Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @sistemci5534 valla hocam düşününce öyle .aslında bu sene bakıyorum da iyi başladık ama iyi başlayınca hep devamı gelmiyor bizde fatih hoca dönemleri dışı dediğin gibi aslında bi hocayla kötü döneme girmemiz ve yeni hoca gelmesi lazım ki birden toparlanıp şampiyon olalım :D böyle karışık yAzdım ama bizimkide böyle bi durum garip beklenmedik şekilde oluyoruz şampiyon:)

• Eski duygularım olsaydı şimdi bu konunun tozunu artırırdım ama daha önce de söylediğim gibi benim bu ülkede futbola olan bakış açım çok değişti.Bundan sonra takımımı diğer branşlarda desteklemeye karar verdim.Özellikle basketbola ilgim çok arttı.Futbol batalı çok oldu.Kimse de çıkarmak istemiyor.

Valla hocam, Futbol yediden yetmişe hitap eden bir spor olmasına karşın, daha basit ve kavraması kolay ver her kesime hitap ettiği için olabilir o demiş olduğunuz mevzu. Yani insanlar bir hentbodan aldığı zevk ile Futboldan aldığı sevkin aynı olduğunu düşünmüyorum. Veya alan varsa ona ilgili kişilerdir ve o da çok sınırlı bir kitledir.

• @sistemci5534 valla hocam düşününce öyle .aslında bu sene bakıyorum da iyi başladık ama iyi başlayınca hep devamı gelmiyor bizde fatih hoca dönemleri dışı dediğin gibi aslında bi hocayla kötü döneme girmemiz ve yeni hoca gelmesi lazım ki birden toparlanıp şampiyon olalım :D böyle karışık yAzdım ama bizimkide böyle bi durum garip beklenmedik şekilde oluyoruz şampiyon:)

Gs zorluklar ile baş etmeyi sever. Fener paranın içinde boğulsa da yine oynamaz. Feneri tek fener yapan etken Bence 1-teknik trektör farkı 2-alex gibi yıllardır feneri sırtlamış bir 10 numara oyuncunun olması veya olmaması.veya olup da işe yaramaması :) ama Gs öyle değil Gs için maddi sıkıntı,teknik adam eksikliği hatta olmayışı ve oyunculara paralarını ödemyemecek durumda olması negatif bir etken değil aksine daha da pozitif bir etken :)

• @sistemci5534 benim ki daha çok yaşanan olaylar ile alakalı bir şey.Ben malum süreçten sonra olayın gidişatı,nerelerden nerelere gelmesi o kadar çok anlamsız mantık yoksunu şey oldu ki.Ben de güvenimi kaybettim.Zaten ortada her şey.Futbolumuz iyi olsa takımlarımız yada milli takımımız bu durumda mı olurdu?Uzun bir süre daha düzeleceğini de zannetmiyorum.Futbol TEKEL işi olmuş.Kimin tekeli kuvvetliyse o yönetiyor.Yani cebine para sokuyor.

• @sistemci5534 benim ki daha çok yaşanan olaylar ile alakalı bir şey.Ben malum süreçten sonra olayın gidişatı,nerelerden nerelere gelmesi o kadar çok anlamsız mantık yoksunu şey oldu ki.Ben de güvenimi kaybettim.Zaten ortada her şey.Futbolumuz iyi olsa takımlarımız yada milli takımımız bu durumda mı olurdu?Uzun bir süre daha düzeleceğini de zannetmiyorum.Futbol TEKEL işi olmuş.Kimin tekeli kuvvetliyse o yönetiyor.Yani cebine para sokuyor.

