Kışın 3. fazı başlıyor...(10 Şubat ve sonrası)

• Günaydın, ülkemiz genelinde ve özellikle Batı bölgelerimizde hakim olan mevsim normallerinin birkaç derece üzerindeki hava şartları, yağış geçişleriyle birlikte küçük dalgalanmalar gösterse de hafta sonuna kadar pek fazla değişiklik beklemiyorum. Hafta sonu, Pazar gününden itibaren özellikle 15-16-17 Şubat tarihlerinde, güney, batı, iç ve kuzey bölgelerde hissedilir derecede artarak bahar değerlerini yer yer aşacak. Bu durum, gerçek bir mevsim döngüsü değil sadece bir dalgalanmadır ve basınç yerleşimlerinin neden olduğu geçici bir durumdur. Yalancı bahara aldanmamanızı tavsiye ederim...

hocam her zaman papaz pilav yemez .düşüncesi ile aynı tongaya ikinci defa düşmeyelim .geçen sene de asor herkesi ters köşe yaptı.hemen hemen aynı tarihlerde yani; tam da bugün ...bahar değerleri ölçülüyordu(geçen senenin 17-18 19 u için ).ancak kırım üzerindeki yb .nin soğuğu ile yağış ile -15 leri 850 hpa da marmaranın üstüne sürpriz şekilde gönderdi ve istanbul da o beklenmeyen ama bir o kadar güzel kar yağışnı (deklerinde ) etkisi altında ;al da at dercesine gönderdi.bu sene aynı sürpriz veya jesti yapar mı !!!.Allahın taktiri biraz da ,ama aldanmamak lazım .her an her şey olabilir!!! :)

• hocam her zaman papaz pilav yemez .düşüncesi ile aynı tongaya ikinci defa düşmeyelim .geçen sene de asor herkesi ters köşe yaptı.hemen hemen aynı tarihlerde yani; tam da bugün ...bahar değerleri ölçülüyordu(geçen senenin 17-18 19 u için ).ancak kırım üzerindeki yb .nin soğuğu ile yağış ile -15 leri 850 hpa da marmaranın üstüne sürpriz şekilde gönderdi ve istanbul da o beklenmeyen ama bir o kadar güzel kar yağışnı (deklerinde ) etkisi altında ;al da at dercesine gönderdi.bu sene aynı sürpriz veya jesti yapar mı !!!.Allahın taktiri biraz da ,ama aldanmamak lazım .her an her şey olabilir!!! :)

Ama gecen sene bu zamanlar modeller sinyali çalmıştı .

• Ama gecen sene bu zamanlar modeller sinyali çalmıştı .

yok kardeşim sinyal felan çakmadı çok iyi hatırlıyorum.bünyamin sürmelinin 13.02.2015 videosu vardı.o bile anlayamadı.marmara karla karışık yağmuru zor yakalayabilir .çok etkili sistem değil şeklinde cnntürk hava durumu arşiv den bak istersen şimdi izliyorum da komik geliyor :)

şti.14 ü gibi.

• Bakın benim olabileceğini düşündüğüm senaryo şu: 240h da Kuzey Kutup sinoptiğini açtığınızda basınç haritasında iskandinavya doğusundaki YB'ın sabah belirtmiş olduğum kuzeybatı Sibirya'dan aşağıya doğru sarkmaya çalışan soğuk havayı kontrol etmeye çalıştığını görüyorsunuz, işte benim beklentim bu soğuk havanın Kırım üzerinden iniş yapması ama Azor'un da yardımı gerekiyor... Bakalım takibe devam...

• Bu sinoptik böyle gelirse efsane olur ve kolay kolay bitmez 384 h bile sağlam dek yapar benim söyledigim gibi olacak herşey tekrar söylüyorum mjo verilerini takip etmek el ninolu dönemlerde daha faydalı dediğim gibi 1030 1035 bekleniyordu ama ben 1050 ve 1055 e dayanacagini söylemiştim 1055 görürseniz diğer ciktilara şaşırmayın

• Hadi bakalım moral bozmak yok biraz sinerji ile hep beraber indiriyoruz soğukları tepemize :) Şimdi bazı kişiler "Allah'ın işine karıştığımızı düşünüp dile getirebilirler ama bizim niyetimizin ne olduğunu yüce yaradan biliyor çok şükür ki..."
    Sevgiler

• Hadi bakalım moral bozmak yok biraz sinerji ile hep beraber indiriyoruz soğukları tepemize :) Şimdi bazı kişiler "Allah'ın işine karıştığımızı düşünüp dile getirebilirler ama bizim niyetimizin ne olduğunu yüce yaradan biliyor çok şükür ki..."
    Sevgiler

Hocam aslında benim fikrim Allah sistemi bize modeller aracılığı ile göstererek önlem almamızı istiyor diye dusunuyorum tabikide Yaradan herşeyi bilir :)