Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Paylaşıldı mı bilmiyorum ancak bu bilgiden sonra açıkçası fazla tartışılacak birşey kalmamıştır benim gözümde Marmara Denizi için. Ve bundan sonra kaale alacağım tek bilim insanıdır kendisi bu konuda..

FotoÄraf açıklaması yok.

Kaynak: Prof. Dr. Cenk Yaltırak

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ne demek bu 2 3 cumleyle acıklayabılır mısınız?grafık acıklaması yok cunku

tahmin edilen fayların 3 boyutlu düşey gösterimi, bu fayların yer ve konum olarak orada olduklarını gösteriyor hocam, yani Cenk hocanın önerdiği özellikle 3 fay artık bu şekilde diyebiliriz. 1766a, 1766b ve 1509 doğu marmara fayları..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• hocam tesekkurler.bu durumda ben atom bombasınu ustunde oturuyorum

sadece sen değil bizde öyle.. Ama tabi yalova için muazzam bir risk var

• haklısınız tabıkı hocam ama buramım zemını pendıkle mukase bıle edılemıyecek kadar kotu maalesef.ALLAH korusun dıcem ama maalesef bır gun bu gercegı yasamak zorundayız.hanı korkunun ecele faydası yok misali:(

• haklısınız tabıkı hocam ama buramım zemını pendıkle mukase bıle edılemıyecek kadar kotu maalesef.ALLAH korusun dıcem ama maalesef bır gun bu gercegı yasamak zorundayız.hanı korkunun ecele faydası yok misali:(

Haklısınız Pendik zemini yalovadan iyidir ancak bu fay resmen saatli bomba ve kıyılara uzaklığı fazla değil, bu arada anadolu yakası ve yalovadan başlayarak izmit merkeze kadar uzanan bölgede evlerin 2 büyük deprem yaşadığı gerçeğini unutmamak gerekli..

• benım tek duam,osmangazı koprusunden sılıvrıye kadar uzanan o kırılmamıs fayın,2 3 parcada kırılmasıdır..1509 depremı gıbı tek parcada olursa,kıyamet demek,parcalı olursa,göreceli cok cok daha ıyı olur.ne yapayım benımkı belkıde züğürt tesellısı bu

• benım tek duam,osmangazı koprusunden sılıvrıye kadar uzanan o kırılmamıs fayın,2 3 parcada kırılmasıdır..1509 depremı gıbı tek parcada olursa,kıyamet demek,parcalı olursa,göreceli cok cok daha ıyı olur.ne yapayım benımkı belkıde züğürt tesellısı bu

1509 doğu marmara fayı tek başına 7.5 civarı bir deprem üretecek hocam bu işten kaçışımız yok maalesef..

• hocam ıste o fay orta marmarada aslında kıvrılıyor.omun 2 parca olarakta kırılabılme ımkanı var tek parcada.ıkı parca olursa,7 7.2 arası beklenıyor.tek parcada 75.7.7 arası.muazzam fark var.tabıkı 7.2 de muazzam bır guv ama 7.7 ye gore kat be kat kucuk.ne bıleyım hocam cok akli selim dusunemıyorum bu konuda.hepımız tesellı olabılecek durumlar arıyoruz.

• hocam ıste o fay orta marmarada aslında kıvrılıyor.omun 2 parca olarakta kırılabılme ımkanı var tek parcada.ıkı parca olursa,7 7.2 arası beklenıyor.tek parcada 75.7.7 arası.muazzam fark var.tabıkı 7.2 de muazzam bır guv ama 7.7 ye gore kat be kat kucuk.ne bıleyım hocam cok akli selim dusunemıyorum bu konuda.hepımız tesellı olabılecek durumlar arıyoruz.

yok hocam o kıvrım ana fayın yapısı.. 1509 fayı parçalı kırılır diye birşey yok, 1766 fayı 2 fay halinde kırılabileceği gibi tekte de kırılabilir bununla ilgili bağlantılar var..

Einmal editiert, zuletzt von Narsil ()

• of.valla karabasan gıbı bır durum.7.5ne demek.ınanun dusnmak ıstemıyorum ama olmuyor işte.psıklolojımız cok bozuk bu konuda.17 agustosuda yasayınca zaten hatıralar cok kotu.bazen aılem ıle dısardayken,acık alanda gezerken ıcımden dıyorumkı ıste bu deprem keske su an olsa ve kurtulsak dıye bencılce dusuncelerım oluyor.anlayın ne kadar psıkosomatık hallerım var.resmek anksıyete oldum bu konuda.

• bu arada profesor usumezsoyda buyuk deprem olmayack dıyor.fayların cogu kırılmıs gecmıste.sadece adalar buuk sekmece arasıı kırılacakmıs.o da en fazla 7 yaparmıs.yanı benım anlamadıgım bu profesotlerın hepsı aynı egıtımden gecmıyorlar mı?bu kadarda ucuk bılımsel farklar olamaz olmamalı.ınsanlar bılım adamlarındakı bu kadar farklı acıkamaları duydugu zaman hıc bır seye guvenı kalmıyr haklı olarak..

