2016-2017 Sezonu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Uzun süredir çok yoğunum, gelmeyince konuyu da açıp kaçmış oldum, Haziran başından itibaren uçuk uçuk verilerimle tekrar aktif olacağım. :)

• La ninamız var negatif qbo muz var bu yüzden akdeniz hareketli olacak (Doğunun dediği gibi bazı sistemleri İtalyaya kaçırabiliriz),birde negatif-notr dalgalı bir ao-nao muz olursa çok güzel bir kış geçirebiliriz

• Öyle bir şey zor. :P

18 Ocak 2016.

Diğer bir duruma gelirsek;
    @Enes Güleç(17) Size açıklamış.Oldukça haklıda.

Akdeniz havzasında deniz suyu sıcaklıkları normallerin altında.Bu yaz boyunca,en iyi durumda normalleri yakalayacak.Kışa geçtiğimiz zaman %55 ihtimal deniz suyu sıcaklıkları normallerin altında kalacak.Kara ile deniz arasında oluşacak basınç farkları bir çok siklonun oluşmasına neden olacak.
    Size Kasım'da beklenen deniz suyu sıcaklığı haritasını atabilirim.(Ecmwf baz alınır.)

Biraz bilimsellik ile her şey açık net.Hayalperestliğe hiç gerek yok.

• Bak şimdi güzel kardeşim, orada asla ciddi bir şekilde bir şey yazmadım.

Ben 18 Ocak 2016 dan 6 gün sonra denize sıfır da her kış gördüğüm gibi yarım metre kar gördü. 250 m deki evimde 1 m yi aşkın kar vardı. Her kış gördüğüm için bir ayrıcalığı yok.

Önümüzdeki 3 kış hep sizin olsun ziyanı yok. Sizin o 3 kış da aldığınızı ben tek kışta alırım.

Bu yorumumu yazmamın tek nedeni orada yazan FÖN yazısı. Eğer uzatırsan her türlü uzatırım haberin olsun. Şimdi önümüzdeki 3 kışı almayı düşün. Alacağın karları da bir topla, sonra benim tek sistemle aldığımla karşılaştır. ;)

• Sene 2015.Tarihler,14 Şubat 2015 12Z Ecmwf güncellemesi.Tüm forum heyecanla güncellemeyi bekliyor.Herkes sistemin favorisi Karadeniz diyordu.O güncellemede sistem 500 km batılamıştı.Her şey Takdir-i ilahtır.Allah(C.C) verdiği bir şeyi kıskanmak haddime değildir,ki sen bunu bilemezsin emin ol ama senin 3 senede aldığın kar yağışını ben sadece 2015'te aldım.

• Sene 2015.Tarihler,14 Şubat 2015 12Z Ecmwf güncellemesi.Tüm forum heyecanla güncellemeyi bekliyor.Herkes sistemin favorisi Karadeniz diyordu.O güncellemede sistem 500 km batılamıştı.Her şey Takdir-i ilahtır.Allah(C.C) verdiği bir şeyi kıskanmak haddime değildir,ki sen bunu bilemezsin emin ol ama senin 3 senede aldığın kar yağışını ben sadece 2015'te aldım.

:)

Sanırım senin her sene Karadenizin rutin aldığı metrelerden haberin yok. Olsa bunları söylemezdin. En son 2004 de öyle bir şey görmüştünüz, bir daha 11 sene sonra. Ben her kış alıyorum.

Şimdi benimle sidik yarıştırmayı kes. Lütfen uzamasın.