Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @sistemci5534 yazına katılmakla beraber etrafımda öğretmenliği seçmiş diyarbakır bismilde, hakkaride,mardin nusaybinde gidip öğretmenlik yapmış 3 sene boyunca ve sonra batıya dönen öğretmen arkadaşlarım var, hepsinin söylediği biz gitmezsek kim gidecekti? Ben oraları görmedim yaşamadım, ama yaşayan insanlar tanıdım,yukarıda ki örnek gibi çok örnek var , ama şu bir gerçek osmanlı zamanından beri dediğin yerlere kimse eğilmiyor, oradaki imkan olanaklarda yok bir türli iyileştirilmiyor. bu sebepleride göz ardı edemeyiz. Zaten bu sebeplerden dolayı halk cahil kolay yönlendiriliyor halkı baskı altına alarak tehdit ederek sindiriyorlar ve maalesef devlet güneydoğuda gücünü hissetiremiyor..

hocam işte birilerinin oralara eğilmesi gerek, Ben oralarda bir tane toros marka veya kartal şahin marka araç kullanan vatandaş görmedim. Altlarında son model ciplerle dolaşan ve sorsan acın kabadayısı olan insanları gördükçe buna sinir oluyorum. elektrik halen kaçak ve su bedava ay sonu dediğinde çocuk yardımı al yan gel yat .... sorarlarsa hala devlet bize bakmıyor mantığına karşı olduğumu vurgulamak istedim.(tabi söylediklerim meclisten dışarı) gerçekten orada da vatanını ve milletini seven sadık insanlar da yok değil... onlar da belli süre sonra o topraklarda tutunamıyorlar.

• Benim babamın bir lafı var kendisi çok gezmiştir oraları.. GAP projesinden sonra oradaki toprak o kadar değerli ki ektiğin ekinin üzerine 2-3 defa daha ekip mahsül alabilirsin. Ama devletten destek parasını almak için 1 kere ekip sonra tamamen bırakıyorlar, adamlar kaçakçılıktan uyuşturucudan vs dünyanın parasını kazanıyorlar 2 defa mahsül ekse biçse ne olacak ona ne kazandıracak? 2 parti mal kaçırsa 1 sene yan gelip yatar.. Oradaki insanların mantığı bu.. Bu mantığı değiştirmek zor, asimile etsen yine değişmez. Bu işin kalıcı çözümlere ihtiyacı var..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu darbe girişimi zamanlarında doğudaki hainler boş durmamıştır. Belediyeler falan yardımıyla gene hendek kazımı falan olmamıştır inşallah. Belediye araçlarını kullanıp yapıyorlar bunu. Yüzüklerin efendisindeki gözün dikkati başka yere gider ya hani umarım doğuda öyle şeyler olmamıştır. Birkaç patlama mayın haberleri geldi geçenlerde ama.

• Herkese hayırlı geceler. Rabbim şuanda vatani hizmetini yerine getirmekte olan, şerefisizlerle çatışmada bulunan kolluk kuvvetlerimize yardım etsin onları korusun.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Benim babamın bir lafı var kendisi çok gezmiştir oraları.. GAP projesinden sonra oradaki toprak o kadar değerli ki ektiğin ekinin üzerine 2-3 defa daha ekip mahsül alabilirsin. Ama devletten destek parasını almak için 1 kere ekip sonra tamamen bırakıyorlar, adamlar kaçakçılıktan uyuşturucudan vs dünyanın parasını kazanıyorlar 2 defa mahsül ekse biçse ne olacak ona ne kazandıracak? 2 parti mal kaçırsa 1 sene yan gelip yatar.. Oradaki insanların mantığı bu.. Bu mantığı değiştirmek zor, asimile etsen yine değişmez. Bu işin kalıcı çözümlere ihtiyacı var..

bi öğretmen çok şeyi değiştirebilir . özellikle ilkokul öğretmenleri yani sınıf öğretmenleri bi çocuğun dünyaya bakış açısı - gelecekteki siyasi kimliği - vatan sevgisi üzerine çok büyük etkide bulunabilir . bu zihniyetin değişmesi için 2-3 neslin gitmesi lazım yani zaman hocam ama bu zaman diliminde de geriden gelecek nesillere çok iyi eğitim vermek lazım . . . öğretmen alırken sadece kpss puanına bakıldığı sürece de bu dediklerim olmaz . adam kpssden iyi puan almıştır ama vatan sevgisi sıfır ;Bu öğretmenin eğittiği çocukta vatan sevgisi aramak hata olur .

• Bu darbe girişimi zamanlarında doğudaki hainler boş durmamıştır. Belediyeler falan yardımıyla gene hendek kazımı falan olmamıştır inşallah. Belediye araçlarını kullanıp yapıyorlar bunu. Yüzüklerin efendisindeki gözün dikkati başka yere gider ya hani umarım doğuda öyle şeyler olmamıştır. Birkaç patlama mayın haberleri geldi geçenlerde ama.

Cizredeki patlamada belediyenin kamyonunu kullandı bu alçaklar en somut örneği daha geçen hafta meydana geldi 10 ton patlayıcı ile patlattı alçaklar :(

• Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte ;

- Belediye Başkanı ve yardımcısı ile meclis üyelerinin terör suçlarından görevden uzaklaştırılması durumunda yeni isimler görevlendirilebilecek.

-Bu isimleri (Belediye Başkanı ve başkan yardımcısı olarak atanacak) 15 gün içerisinde büyükşehir belediyesi ve il belediyelerinde İçişleri Bakanı ve diğer belediyelerde ise Vali tarafından belirlenecek.