• bu arada profesor usumezsoyda buyuk deprem olmayack dıyor.fayların cogu kırılmıs gecmıste.sadece adalar buuk sekmece arasıı kırılacakmıs.o da en fazla 7 yaparmıs.yanı benım anlamadıgım bu profesotlerın hepsı aynı egıtımden gecmıyorlar mı?bu kadarda ucuk bılımsel farklar olamaz olmamalı.ınsanlar bılım adamlarındakı bu kadar farklı acıkamaları duydugu zaman hıc bır seye guvenı kalmıyr haklı olarak..

Hocam geçenlerde Cenk hoca bir kanalda da açıklama yapmıştı, ismi geçen hocaların çoğunun alanı deprembilimi değil, ve kesinlikle son yıllarda saha çalışmaları yok, Cenk hocanın hayatı marmara denizi üzerine geçmiş, nacizhane bu konuda daha fazla güvenilmeyi hakediyor ve söylemlerinide bilimsel doğrularla kanıtlıyor.

Psikolojik olarak özelliklede 17 ağustos 1999 u yaşayanların gün içinde en az 3-5 defa deprem aklına geliyor zaten. 99 depremi olduğunda bundan sonra sıra istanbul depremi dediklerinde hepsi 20-30 yıl diyorlardı şimdi o sürece girdik bununda tedirginliği var bide üzerine 5.8 silivri açıkları ve 4.1 yalova depremleri gelince dahada stresliyiz.

Evet tabikide tedbirimizi almalıyız bireysel olarak ama ölümden kaçış olmaz hocam öleceksek her türlü ölürüz, rabbim en az hasarla bu depremi atlatmayı hem bize hem ülkemize nasip etsin..

• Hocam geçenlerde Cenk hoca bir kanalda da açıklama yapmıştı, ismi geçen hocaların çoğunun alanı deprembilimi değil, ve kesinlikle son yıllarda saha çalışmaları yok, Cenk hocanın hayatı marmara denizi üzerine geçmiş, nacizhane bu konuda daha fazla güvenilmeyi hakediyor ve söylemlerinide bilimsel doğrularla kanıtlıyor.

Psikolojik olarak özelliklede 17 ağustos 1999 u yaşayanların gün içinde en az 3-5 defa deprem aklına geliyor zaten. 99 depremi olduğunda bundan sonra sıra istanbul depremi dediklerinde hepsi 20-30 yıl diyorlardı şimdi o sürece girdik bununda tedirginliği var bide üzerine 5.8 silivri açıkları ve 4.1 yalova depremleri gelince dahada stresliyiz.

Evet tabikide tedbirimizi almalıyız bireysel olarak ama ölümden kaçış olmaz hocam öleceksek her türlü ölürüz, rabbim en az hasarla bu depremi atlatmayı hem bize hem ülkemize nasip etsin..

hocam ALLAH ölümünde hayırlısını nasip etsin.ne dıyeyım.zaten benımnde ozellıkle takip ettiğim cenk hocadır.gayet akl-i selim bir bilim adamı..çok fazla dusundugumuz zaman,durdugumuz yerde sallanıyoruz.bilinç atı işte.dusunmedende olmuyor.ALLAh büyük.baya bir tedbır aldık bız aılece ama evde yakalancam diye garantıde yok.gorev aldıgım okula hıc guvenmıyorum mesela.2 buyuk deprem gordu ve guclendırmesı yok gibi bır sey..

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

• pendik'in e-5'den yukarısı zemini hep kayalık ama sahil tamamen doldurma çarşıya kadar

aynen öyle ancak kaynarca taraflarıda eski kayalık zemindir, tren yolundan aşağısı sorun, yukarısı iyi..

• hocam ALLAH ölümünde hayırlısını nasip etsin.ne dıyeyım.zaten benımnde ozellıkle takip ettiğim cenk hocadır.gayet akl-i selim bir bilim adamı..çok fazla dusundugumuz zaman,durdugumuz yerde sallanıyoruz.bilinç atı işte.dusunmedende olmuyor.ALLAh büyük.baya bir tedbır aldık bız aılece ama evde yakalancam diye garantıde yok.gorev aldıgım okula hıc guvenmıyorum mesela.2 buyuk deprem gordu ve guclendırmesı yok gibi bır sey..

bende tehlikeli yerdeyim ama bina iyi, yakalanırsam iş yerinde yakalanayım diye dua ediyorum..Belediyeye başvurun hocam, sonuçta okul bu kamu kurumları, okullar hastaneler güçlendirilmiş olmalı..