Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Maçın sonucu 3-1 beşiktaş lehine olur.Goller Cenk Babel Talisca.Tudor varken zor biraz.Yarın da Fenebahçe sov yapar 40 bin kisiyle fark 3e düşer.

ilk gol ifadeniz su isim diye gecmiyor kusura bakma

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Her ne olursa olsun centilmen bir maç oldu. Bir Fenerbahçeli olarak her iki takıma da başarılar dilerim ancak bugün Beşiktaş'ın oyununu görünce şunu gözlemledim bu Beşiktaş şampiyonlar liginde bu oyun ve daha fazlası ile yarı final hatta finale kadar yolu olabiir. Tabi biraz şans biraz da rakipler yardım ederse kupa bile neden olmasın ;)

• Her ne olursa olsun centilmen bir maç oldu. Bir Fenerbahçeli olarak her iki takıma da başarılar dilerim ancak bugün Beşiktaş'ın oyununu görünce şunu gözlemledim bu Beşiktaş şampiyonlar liginde bu oyun ve daha fazlası ile yarı final hatta finale kadar yolu olabiir. Tabi biraz şans biraz da rakipler yardım ederse kupa bile neden olmasın ;)

Bir Fenerbahçeli olarak keske beraber kalsalardı.Ancak Galatasaray'ın yenmemeside iyidir.İnsallah yarın şöle 40.000 kisi oynariz da alırız maçı.Kale arkaları bitmisti.Maratonda da az kalmıştı.Yarin ola hayrola

• Bir Galatasaraylı olarak takımımın oynadığı futboldan yine zerre kadar zevk alamıyorum. Suç sadece Tudor'un mu ? Bence hayır şu kalitedeki bir takımın Beşiktaş karşısında bu kadar kötü bir futbol sergilemesini sadece hocaya bağlamak da ayrı bir hata olur. Beşiktaş kendi sahasında alt sıralardaki takımlarla da oynadı ama en azından o takımlar mücadele ruhu sergiledi yeri geldi Beşiktaş'ı zorladı. Biz ne yaptık. Kumdan kale. Ligin başlarında da bu takımda Tudor vardı o zaman oynanan futboldan bugüne ne değişti kondisyon mu düştü ? Kondisyon düştüyse bu sadece Tudor'un mu suçudur ? Bizim ülkede hep tüm hataya ya yönetime ya da hocaya bağlamak var. Tudor suçsuzdur demiyorum ama takım ruhunun şu an ki durumunu da ıskalamamak lazım.

• öncelikle koyyu bir Galatasaray taraftarı olarak Beşiktaş camiasını haklı galibiyetleri nedeniyle kutlarım. ve bu başarılı futbollarının şampiyonlar liginde de sürmesini dilerim. şenol güneş ilk yarı esasen galatasarayın ne oynayacağını görmek ve bir tartmak istedi ve yaptı da. zira Galatasaray maalesef sık sık taktik ve metod değiştiren takım olunca güneş de ilk yar bunu çözdü ve ikinci yarıda da işi bitirdi. tudorun bence en büyük hatası belhanda dan ne hikmetse bir türlü vazgeçmemesi ve yine jason denayer de ısrarına devam etmesidir. dün Galatasaray sahada 9 kişiydi. ayrıca tolganın yokluğunda fernando ve ndiaye dışında basan oyuncu yoktu ve tudor yasin gibi adam eksilten top yapan hızlı bir adamı orta sahada değerlendirmedi ve hala pili bitmiş selçuktan medet umuyor. 4-3-2-1 yerine 4-2-3-1 ile oynarsan ve üstelik ortanın ilerisindeki 3 lünün merkezinde belhanda gibi temposuz ve fiziksiz birisini oynatırsanız o sistem asla işlemezdi ve nitekim de öyle oldu. üstelik de bu hatayı Beşiktaş gibi 3 yıldır bir arada oynayan ve takım olmuş bir ekibe karşı yaparsanız 3-0 bile az oldu derler adama. neyse ki 5-0 6-0 olmadı. Beşiktaş türkiyenin en iyi takımıdır. benim de sezon başından bu yana en büyük şampiyonluk favorimdir. Beşiktaş ila başakşehir çekişecek giibi görünüyor şimdilik.

