Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Günaydın, iyi pazarların olsun Hava_Forum ? Herkes 22'si ve sonrasına takıldı ama bemim için öncelik doğal olarak 17-20 sistemi ! Artık girmesine saatler sayıyoruz.. Bununla ilgili güncel bir durum olursa, bilgilendirmeni bekliyoruz. :) Bu sistemle ilgili mini 2004 olur demiştin !!! Halen bu geçerlimidir?. Cevaplarsan sevinirim..

• Herkese merhaba,

Forumun ününü duydum geldim, tüm hocalarımıza selamlar. :)

İnşallah yarın güzel kar yapacaktır. Benim merak ettiğim bir konu var, hocalarımız yanıtlarsa çok sevinirim.

Abim van'da öğretmenlik yapıyor. Cuma günü saat 4.30 gibi uçağı var Ankara aktarmalı İstanbul'a gelecek kısmetse. Uçakların iptal olma durumu var mı? Yılbaşında 3-4 günlüğüne gelecekti ama 3 gün üst üste Van'a uçak inemedi ve tüm seferler iptal edildi. Yine aynısını yaşamaktan korkuyoruz. Varsa tahminleriniz çok merak ediyorum.

• Salı çarşamba günleri arasında sorunu bir daha sorarsan cevaplariz fakat şuan o sistemi daha garantiye henüz almadik yağış konusu bala belirsiz ne denli ne kuvvette yağar bilinmez

• Sistemin serin havasi hissedilmeye basladi.ruzgar kuzeye dondugu an 5 6 derece birden dustu. Konuyu actigimda istaanbulda karın gece baslayacagini soylemistim.yine geceye dogru baslayacak gibi duruyor.yani aksam 8 i gectikten sonra her an baslayabilir.artik 10 mu olur 11 mi bilinmez.

• Sistemin serin havasi hissedilmeye basladi.ruzgar kuzeye dondugu an 5 6 derece birden dustu. Konuyu actigimda istaanbulda karın gece baslayacagini soylemistim.yine geceye dogru baslayacak gibi duruyor.yani aksam 8 i gectikten sonra her an baslayabilir.artik 10 mu olur 11 mi bilinmez.

Semih Hocam final sınavlarım nedeniyle forumdan 10 gündür uzağım. Sistemi hiç takip etmedim, en ufak bir fikrim yok neredeyse :D

Yarın için tatil olasılığı var mıdır? Yağışın şiddeti nasıl olacak?

Cevaplayabilirseniz sevinirim, saygılar

• Pazartesi 2004 ün mini ama yagis acisindan belki daha doyurucu versiyonu olabilir ama umudunuzu kirmayim subattan once saglam bi sistem beklemeyin 2.sistem fos standart kis havasi, efsane de sadece soguk yonunden oluyor artik, iklimler degisti dunyanin dengesi kaydi, artik genelde extreme hava kosullari yasiyoruz kisa sureler icinde, bir gunluk asiri yagis, bir gunluk asiri soguk, hortum, hic durmayan simsekler, takir takir buz yagmasi vs..