Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Denizli de deprem oldu ve bu sefer değerler 4.5 olarak kayda geçti inşallah sıkıntılı bir durum yok tur

bölge halkına çok geçmiş olsun

• Son 24 saate afad’a göre afyonkarahisar’da 5 biri 3.3m

Kandilliye göre 4 kırılma oldu en büyüğü 3.2 devamı gelicekmi bakalım :/

• Bölge halkına geçmiş olsun arkadaşlar.

Doğu Anadolu fayı ile ilgili endişelerim devam ediyor.

Bu depremin niteliği nedir? konusunun bu işin uzmanları ve üniversiteler tarafından acilen incelenmesi gerekir.

Ama bölge tedbiri elden bırakmamalı.

Geçmiş olsun tekrar

• Geçmiş olsun ,O bölgeden bi hareket geleceği belliydi umarım anaşok'tur kandilli ne verecek bakalım çözümlemeye ,elazığ/sivrice demiş kandillide malatya/ovacık fay zonunda değil direk malatya fayı uzantısında gelen bi kırılma geçmiş depremlerle uyumlu daf'da meydana gelen depremlerin +5m orada yoğunlaştığı görülüyor ,pütürge,doğanyol,sivrice uzantısı yoğun deprem sürecini ise kanıtlar nitelikde gelen bi kırılma daha ortalama 3-4ayda bir 5'lik kırılma yaşarken 2019'da ilk 4ayda hatta ilk 3 ay diyelim gelen +5lik 4.cü kırılma

• Vintersaga

Aslında Şükrü Ersoy'un yazdığı olay, genel anlamıyla DAF hattının "çatırdamaya" başladığı ile aynı kapıya çıkıyor.

Onun için diyorum ki, üniversiteler acilen el atmalı, bu fayda beklenen kırılma olursa ki tarihsel döngüsü tamamlandı, büyüklük veremem ama bölge zemin yapısını değiştirecek bir deprem olur bu.

PergamoN

Bölge de +5 depremlerin kısa zaman aralığında yoğunlaşması büyük risk.Sizin grafik çalışmalarınız çok başarılı.

Bununla igili de analizinizi merakla bekliyorum.

Ben büyük risk görüyorum bölge de. Umarım yanılıyorumdur.

• Bu günlerde ülkemiz bir hayli deprem oluyor Allah daha büyüğünden korusun gerçekten hiç kolay değil bölge halkı - Ha yine olursa - acaba daha büyüğü olurmu diye birçok sorular var

Bölge halkına geçmiş olsun

• Ilker Gunebakan büyük riski bende görüyorum hocam malatya/ovacık fay zonu uzantısından bekliyordum şahsen sinyalleri orası veriyordu malatya depremleriyle ama tam tersi diğer (güney) koldan geldi afad ve kandilli'nin çözümlemeleri önemli paylaşırlar birazdan benm diğer dikkatimi çeken 2.8km derinlikte gerçekleşmesi bi hata yoksa revize falan etmezlerse depremleri takip ettiğimden beri bu büyüklükde (çok sığ) ilk defa rastladım yüzey faylanması (kırığı) bile meydana gelmiş olabilir bölgeye araştırmacılar mutlaka gidecektir ulaştığım bilgileri ve düşüncülerimi buradan paylaşırım. afad 9.4km emsc 9km vermiş derinliği

• PergamoN

Çok büyük olasılıkla 2,8 km. derinlik, ölçüm algoritması hatası. AFAD ve EMSC 9 km. derinlik daha olası.

Aslında 9 km derinlik dahi o bölge için sığ bir deprem sayılabilir.

Tabi bizler bu işin amatörleriyiz ama Uzman'ların bence acilen sahaya inmesi ve bölgede sismik sensör şebekesini acilen oluşturmaları gerekli.

Tabi yer adı vermenin hatalı olduğunu düşünerek söylemediğim ama hareketlenme başlarsa mutlaka bilgisini vereceğim birbölge var ki, esas korkum orasıdır. Ama şu anda ortalığı gerecek bir sorun görülmüyor. Takipteyim şahsen.