• Özellikle gsli arkadaşlarım okursa mutlu olurum.Sanki takımdan ümidi kesen Gsli arkadaşlar var .Şuanki büyük takım gerçeğini tabiki biz de görüyoruz ve gördük de.Objektif bakmak ayrı olumsuz bakmak ayrı.Fakat GSnin bundan sonra kadıköydeki FB derbisine kadar 11 hafta o begenilmeyen anadolu takımı maçları var.Bu takım şuana kadar 4 büyük maç dışında sadece ANTALYAYA 2 puan kaybetti.Bu demek değildir ki bu 11 haftada 33 puan alacağız.Hayır tabiki de..Fakat her zamanki GALATASARAY bunları büyük ihtimal moral bozmadıkça ,iç karışıklık çıkmadıkça,taraftar takım çatışması çıkmadıkça en az kayıpla atlatır.Bu maçlar sonrasında tabi gene simdiki zorlu fikstür olacak.Fakat bu maçlar bu sefer FB dışında hep evimizde olacak .Havaya girmiş bir GALATASARAY olursa o zamanlarda tabiki de son 2 senedeki derbi özürümüzü yenmiş olacağız.Çünkü GS şampiyonluk havasındayken kadıköy dışında her zaman derbi takımı olabilir geçmiş senelerde oldugu gibi.Ayrıca deplasmanda yenildiğimiz BAŞAKŞEHİR kadıköyde FBYİ yenmiş vodafoneda BJK ile berabere kalmıştır.Deplasmanda yenildiğimiz TS hem FB hem BJK ile istanbulda berabere kalmıştır.FB ile BJK de ikinci yarı bu maçları bizim tam tersimiz olarak deplasmanda oynayacaktır.Daha sayacak çok şey çıkar bu sezon.Tabiki bu dediklerim asla büyük maçlardaki rezil durumumuzun avuntusu değildir.Fakat sadece Gsnin bu durumunu görenler objektifse bu anlattıklarımı anlayacaktır.Ümit kesmek için çok erken ve bana göre gereksiz şuan.Evet ben de suan üzgünüm ama olan oldu.Daha çok sular akacak bu yolda.Umarım yönetim TUDORU gönderecekse TERİM dışında bir t.direktör getirmez.Hala şampiyonluk yarışında az da olsa öndeyiz.ve insallah yönetimimiz kendi kendimize şampiyonluk yolunda böyle yanlış t direktör hamlesi yaparak darbe vurmaz ve son 2 senedeki başarısızlıklarının ardından başarılı olurlar.Hakedenin şampiyon oldugu bir sezon olur umarım..

