Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @'Ulusoy23
    'Yaz buraya dikkatini dağıtmıyorsa..Zaten sen konuşuyorsun akıllı yazıyor :)Anlat bir macera karla ilgili olsun amma:)

yok Güzel kardeşim dikkatim dağılmıyor zaten Sesle yazdığım için anlatayım sana 2011 2012 bağlayan senesinde Ocak ayının 21 ya da 25 Ocak'ta galiba tam hatırlayamadım tarihi Sivas Erzincan arasında bulunan Kızıldağ geçidini çıkamadı otobüs saat gece 3 suları Otobüsün içinde 54 kişi var arkamda 5 otobüs daha var Onlarda Kızıldağ geçidinde rampayı çıkamadılar Tamam 6 otobüs 43 saat mahsur kaldık o gece rampayı çıkamadığın da otobüs aşağı inip muavinle beraber tekerlere zincir takmak istedik Tam o sırada iki tane kurt uluması 50 metre metre mesafemiz kalmış muavin ne beraber otobüsün içine bir kaçtık ki sorma o kurtlar Tamam 25 dakika otobüsünde etrafında dolandı otobüsün etrafında gezerken bir de uluyorlar Karayolları ekiplerini telefonu açtık gelin bizi kurtarın diye Adamlar bize ne dese beğenirsin Bizim araçlarımızda kara gömüldü imkanın varsa sen gel bizi kurtar dediler. Şok olduk tabi otobüsüm mazotu bitmek üzere 15 saat oldu ısıtma sistemleri dondu hepsi ve 24 saat sonra otobüsü mazot bitti ve bizi Otobüsün içinde 12 saatini Herkes birbirine sarılarak sarılarak Tan ve 2 tane 3 tane piknik tüpüyle ısınmaya çalışarak Tan geçirdik yolculardan 3 neredeyse donmak üzereydi 40 saatin sonlarına doğru kar araçları ulaştı bizlere yolcuların 10 tanesi hastaneye kaldırıldı Benim ellerim ayaklarım donmak üzereydi her zaman Ölüme Yakın çalışıyoruz ama o sene ölümü hiç Kendime o kadar yakın hissetmemiştim

• O kadar saat sürme yetkiniz varmı acaba iki farklı ehliyet le mi kullanıyorsunuz acaba biraz anlatirmisiniz

hocam 4,5 saatte 45 dakika mola ile 9 saat sürme yetkimiz var ama bügün yedek şöfr arkadaş bel fıtıgından dolayı rahatsızlandı mecburen onun yerinede ben sürücem aksam saat 6 da geçtim direksyona ben gece 4 civarları brakcaktım ama şimdi 8 e kadar sürücem mecbur evet bazaen çift ehliyet kulklanıyorum malasef olmaması gerek ama oluyor

• uykumu nasıl açabilirim dostlar bir önerisi olan var mı 3 bardak sade kahve içtim bir parça iyiyim ama biraz daha açılmam lazım sabah 8 e kadar zaman var sürecegim??

Hocam araba kullanırken nasıl mesaj yazıyorsunuz zor olmuyormu

• Hocam araba kullanırken nasıl mesaj yazıyorsunuz zor olmuyormu

kardeşim Hani mesaj bölümüne sesli olaraktan yazım var ya o şekilde yani parmaklarımı tuşa dokunmadan kulağımda bluetooth kulaklık var Ben söylüyorum o yazıyor Ve böylece ne hiçbir tehlike ye girmeden yazı yazmış oluyorum

• kardeşim Hani mesaj bölümüne sesli olaraktan yazım var ya o şekilde yani parmaklarımı tuşa dokunmadan kulağımda bluetooth kulaklık var Ben söylüyorum o yazıyor Ve böylece ne hiçbir tehlike ye girmeden yazı yazmış oluyorum

Anladm hocam sesli yazma aklıma gelmemişti :D .Allah kazadan beladan saklasın hayırlı yolculuklar

• @Ulusoy23Yav sana anlat dedik,karlı olsun dedik ama bu kadar vahim olanını seç demedik..Nettin öyle :)Şaka bir yana Allah korumuş abim..Zor durummuş gerçekten.
    Aman dikkat,uyku bizim en zayıf yönümüzdür ve sinsidir..Kolay gele,he anlat ama biraz daha soft olsun yada hafif :)

• ÇOK GÜZEL HOCAM BENİMDE muavinliğim var 5 sene 1993 ten 1998 e kadar esadaş ta dadaşta kapanan kayseri ipek turzimde. 23 senedir bu işin içindeyim toplamda

Şuan için Allah yardımcın olsun diyorum vallahi ben o 5 senede neler neler gördüm senin 23 sene olmuş

• 2003-2004 a bağlayan sene Şubat ayı akşam saat 19 00 da Konya'dan çıkış aldım Erzurum Kars seferi için Aksaray yönünü geçtim 50 kilometreye gittim ya gitmedim yolun ortası bir metreye yakın Karla kapandı otobüsün ön camından baktığımız zaman ilerde bir şeyler gözüküyor yaklaşık 500 metre civarında Sanırsam Meğer Petrol Muş arası otobüs yolun ortasında kaldı ne gelen var ne giden Biz Karayolları açacak diye bekliyorduk 3 saat geçti Yok 4 saat geçti yok artık yolculardan rahatsızlanan anlar oldu dediler ki biz bir petrole gitmemiz lazım Ben de dedim ki ben size petrolü Nereden bulayım ne ihtiyacınız varsa otobüsün dış kapısını açayım orada görür dedim otobüsün orta kapısını açtım kapıdan ayağını dışarı atan 60 santim karın içine gömülüyor resmen ortalama hafif sis perdesi aralandı baktık ki ilerde Petrol Muş'u 500 metre ilerde olan dedi ki ben muavin yolculardan sekiz kişi petrole gidelim Hem yiyecek bir şeyler alalım bisküvi gibi falan Tamam Yolu yarıladık ki aniden bir tipi bastırdı Otobüse geriye dönmek zorunda kaldık ve İnanır mısın Bir buçuk saat sonra otobüsün yanına vara Bildik ik tekrar 200 metre yolu bir buçuk saatte gelebildik tam 17 saat mahsur kaldı olduğumuz yerde otobüsün aşağısına iniyoruz Ben otobüsünün ön tarafındayım muavin Orta kapının orada ve biz Birbirimizi görmüyoruz çok kötüydü rüzgarın hızı Yanılmıyorsam 100 120 kilometre civarında esiyordu öyle bir tipi olamaz arkadaşlar insanın başına gelmeyince bilemiyor 17 saatin sonunda o petrolü girebildim yolcuların bazılarını yetiştirme yurtlarına yerleştirdiler bazı yolcular petrolle kaldı tam dört gün o yolu açılmadı Çok fenaydı o sene