere bakmayın vaadesi kısaldıkça düzelecektir oda... önceki yazımda belirttigim gibi gelicek sistem b.ihtimal..