13-15 Aralık Sistemi

 • Özellikle yurdun doğusunda devam eden soğuk hava'nın yerini pazartesi günü hafiften ılımış hava alacak.Ancak bu hafif ısınmaya kesinlikle aldanılmamalı.
  Pazartesi akşam saatlerinden itibaren soğuk hava Trakya'dan giriş yaparak yurda merhaba diyecek.Salı gece saatlerinden itibaren İstanbul'da sıcaklıklarda sert bir düşüş yaşanacak.
  Salı öğleden sonra soğuk güneyde Muğla-Antalya doğuda Trabzon ile İç Anadolu'nun doğusuna kadar ilerleyecek.Bu saatlerde Marmara üzerinde soğuk daha da kuvvetlenecek.
  Pazartesi gece saatlerinde Batı Karadeniz ile güneyde Mardin Diyarbakır civarında başlayacak olan yağışın salı sabah saatlerinde Batı Karadeniz ile Orta Karadeniz'de
  kuvvetlenerek Ankara Göller Yöresi civarında ve Güneydoğu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde de etkisini göstermeye başlayacak.Salı öğle saatleriyle beraber yağışın
  Marmara'nın doğusundan Trabzon civarına kadar,Yozgat-Sivas-Konya hattı boyunca ve Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetlenmeye başlayacak.
  Saat 15 civarında Karadeniz'de Artvin tarafına kadar,Güneydoğu Anadolu'da Doğu Anadolu'da Erzincan'da ve İç Anadolu'nun Doğusunda yağışlar etki alanını artıracak.
  Akşam saatleriyle beraber Batı Karadeniz'de DEK'ler etkili olurken Güneydoğu Anadolu'da,Doğu Anadolu'nun batısı ile Orta ve Doğu Karadeniz'de yağışlar kuvvetlenecek.
  Akşam 21 civarı bu yağışlar Erzurum'dan Hakkari'ye kadar olan kısımda da kuvvetlenmeye başlayacak.
  Çarşamba ilk saatlerden itibaren yağışlar Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda da kuvvetlenecek.
  Çarşamba akşam saatlerinde Bitlis-Siirt dolaylarında yağışlar çok kuvvetlenecek
  Perşembe sabah saatlerinde ise yağışların yavaş yavaş ağırlayarak gün içinde yurdu terk etmesini bekliyorum.
  Perşembe gününden sonra ise tüm yurtta çok uzun bir süre dondurucu soğuklar etkili olacak.
  Şehri ile ilgili durumu merak edenler sorularını sorabilirler.

 • Allah utandirmasin hocam kandiliniz mübarek olsun malatya hakkında son gelişmelere göre kısa bilgi verirmisiniz size zahmet olmazsa

  Amin kardeşim.Senin de kandilin mübarek olsun.
  Malatya'da salı öğle gibi yağışlar başlar Çarşamba geceye kadar devam eder.Yağış salı akşamı ile çarşamba sabahı arası kuvvetli olacaktır.