Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
    • nina fortissima :D yalan olur bu:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Haziran Tahmini

Temmuz Tahmini

İlmeteo Sonbahar Yağış tahmini

Sopra Media -- > Ortalamanın üzerinde

Perturbazioni atlantiche -- > Atlantik atağı diye çevirebildim

nella media -- > Normaller civarı

Sotto Media --- > Ortalama altında

İlmeteo Sonbahar 2m Sıcaklık Tahmini

Buda İtalyanca çevirisi

Bu bir kaç gün önce ECMWF prestijli modeli tarafından derlenen mevsimsel tahminlerin son güncelleme, çıktı.
    Biz 20/30% civarındadır, bu tür tahminlerin güvenilirliği çok düşük olduğunu biliyoruz ve bu eğilim maşa ile alınmalıdır olduğunu. Bu ECMWF geçen yıl ortalamanın üzerinde sıcaklıklarda kış trendi tahmin ettiğini söylemeliyim. Ayrıca bu yıl çok güçlü olacak? Şimdi bu kısa makalede öğrenelim.
    ANALİZ YÖNTEMİ - Sonbahar hava, yani Eylül, Ekim ve Kasım üç ay içinde yağış ve toprak sıcaklıkları analiz edecektir. beklentisi değerlerin ortalamasıdır.
    YAĞIŞ GÜZ 2016 - biz ekteki haritada görebileceğiniz gibi, İtalya yağış Sicilya ortalama aşağıda bazı zayıf haricinde, standart bekleniyor.

TOPRAK İÇİNDE SICAKLIKLAR - Bu üç aylık ortalama sıcaklık gelince, bu bölgelerin büyük bir kısmı için bu konuda 1 / 2. ortalamasının üzerinde olacak görebilirsiniz. Sadece Emilia Romagna ve Marche sanayi ile dönemin ortalama ise ortalamanın biraz üzerinde Kuzey.

SONUÇ - sıcaklıkları özellikle Merkezi-Güney ve büyük adalarında, ortalamanın üzerinde olması olacak ederken, bildiğim kadarıyla yağmurlar düşmek gibi büyük anormallikleri görmezsiniz söyleyebiliriz.

3B Meteo Sonbahar Tahmini

Google Çeviri ile İtalyancadan çevirilmiştir.

İTALYA'DA 2016 SONBAHAR HAVA DURUMU 2016 sık sık Avrupa'da en yüksek kapanış koyacaktır Azor antisiklonunun egemenliği Avrupa'da etkilenecektir -L'Autunno. İtalyan sık kararlı ve güneşli aşamalarında, özellikle ilk bölümünde yaz sıcaklığını keyfini zaman. Balkan, Avrupa ve Karadeniz'e doğru kayma dell'anticiclone doğu kenarı hızlı kararsız dürtülerini ve İskandinavya üzerinde siklonik dolaşımı motive. İtalya doğu yamaçlarında ve Güney derin olacak bu durumun hızla kötüleşmesi kısmen etkilenecektir.

Bu senaryoya kısmi değişiklik üzerinde sezonun geri kalanı ile bekleniyor. pek Akdeniz erişmek için bir yol bulduk Bozuklukları antisiklon Atlantik'te güçlendirilecek bir kuzey-güney sahip olma eğilimindedir. Kuzey hava Batı'da artan basınca istikrar restorasyondan geçecek iken bu şekilde özellikle Güney Merkezi ve Adaları İtalya üzerinden yağış bir artış olduğu varsayılır. İklim kurutucu batı olacak ise Sıcaklıklar ortasında olacak.

AVRUPA'DA 2016 YILINDA GÜZ HAVA DURUMU - sıcak ve kurak dönem nedeniyle hala subtropikal antisiklonunun sebat güney İspanya ile ilgili İber Yarımadası türler üzerinde devam edecektir. dalgalı bir sonbahar Britanya'yı dahil ederken bir yağışlı bant da Almanya, Polonya, alpin alanı, Baltık ve Belarus burada çok yoğun olaylar arasındaki bekleniyor. Bazen yoğun yağmurlar Ekim ve Kasım aylarında Fransa'ya dönecektir. alışılmadık sıcak hava hızlı patlamaları Doğu Daha Kuzey Afrika'dan alçak basınç Balkanlar ve yoğun fenomenleri getiren Ege yol açacaktır özellikle sinsi doğu Akdeniz bekliyor. önümüzdeki aylar için önümüzdeki günlerde senaryoları takip edecek.

Secco Persıste = Kuru,Kurak

Pıu' Pıogge Seconda Parte = Kuvvetli sayılabilecek yağmurlar

Anche Fortı = Aynı zamanda güçlü ataklar

A Trattı Insolıtamente Caldo = Bazen çok sıcak

Rafforza = Güçlendirir basınçtan bahsediliyor galiba tam anlayamadım

Umıda = Nemli

Ventoso = Rüzgarlı
    [color=#0000FF][size=12]

Varıazıonı = Değişiklik

Bunlarda 3b Meteo Aylık Tahminleri

Eylül

Ekim

Kasım

IRI Eylül Ayı Güncellemesi

Sıcaklık

Yağış

Ben beğendim.Avrupa-İskandinavya-İtalya ortalama üstü sıcaklık verilmiş.Buda Azor'a işaret ediyor

Jamstec Eylül ayı güncellemesi

Sıcaklık

Yağış

Umarım IRI haklı çıkar Jamstec döner inşAllah

• Türkiye'nin bulunduğu konum gereği bütün kış ortalamasına bakıldığımda kaymağı yemesi mümkün değil en baba kış 1929'da bile yiyemediysek hiçbirinde yiyemeyiz. Ya İtalya'da ab oluşur ya Kafkaslar da yb oluşur ya İzlanda-Azor birliği sokulur yani bir şekilde bizim sevinçlerimiz kısa sürüyor istisnalar demek efsane kış demek zaten.

• Türkiye'nin bulunduğu konum gereği bütün kış ortalamasına bakıldığımda kaymağı yemesi mümkün değil en baba kış 1929'da bile yiyemediysek hiçbirinde yiyemeyiz. Ya İtalya'da ab oluşur ya Kafkaslar da yb oluşur ya İzlanda-Azor birliği sokulur yani bir şekilde bizim sevinçlerimiz kısa sürüyor istisnalar demek efsane kış demek zaten.

Bulunduğumuz konuma göre çok iyi sistemler alıyoruz bazen de ülkemizin konumunu unutup aşırıya kaçtığımız oluyor bende dahil :)

• @Snowyer3333 @Root Paylaştığınız sistemi animasyon haline getirdim :)

Allah böyle sistemler nasip eder inşAllah 2016-2017 kışında :)

850HPA Animasyonunu biraz daha uzun tuttum aslında devam ediyordu indirmeye üşendim 850 HPA animasyonun sona erdiği zamandan itibaren sistem 4-5 gün daha etkili oluyor :D CFS gaza getirdi beni şu sıcak günlerde :)

• bende baslim takibe cfs yi gozumuz senlensin biraz

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN