GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaslar bana ne derseniz deyin ama su abkı cıktılara göre istanbula kar gelmesi ımkansızdır...aranızdan cıkıp martın 15 inden sonrasını kara kıs ilan edenler var...büyük hayal kırıklığına ugrayabılırsınız...ıstanbula 15 mart sonrası tarıhler ıcın en az -8 gelmesı lazım 850 de..rüzgar poyraz cunku....semih bey aksam acıklama yaparsa zaten dedıklerıme yakın seyler soyleyecektır...bana göre semıh bey bu sene 15 gün önceden yaptıgı tahmınlerden dılı yandıgı ıcın daha temkinli br tahmın yazacaktır..

• arkadaslar bana ne derseniz deyin ama su abkı cıktılara göre istanbula kar gelmesi ımkansızdır...aranızdan cıkıp martın 15 inden sonrasını kara kıs ilan edenler var...büyük hayal kırıklığına ugrayabılırsınız...ıstanbula 15 mart sonrası tarıhler ıcın en az -8 gelmesı lazım 850 de..rüzgar poyraz cunku....semih bey aksam acıklama yaparsa zaten dedıklerıme yakın seyler soyleyecektır...bana göre semıh bey bu sene 15 gün önceden yaptıgı tahmınlerden dılı yandıgı ıcın daha temkinli br tahmın yazacaktır..

akşam görüşmek üzere

duygusal yaklasma ;) nao ao bizimle

• Yavhu Kardesim Model Diyor Model Kar Yağacak Diye Senaryolara Bak -8 giren Hatta-7 GirenlerinBazılarındada kar gösteriyor yani -8 girdimi 500hpa degeri felanda iyi oldumu sıkıntı tınne

• Yavhu Kardesim Model Diyor Model Kar Yağacak Diye Senaryolara Bak -8 giren Hatta-7 GirenlerinBazılarındada kar gösteriyor yani -8 girdimi 500hpa degeri felanda iyi oldumu sıkıntı tınne

yahu dostum 40 tane seneryodan 2 3 tanesi dıyor...vebde cok ısterım yağmasını ama gereksiz abartılı hayallere gırmeyın..enlemimiz belli martın 15 ınden sonra payrazla beraber -10 derım her zaman guzel bır kar yağısı için..ortalama senaryolar -4 -5..sız enden bahsedıyonuz anlayamadım..boşa hayal satmayın artık birbirinize...en azından daha temkinli yazın artık..

• ya simdi de boyle mi demeye basladiniz sanki biz yagdiriyoruz kari? Yagacagi varsa yagacak zaten biz burada model yorumluyoruz

ha şimdi üstadlardan bi ricam var.birazda dağları yorumlasınlar lütfen.kartalkayayı ,uludağı,kartepeyi..
    kar buralara lazım.istanbula değil.

• yahu dostum 40 tane seneryodan 2 3 tanesi dıyor...vebde cok ısterım yağmasını ama gereksiz abartılı hayallere gırmeyın..enlemimiz belli martın 15 ınden sonra payrazla beraber -10 derım her zaman guzel bır kar yağısı için..ortalama senaryolar -4 -5..sız enden bahsedıyonuz anlayamadım..boşa hayal satmayın artık birbirinize...en azından daha temkinli yazın artık..

2-3 tanesi mi diyor. Siz ne model okumadan ne de diyagramlardan anlamıyorunuz. Çünkü bunun başka izahı yok.

• yahu dostum 40 tane seneryodan 2 3 tanesi dıyor...vebde cok ısterım yağmasını ama gereksiz abartılı hayallere gırmeyın..enlemimiz belli martın 15 ınden sonra payrazla beraber -10 derım her zaman guzel bır kar yağısı için..ortalama senaryolar -4 -5..sız enden bahsedıyonuz anlayamadım..boşa hayal satmayın artık birbirinize...en azından daha temkinli yazın artık..

Dostum Bende -8 -7 Giren Senaryolardan Bahsediyorum zaten :) :)40 tane senaryodan değil neyse gorusuruz sonra :)