• Gs geleceğinin kumarını oynamış kalan tek kurşunu Tudorun eline vermiştir.Tudorun büyük takım yönetemiyeceği daha ilk sınavı olan uefa ön elemesinde bellidir.Sonrasında ligde hala ne oynadığı belli olmayan kaos futboluyla daha lige hazır olmayan anadolu takımlarından puanlar almış fikstür şartlarıyla 8 puanlık bir fark oluşunca yaptığı saçma değişiklikler bile kimilerince dahi olduğu komedisine kadar varmıştır.Ama takımlar oturdukça ve iyi takımlarla maçlar oynandıkça olayın iç yüzü ortaya çıkmaya devam etmektedir.Bundan sonraki dönemde düşme ve orta altı takımlara olan galibiyetleri olsa da şampiyonluk lig ikinciliği hayal olup uefa yarışında bir takım olacağına inancım tamdır.Gelelim yönetim hamlesi olur mu ya?Gelecek olan terim olacaksa sıvayıp üstüne tüy dikmek olur.Hoffenheim teknik direktoru nagelsmann gibi birine yönelmesi daha yerinde olacaktır...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Gs geleceğinin kumarını oynamış kalan tek kurşunu Tudorun eline vermiştir.Tudorun büyük takım yönetemiyeceği daha ilk sınavı olan uefa ön elemesinde bellidir.Sonrasında ligde hala ne oynadığı belli olmayan kaos futboluyla daha lige hazır olmayan anadolu takımlarından puanlar almış fikstür şartlarıyla 8 puanlık bir fark oluşunca yaptığı saçma değişiklikler bile kimilerince dahi olduğu komedisine kadar varmıştır.Ama takımlar oturdukça ve iyi takımlarla maçlar oynandıkça olayın iç yüzü ortaya çıkmaya devam etmektedir.Bundan sonraki dönemde düşme ve orta altı takımlara olan galibiyetleri olsa da şampiyonluk lig ikinciliği hayal olup uefa yarışında bir takım olacağına inancım tamdır.Gelelim yönetim hamlesi olur mu ya?Gelecek olan terim olacaksa sıvayıp üstüne tüy dikmek olur.Hoffenheim teknik direktoru nagelsmann gibi birine yönelmesi daha yerinde olacaktır...

Terim konusunda kesinlikle katılıyorum. Ama Tudor konusunda ''çekince'' koyarak katılmaktayım sözlerinize. Öncelikle ben yönetim ve teknik adam her zaman yüzde 100 suçludur öngörüsüne katılmamaktayım. Bu konuda hem fikir olduğumuzu düşünüyorum. Şahsen Tudor için dahi bir teknik adam tezini ortaya atan kişiler futbol yorumcularıydılar. Bugün ise kendileri Tudor'u istenmeyen adam ilan ettiler. Bunlar bugün hala duayen futbol yorumcuları olarak anılıyorlar ve Tudor hakkında dediklerini kısaca tükürdüğünü yalayan bu ''duayen'' yorumcular ateşli bir şekilde Tudor'u eleştiriyorlar. Size sorum şu Galatasaray'ın bugünkü sorunu sizce sadece taktiksel zafiyet ve yanlış 11 mi yoksa fiziksel kondisyon takım ruhu ve motivasyon sorunu mu ? Tudor dışında birisi ile sizce Galatasaray'da her şey güllük gülistanlık mı olacak ? Milli Takım örneğinden gidelim Abdullah Avcı Milli takımı yönetirken günah keçisiydi Başakşehir'i ne yaptı. Fatih Terim Galatasaray'daki Drogbalı sezonunda neydi Milli Takıma geldi ne oldu. Lucescu Shaktar'da neydi şimdi ne oldu. İşte sorun ''sadece'' hoca perspektifli düşünmekten kaynaklanıyor. Sizce futbolcular bu işin neresinde ? Başakşehir mi Abdullah Hoca'yı değiştirdi yoksa Abdullah Hoca'mı Milli Takım'ı değiştiremedi

haklı oldugunuz kısım kesinlikle var ama bize ya da diğer büyük takımlara yabancı hoca olmuyor.Olacak olsa bile alışana kadar yollanıyor.O yüzden gs tarihini yazmış ve hala benim için günümüze göre eskimemiş olan Terimin gelmesi bile korku salmak için yeterli.Ve genellersek şuan taraftarın en az yarısından fazlası terimin gelmesini ister.Olur olmaz orası ayrı ama başarı ihtimali cok yüksek.Terim gittiğinden beri doğru düzgüj gün yüzü göremedik adam akıllı avrupa dahil.Belki milli takımda sıkıntılar yaşandı ama birçok taraftar için terimle gs her zaman mutluluk verir.Şuan birisi gelecekse bu sıkışık zaman için en iyisi benim görüşüme göre terimdir.Tabi sizin görüşünüze de saygım var.Genel olarak taraftarın ruh hali böyle ben de dahil:)