Karlı Yılbaşı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Arkadaslar bu sistem Ist icin bitti sanirim simdi tartışmayı bırakın önümüze bakalim.14 ocakta kar yağışı olabilirmis.Bu sistemi inceleyen varmı ilk veriler neler ?

Bu sistem bitmedi. Şuanda Pendik kar alıyor, Ataşehir'de ise kar atıştırıyor. Marmara'da oluşan ufak bulutların etkisi. Yarın gece tekrar deniz etkisi yağış olacak. Pazar sabahı da sıcak cephe ile kısa süreli lapa lapa kar yağışı olabilir.

• Bu sistem bitmedi. Şuanda Pendik kar alıyor, Ataşehir'de ise kar atıştırıyor. Marmara'da oluşan ufak bulutların etkisi. Yarın gece tekrar deniz etkisi yağış olacak. Pazar sabahı da sıcak cephe ile kısa süreli lapa lapa kar yağışı olabilir.

Peki en yakın sistem ne zaman bekliyorsun ?

• Bu sistem bitmedi. Şuanda Pendik kar alıyor, Ataşehir'de ise kar atıştırıyor. Marmara'da oluşan ufak bulutların etkisi. Yarın gece tekrar deniz etkisi yağış olacak. Pazar sabahı da sıcak cephe ile kısa süreli lapa lapa kar yağışı olabilir.

Yarin nereler etkilenebilir

• Arkadaşlar biraz konu dışı olucak fakat kar yağışı sırasında çıkan bu seslerin ne anlama geldiğini bilen var mı? Yani bilimsel bir açıklaması var mı?

http://webtv.hurriyet.com.tr/h…n-garip-ses-iddiasi_67958

İnternette görmüştüm. Bazı insanlar kıyametin koptuğunu, İsrafil(a.s)'in Sur'a üflediğini sanmışlar :D. Ama bilimsel açıklaması hakkında bir bilgim yok bende merak ediyorum.

• İnternette görmüştüm. Bazı insanlar kıyametin koptuğunu, İsrafil(a.s)'in Sur'a üflediğini sanmışlar :D. Ama bilimsel açıklaması hakkında bir bilgim yok bende merak ediyorum.

Gerçekten çok enteresan. Birde dünyanın her yerinden aynı ses kaydedilmiş. Bütün dünya duymuş. Nasıl bir açıklaması var çok merak ediyorum doğrusu. Bazı insanlar HAARP projesi falan diyor. Değişik yorumlar var :D

Havalimanının dibinde oturduğum için bu ses gelse bile uçak sanmışımdır ben alıştık çünkü artık :D

Einmal editiert, zuletzt von zebellah ()

• Beyler kuzey kutup girdabının bozulduğundan bahsediyorlar. ayrıca dün istanbul'un sıcaklığı bi ara kutuplardan daha yüksek seviyelere gelmiş. ne düşünüyorsunuz ?

hocam yarınki deklerden avrupa yakası etkilenecek mi?

Einmal editiert, zuletzt von mertdkdg ()

• Arkadaslar suanki sistemi sormuyorum ben büyük kar yagisi tekrar olabilirmi onu soruyorum varmi inceleyen ? 14 ocak belki olabilirmis

ihtimaller arasında var ama çok uzun bir süreç. kafa yormamak lazım, bekleyip göreceğiz.

• doğrudur. acaba girdabın bozulmasıyla uzun vadede kutup bize çalışacak mı, bunun etkisi olabilir mi ?

valla açıkçası bilimsel olarak bu işlerden pek anlamıyorum ama 2 yıldır Amerika kıtasını kutup girdabı ( polar vortex ) ler vuruyor . Bunun için girdabın bozulduğu söyleniyor hatta resmide vardı , eğer doğruysa bu şimdide bizim başımıza gelebilir ABD 2 yıldır neredeyse buzul çağı ile boğuşuyor.

Bak bur normalde olması gereken

buda geçen sene olan

• yani ülkemize polar vortex vurabilir diyorsunuz

• Geçen sene sömestre tatili sırasında ABD'deydim. Polar Vortex sağ olsun çok iyi hatırlıyorum adamlar bir sistem bitmeden diğerini alıyordu. Şimdi Türkiye'yi vurursa ne olur siz düşünün ;)

• olursa eger kara gömülürüz her kar sevdalısının istedigi şey olur

yani dolaylı olarak istenilen bir şey tabi ama böyle yollarla olmasını kimse istemez bence , sonuçta olmaması gereken extrem bir durum , Öyleki 2 yıldır ABD deki şiddetli soğuk havaları hiç bir meteorolojik kaynak bilemedi. Sadece Çiftçi almanağı bildi hatta çok sıcak geçeceğini söylüyorlardı bütün meteorolojik kaynaklar