2016 - 2017 Kış Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 15-16-17 bana göre sistemcik, benzer bir salınım her ne kadar ECMWF göstermese de 21-22 Kasım gibi bekliyorum. Marmara için kar beklentim Kasım sonu ile Aralık başı tarih netleşince konu açacağım.

• 15-16-17 bana göre sistemcik, benzer bir salınım her ne kadar ECMWF göstermese de 21-22 Kasım gibi bekliyorum. Marmara için kar beklentim Kasım sonu ile Aralık başı tarih netleşince konu açacağım.

Teşekkürler ustad bilgilendirmelerini bekliyoruz

• 4 Kas 2016+7
    Kasım 15 ve Kasım 20-22 arası iki sistemcik beklentim var ardından Kasım sonu ile Aralık 2-3 gibi gelecek olan mevsimin şu ana kadarki en sert sistemi Marmara'ya kar bırakabilecek kuvvette olabilir. Takip etmeye devam...
    kazim34, omerciftkardas, sistemci5534 ve 4 diğerleri beğendi.

• 4 kasimda ne dediysek o :gun_bandana: 

Hocam ben bir daha beğenirim bunu :)

• 20-22 Kasım sistemi Sibirya'dan Hazar'ın kuzeybatısına doğru kopup gelen YB'ın fazlaca doğumuzda kalması nedeniyle yok olmaya yüz tutmuş durumda. Bana göre bu sistemciğin İç ve Doğu ve Kuzey bölgeleri etkileme olasılığı %25 civarına geriledi. Ancak güzel haberlerim de var elbette.Kasım sonu - Aralık başı sistemi artık belli bir tarih için göz kırpmaya başladı. İkincisi ilkinden daha kuvvetli olmak üzere iki sistem 2-3 Aralık'tan 13-15 Aralık'a kadar hemen hemen tüm yurdu etkilemeye namzet görünüyor. Konu açmak için ben sizden daha da sabırsızım @Efsane-Semih in dediği gibi paslandık vallahi :)
    Selamlar Herkese...

• 20-22 Kasım sistemi Sibirya'dan Hazar'ın kuzeybatısına doğru kopup gelen YB'ın fazlaca doğumuzda kalması nedeniyle yok olmaya yüz tutmuş durumda. Bana göre bu sistemciğin İç ve Doğu ve Kuzey bölgeleri etkileme olasılığı %25 civarına geriledi. Ancak güzel haberlerim de var elbette.Kasım sonu - Aralık başı sistemi artık belli bir tarih için göz kırpmaya başladı. İkincisi ilkinden daha kuvvetli olmak üzere iki sistem 2-3 Aralık'tan 13-15 Aralık'a kadar hemen hemen tüm yurdu etkilemeye namzet görünüyor. Konu açmak için ben sizden daha da sabırsızım @Efsane-Semih in dediği gibi paslandık vallahi :)
    Selamlar Herkese...

Hepimiz sabırsısız :D teşekkürler üstad

• Forumca ay başına kanalize olmuş durumdayız.Kışın resmi başlangıcı olarak sistem bekliyoruz.

Zaten Sevgili Berkay Eylül ayının sonundan beri birçok kişinin söylediği bir gerçek var ki, doğrudan veya dolaylı, tartışılır veya tartışılmaz LA-NINA etkisini hissedeceğimiz asıl dönem Aralık ayı ile başlayacak ve Ocak sonu Şubat ortasına kadar bu zirve yapacak. Sibirya, Ural, Kırım koridoru bizi bu sene besleyebildiği kadar besleyecek Allah'ın izniyle...

• Bu arada 2012 yılından beridir, Doğu Avrupa, İskandinavya ve Batı Sibirya kar örtüsü ilk kez bu kadar geniş alana bu kadar erken yayılmış durumda... Solar aktivite her hafta bir öncekine göre azalan trendini sürdürüyor. Bunlar güzel haberlerin arkasındaki diğer güzel haberler...

• Havada 3-5 toz tanesi yakalarsak bil ki kar'dır :D

Bu ihtimal sadece 16 sı gecesine bağlayan gece ile 16 sı sabah 8-9 arasına kadar olan süreçte olabilir. Kopartacak bi yağış gözükmüyor ancak yağış oldumu rakımı 150 üstünde olan yerde kky-sulu kar-serpinti gibi kısa süreli yağış gözükebilir kendi kanımca. @wildleo1907 siz ne dersiniz hocam ?