Olası Sistemler Model(GFS-ECMWF) - Veri Analizleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• bafralı kardeşim Ladikli hemşerin olarak seni tebrik ediyorum inşallah hayırlısı olur rabbimden niyaz ediyorum.umarım memleketim samsun ladik mekanım istanbula ve şu an yaşadığım yer doğu anadoluya bol bol güzel haberler verirsin ve umarım bu tahminlerinde yanılmazsın hayırlı uğurlu olsun .... :) :)

Hemşerim benim teşekkür ederim :) İnşallah ülkemiz bu kışı iyi geçirecek.Ladik zaten Samsun'da ama karasal iklimi var :D

• Ladik için tahmine gerek yok sanırım her türlü kar :D

:) haklısın bafralı ;Geçenki sistemde ,30 cm civarı kar almış ladik ;Ladiğer göre çok az ama, ladiğe ocak sonu şubat gibi gelir genelde sistemler ,ama öyle böyle gelmez arkasında Akdağlar ......cephesel yağışlar da eklenince ver elini 1 metre ,1.5 hatta 2 metre karlar dahi alacaktır inşallah ,önümüzdeki sistemde güzel haberler alırız tüm samsun için ve Türkiye için ......:)

• :) haklısın bafralı ;Geçenki sistemde ,30 cm civarı kar almış ladik ;Ladiğer göre çok az ama, ladiğe ocak sonu şubat gibi gelir genelde sistemler ,ama öyle böyle gelmez arkasında Akdağlar ......cephesel yağışlar da eklenince ver elini 1 metre ,1.5 hatta 2 metre karlar dahi alacaktır inşallah ,önümüzdeki sistemde güzel haberler alırız tüm samsun için ve Türkiye için ......:)

Aynen öyle.Bafra-Alaçam filan merkezlerde 70-80 cm devirdi köyler neler olmuştur kim bilir.İnşallah dostum :)

• Aynen öyle.Bafra-Alaçam filan merkezlerde 70-80 cm devirdi köyler neler olmuştur kim bilir.İnşallah dostum :)

o bölgede sinop en şanslı yerdi sanırım 1 metreden fazla alan yerler oldu ;genelde tam tersi oldu ama yaradan bu kez sinopa uygun gördü hayırlısı allahtan artık bafralı kardeşim ...:)

• Dostlar merhaba
    Sizce marmaranın güneyi balıkesir bandırma bölgesi ne kadar kar alır.

Siklonik yağış var soğumada düzelecek GFS'de eğer ki diğer veriler aynı gelmeye devam ederse.Şuan ne kadar kar alır onu bilemem ama yağış cepte bence.

• Bafralı öncelikle merhaba
    Bende çarşambalıyım.
    Hayat şartları bizi bu tarafa attı.bandırmaya ciddi kar yapmıyor.merakımız ondan. Umarım bu sistem işimize yarar. Tşk

• Harika.Buna göre İtalya'da AB çok zor ve Ege'de AB olasılığı fazla :hfyeni (29):.Bunu ana mesaja ekliyorum Asiore hocanın adını da vererek.

İşte ben buna gozluk takarim:hfyeni (29):
    Büyük ihtimal AB muğla civarlarında olacak olacak

• Ladik için tahmine gerek yok sanırım her türlü kar :D

hocam Laidik geçen sistemde beni şarşırttı ama olsun ben daha fazla bekliyordum ama karadeniz için geçenki sistem sahil ve yakın yerler içindi Cephe yağışı değildi ladik için yamaç yağışı gerek bir anda Akdağın eteklerinde biriken dolu dolu bulutlar gelsin yeter geçtiğimiz kış da aldı 1 metre den fazlaydı iki üç tane bu şekilde kar altı geçen seneki şubat sistemi en sert ve kalıcı olanıydı bazı köyleri yer yer 2 metreyi aştığını bilirim :)

• Harika.Buna göre İtalya'da AB çok zor ve Ege'de AB olasılığı fazla :hfyeni (29):.Bunu ana mesaja ekliyorum Asiore hocanın adını da vererek.

Gücünü kaybetmezse dönüş hareketiyle kıbrısa kadar ilerler,ülke için yağış bakımından çok daha iyi olur :)

• o bölgede sinop en şanslı yerdi sanırım 1 metreden fazla alan yerler oldu ;genelde tam tersi oldu ama yaradan bu kez sinopa uygun gördü hayırlısı allahtan artık bafralı kardeşim ...:)

Yilbasi sisteminin rekoru Bartindaydi kardesim sehir merkezinde 93 cm ölculdu:)