Yılbaşı Efsanesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Az önce Skew-T attım. Bak bakalım neymiş yukarı seviye rüzgarı? Aşağı seviye yanıltır dikkat et. ;)

Root kardeş acayip şeyler olacak dediğin çıkarsa ben sana bişey sorucaktım bu İstanbul'u vuracak olan çok kuvvetli kar ve dolu oraj kütleleri balıkesire de uğrar mı ?

• 6 Ocak'ta karayel varken Çatalca Tuzla'dan sonra en iyi karı alan yerdi mesela :D

tuzla 6 ocakta cok ıyıydı ben tuzlada oturuyorum :)

[size=x-large][font=Arial, sans-serif]Güntekin Onay : Gün gelecek FEDA diye dalga geçtiğiniz BEŞİKTAŞ puan kaybetsin diye dua edeceksiniz.[/font][/size]

• 6 Ocak... İlk gün olan Çarşamba'da öğlede gelen bir kütleye kadar kar tutmadı. Öğleyin gelen bir kütle kara yatak hazırladı. Sonra efsane başladı. Karda ayağım bata çıka yürürken, bazen sıkışarak buz olmuş karlardan kayarken... Sahile gittim, izlerken denizi birden bir tipi bastırdı, zaten kaldırımları yok etmiş olan karı 1,5 katına çıkarttı ve 15-20dk sonra gitti. Şaşkınlığımı hala atlatamamışken bu kadar karın biriktiğini görünce mutluluktan ağlaycaktım. Hala unutmam o görüntüyü. Yıldızları sayarken birden bir karartı geldi, iki tarafa ayrıldı ve birleşti. Daha bu ne diyemeden bir tipi... En az 50cm vardır tahminimce.

17 Şubat... Müthişti. Hatırlamıyorum sanırım ilk gündü (17 Şubat) hiç kar alamamışken bir akşam birden bir tipi bastırdı ve kara yatak hazırladı. Ardından tüm gece inanılmaz kar aldık. Sabah uyandığımda 25cm kar vardı. Ve o gün saat 10m gibi efsane bir kütle yine geldi. Ve Çatalca ve Başakşehir kutlamalar yaparken, Maltepe olarak sessiz sedasız turuncu kütleler alıyordu. Dikkate alan yoktu. 45 cm ile kapattık. Ve azıcık Kartal'a yürüyünce tek parmak bile kar olmadığını görmek olduşça trajikti.

• 6 Ocak... İlk gün olan Çarşamba'da öğlede gelen bir kütleye kadar kar tutmadı. Öğleyin gelen bir kütle kara yatak hazırladı. Sonra efsane başladı. Karda ayağım bata çıka yürürken, bazen sıkışarak buz olmuş karlardan kayarken... Sahile gittim, izlerken denizi birden bir tipi bastırdı, zaten kaldırımları yok etmiş olan karı 1,5 katına çıkarttı ve 15-20dk sonra gitti. Şaşkınlığımı hala atlatamamışken bu kadar karın biriktiğini görünce mutluluktan ağlaycaktım. Hala unutmam o görüntüyü. Yıldızları sayarken birden bir karartı geldi, iki tarafa ayrıldı ve birleşti. Daha bu ne diyemeden bir tipi... En az 50cm vardır tahminimce.

17 Şubat... Müthişti. Hatırlamıyorum sanırım ilk gündü (17 Şubat) hiç kar alamamışken bir akşam birden bir tipi bastırdı ve kara yatak hazırladı. Ardından tüm gece inanılmaz kar aldık. Sabah uyandığımda 25cm kar vardı. Ve o gün saat 10m gibi efsane bir kütle yine geldi. Ve Çatalca ve Başakşehir kutlamalar yaparken, Maltepe olarak sessiz sedasız turuncu kütleler alıyordu. Dikkate alan yoktu. 45 cm ile kapattık. Ve azıcık Kartal'a yürüyünce tek parmak bile kar olmadığını görmek olduşça trajikti.

bende maltepedeydim lojmanlari biliyormusun aydinevlerin uzerinde iste orada yer yer 80-90 cm kar vardi

SM-A700F cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

• Hemşerim Balıkesir bu sistemde bana göre takip etmesi en heyecanlı yerdir ne olacağı hiç belli değil Allah'ın taktiri bekleyip görecez.Root kardeşim de gördüğünde cevaplar.

Balikesir o oraj kütlelerini alamaz. Ama yer yer yoğun kar alacak. Ilçe tahmini yapmıyorum radarı acıp izleyin bu saatten sonra. :)