Kara Kış Geliyor!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Root hoca arkadaş doğru söylüyor bu konuyu okumadan az önce başka bir konu da bende bu duruma değindim, bu pek kara benzemiyor dediği gibi kül gibi yağıyor ve ne sulu kar ne de saf kara benziyor ve de aşırı kristal bir görünmü var kar adeta ışıl ışıl parlıyor

• atasehirde bekliyoruz.............

Yağış çok yakında ama henüz ulaşamadı. Yakında ulaşır gibi, ulaşmazsa birazdan yatacağım ben de. Böyle bir sistem beklemiyordum aslında. Bazı yerler muhteşem kar aldı bazı yerlerde örtü bile oluşmadı. Tahminlerim bazı yerler için tuttu bazı yerler için tamamen yanlış çıktı. Özellikle son saatlerde ULL ne dediyse o oldu. Deniz etkisi bile bu kadar ayrım yapmamıştı. Bu sistemde tek unutmayacağım şey dün geceki kar taneleri. Çok başarısız değildim. İri taneli kar yağışını tutturdum. Kar orajını tutturdum, dün şimşeği kendim gördüm. Bugünki yoğun karı ise sadece Avrupa ve Anadolu'nun karasal ilçeleri için tutturdum. Ama başarılıydım da diyemem.

Yatmadan önce bir sonraki sistemden bahsedeyim. Cuma günü güzel bir karla başlıyoruz. Yoğun kar ve ciddi soğuk bekliyorum 2. dalgada. Modellerde sadece yağışı takip edin artık. :)

• İstanbul'da okullar tatil edilmeli ve bence edilecek.

NOT:Üniversiteliyim bizimki çoktan bitti.Sakın duygusal konuşuyor demeyin :D

anadolu yakasının güney sahillerinde pek bir şey yok bafralı,anadolu yüksekler ve karşıda var,bence ilçelere bırakabilirler bu tatil işini

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hadi bakalım , burdaki üstadlara elinizden geldiğince yüklendiniz 2 gündür.2 sistem daha yolda geldi çattı, yorum bekler durursunuz artık onlardan.

• anadolu yakasının güney sahillerinde pek bir şey yok bafralı,anadolu yüksekler ve karşıda var,bence ilçelere bırakabilirler bu tatil işini

Bende öyle düşünüyorum.Öyle olursa Çekmeköy,Ümraniye,Sancaktepe gibi Anadolu yakasının yüksek semtleri kesin tatil olacaktır.Karşıda Başakşehir gibi yerler banko tatil olur.

• Bende öyle düşünüyorum.Öyle olursa Çekmeköy,Ümraniye,Sancaktepe gibi Anadolu yakasının yüksek semtleri kesin tatil olacaktır.Karşıda Başakşehir gibi yerler banko tatil olur.

sen tatil işini bırakta cuma-cumartesi-pazar istanbul için ne düşünüyorsun?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Son GFS çıktısı gibi gelirse DEK şov :D

bakalım bende dek olacak diyorumda inşallah anadolu yakası bu sefer daha şanslı olur ve gerekeni alır,rüzgar çok önemli sanki

• Valla ben gece kuşuyum bana kalsa uyuma derim ama sen karar ver :D

al bendende o kadar gececilere pek dokunmuyor bu durum :D:D