Bence futbol dünyanın en güzel terapi yöntemi olmaya aday iken, Malesef ülkemizde her sektörde olduğu gibi namı olan adı olan takım kervanını bir şekilde yürütüyor hocam. Halbuki evde karısı ile kavga etmiş, dersten kötü not almış,arkadaşı ile kavga etmiş,Sevgilisinden ayrılmış insanları yani hayatta bir şekilde sıkıntı yaşamış insanları bir araya toplasan adam statta veya televizyon ekranında 90 dakika boyunca o maçta içinin döküşü ile inanılmaz bir enerji boşalması yaşayabiliyor. Ancak bizim ülkemizde henüz futbol terapisi diye bir ders yok ve olsa da sanmam etkili olacağını :)

• Futbol nasıl oynanır şampiyonlar liginde çok güzel ders vardı bu akşam.Tekrarını isteyenler trt spor da dortmund-Real Madrid maçı tekrarı var.

Valla, maçın 65 den sonrasını 85. dakikaya kadar izledim. Top bir o kalede bir de bu kalede ben anlamadım. Maçın görüntüsünden midir nedir veya teknolojik imkanlardan mıdır nedir. Sanki statın içinde gibi hissediyorum kendimi Şampiyonlar ligi maçlarında ne hikmetse :)

• Futbol nasıl oynanır şampiyonlar liginde çok güzel ders vardı bu akşam.Tekrarını isteyenler trt spor da dortmund-Real Madrid maçı tekrarı var.

maçı canlı izledim gerçektende keyifli ve güzel bir maç oldu, özellikle dortmund takımını beğendim transferleride çok iyi..

Bugünkü Beşiktaş maçı için her zaman ki gibi Türk takımları avrupa arenasındaysa Gavurlara karşı bir olmalıyız. Beşiktaşın galip geleceğini düşünüyorum, gol yer ama yediğinin fazlasını atar.. Skor tahminim 3-1

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• dortmund dün baskın taraftı ancak topu kaptırdıktan sonra real çok hızlı çıkıyor ve durdurmak içinde sarı kartı göze aldı dortmundlular
    maçın hakkı dortmundundu.Bu kadar genç oyuncu olmasına rağmen mükkemmel bir takım

• Kievi küçümsemeyin daha yakın vakitte bjkyi 2 maçta 8 lik yapmıştı ki bu şlde yenmek daha zor.ama favori %51 bana göre de bjk

dinamo kiev çok enteresan bir takım gerçekten onu da belirtmek isterim kiev,doneks,zenit,csk moskova gibi takımlar sağı solu belli olmayan takımlar özellikle de Fenerbahçe ve beşiktaşa zamanında ne zorluklar çektirdiklerini biliyoruz bu takımların ;)

• Dınamo kıev, sharktar doneks, csk,lokomotiv,spartak,-Moskova,zenit,gibi Rus ve Ukrayna ekolü takımların genel özellikleri aslında bizim takımlarımıza da benziyor. Genel olarak bu takımlar Avrupa performansları tıpkı bizim takımlarımız gibi inişli çıkışlı performans sergiliyorlar, misal kiev takımı bazı zamanlar Şampiyonlar Liginde 0 çekmiş,bazı zamanlarda ise çeyrek finali görmüş bir takım yani kiev geçmişte iyiydi diye kievi hep güçlü takım gibi algılamak yanlış olur. Zamanında Real,Barça gibi takımlara kafa tutacak kıvama da gelmiş ancak, Kompact futbol anlayışı zaman zaman ters tepmiş ve Şampiyonlar Ligi gibi platformda kendinden güç olarak daha zayıf takımlardan bile 5 yediği olmuştur. Yani bu demek oluyor ki Eğer Beşiktaş rakibini güçlü ayakları ile boğarsa ben kıev savunmasını geçebileceğini ve belki de 2-0 3-0 gibi skorlarla geçeceğini düşünüyorum. Bu tip maçlarda ilk 30 dakikada bulacağınız gol de çok önemli,ve ayırca ilk 30 dakikada gol yememek de önem arz ediyor. Bakalım neler olacak hep birlikte göreceğiz bu akşam....saygılar ;)

• beşiktaş 1-0 önde, devamı gelir umarım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN