GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Şubat 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• maşallah soğuk çekirdeğine bak:D:D

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 995 lik ab ile ve soğukla yıkılacak heryer:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Avutma denmez buna.(Bal gibi avutma :D)Model takibi yapıyoruz her yönüyle. :boat:

böylelikle amerika kıtasındada basınç dizilimlerini görmüş oluyoruz bunlarda güzel bilgiler içeriyor :) ve evet gayette ben bunlara bakarak vay arkadaş diyorum:D:D

• Güzel kardeşim sende söylediklerini verilerle desteklesen.:)

güncellemere bak kardeşim soğuklar üstümüzde toplanmaya başladı en azından aşağıya inme şansı var önce üstümüzde biriksin :) daha önceki güncellemelerde yokru mesela gfsde şimdi 240 yeniyle 252 eskiyi karşılaştır aynı tarih için ama farklılıklara bak Carte Hemi. Nord da :)

• Yeterli değil ama hocam kendimizi fazla umutlandırıyoruz sonra modeller bozuk devam ettikçe birbirimize ve yazarlara giriyoruz .

• Yeterli değil ama hocam kendimizi fazla umutlandırıyoruz sonra modeller bozuk devam ettikçe birbirimize ve yazarlara giriyoruz .

hocam tartışmaya gerek yok neden hocalarla ve birbirimizle dalaşalımki .. umutlu olmak güzeldir umut güzel bişeydir olmazsa da can sağlığı neden üzelimki birbirimizi :) hocalarımız işinin ehlidir elbet yanılabilirler ama genellemeye baktığınızda başarı oranları gayet yüksek :) beyler 3 günlük dünya amaç bir olmak birlikte ortak hobimiz olan havayla ilgili konuşmak sistem geldimi birlikte sevinmek birlikte isyan etmek ama dikkat birbirinize isyan etmek demiyorum ;)

• Ben kendim için demiyorum ama forumda çok sabırsız arkadaşlar var modeller kötü olunca hemen kış bitti hani 15-20 sistemi ne oldu demeye başlıyorlar sonra sıkıntı çıkıyor. Yanlış yapıyoruz ama moraller bozuk olunca herkes birine çatıyor. Ben de öyle oluyorum ama içimde saklıyorum bir gün forumda patlamam inşaallah. :) Çok haklısın ama.

• güncellemere bak kardeşim soğuklar üstümüzde toplanmaya başladı en azından aşağıya inme şansı var önce üstümüzde biriksin :) daha önceki güncellemelerde yokru mesela gfsde şimdi 240 yeniyle 252 eskiyi karşılaştır aynı tarih için ama farklılıklara bak Carte Hemi. Nord da :)

Öğlen yazdı akşam ilkbahar gecede sonbahara çevirdi model artık yarın kış olduğunu hatırlar gfs Avrupa ve ülkemizde

• Silverhand dediğim buydu yalnız güncellemenin sonunda kanada taraflarındaki soğuk çekirdek iyicene yukarıya çekiliyor,acaba bu birşeylerin işaretimi?

• Silverhand dediğim buydu yalnız güncellemenin sonunda kanada taraflarındaki soğuk çekirdek iyicene yukarıya çekiliyor,acaba bu birşeylerin işaretimi?

Kesinlikle iyi bir durum bizim adımıza.Polar vortexin zayıflaması olası bu durumda.Azor kendine yol bulabileceği anlamına geliyor

Bunun gibi

ABD Kıtasından çekildi model sonunda soğuklar.

SSW Isınması da bizim için iyi durumda model sonunda.

Fark daha kolay anlaşılır olması için bide bunu atayım.

• Amerika'daki soğuklar normal seviyelere düşecektir ilerki modellerde ben şahsen uzun vadede AB'leri balon yaptığını düşünüyorum ki her güncellemede 240 ve ötesinde muazzam farklar çıkıyor

• Sadece model ne gösteriyorsa onu yorumluyorum.240h den sonrasının değişebilme olasığı %1001 zaten

aynen bencede değişecek, özellikle amerikadaki duruma baktımki genelde polar vorteks kuvvetli olduğunda bize sistem yok, amerika ise efsaneleri yaşıyor, güncelleme sonunda gücünü düşürüp soğukların çekilmesi bize doğru bir dögünün başlangıcı olabilir

• aynen bencede değişecek, özellikle amerikadaki duruma baktımki genelde polar vorteks kuvvetli olduğunda bize sistem yok, amerika ise efsaneleri yaşıyor, güncelleme sonunda gücünü düşürüp soğukların çekilmesi bize doğru bir dögünün başlangıcı olabilir

Aynen öyle modellerin bir şeyler göstermesi hiç yoktan iyidir bu sene 384h'lerden sistem geldi gördük yani :)