GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Aralık 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Kutbi girdap karpuz gibi ortadan ikiye ayrılıyor. MJO, OLR, stratosfer verileri, analog, dijital diğer tüm veriler de sistemin varlığını destekliyor. İşin zor kısmını atlattık sayılır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Ayrıntılar için önümüzdeki haftanın modellerini takip edeceğiz. Adminler de boş durmasın. Motivasyon amaçlı müzikler çalsın da millet havaya girsin biraz. Dombıra mı çalarsınız Armagedon müziği mi çalarsınız orasını ben bilmem. Kuru kuruya 3-5 model çıktısıyla olmaz ki bu işler. Nerede hareket orada bereket demiş atalarımız.

Bizde biraz daha bekleyelim modeller netleşsin istiyoruz.Çalışmalarımız tam gaz devam ediyor.Allah'ın izniyle güzel bir sistem olacak. ;)

• Surmeli sistemin olabileceğini ama kar yapacak kadar olmicagini söyledi :) 5-6 dereceler ongormus İstanbul için ankara içinde kuru geçecek demis

Bünyamin Sürmeli'yi boşverin siz. Ona göre ayın 10'unda da kar yağacaktı. Günlerdir gelecek diyorum. Artık söylememiz gereken tek şey; gelooo. :D

• Karadenize kıyısı olan yerler DEK'ler yıkar geçer.

Ayrıca ECMWF 240H sinoptiğine göre Girit civarı AB olasıdır.

Klasik Bünyamin Bey.Oda bizim baktığımız modellere bakıp yorum yapıyor.Şuan öyle demesinin tek amacı 10 gün var neredeyse sisteme.

• Ben 20 Aralik'a kadar sistem olmayacagini 40 gun onceden, ay sonu sistem gelecegini de 20 gun onceden söyledim. Risk almayı tavsiye ederim ona, heyecanlı oluyor takip etmek. Hele modeller insanın beklentisine tam uyuyorsa o adrenalini paraşütte bile yaşayamazsın. :D

• Ben 20 Aralik'a kadar sistem olmayacagini 40 gun onceden, ay sonu sistem gelecegini de 20 gun onceden söyledim. Risk almayı tavsiye ederim ona, heyecanlı oluyor takip etmek. Hele modeller insanın beklentisine tam uyuyorsa o adrenalini paraşütte bile yaşayamazsın. :D

Aralık i iyi tahmin ettin tebrik ederim.ayrica eskiye göre yorumların daha ayrintisiz daha makul.neyse bunu baska yerde konuşalım.insallaah şu ay sonu sistemi gelirde 6 ekimden beridir çektiğimiz kuraklik bi nebze olsun azalır

• Root sana tavsiyem vakur ol, mütevazı ol ve bırak seni başkaları övsün. Burada herkesin geçmişte neler söyleyip söylemediğini takipçiler gayet iyi bilirler ve günü geldiğinde de eleştirir yada onore ederler. Ancak sen böyle her gün ben demiştim, söylemiştim dersen, ben bildimcilik oynarsan, ukalaca tavırlar sergilersen bir yerden sonra sempatini kaybeder antipatik olursun. Modellerin beklentilerine uyduğunda yaşadığın adrenalin patlamasını anlıyorum, heyecan duyman doğaldır ama böyle durumlarda kendine hakim olman da gerekir ve bunu başarabilmek önemli bir meziyettir. Muhtemelen bu tip davranışlar ego kaynaklıdır ve başarıya duyulan açlığın bir yansımasıdır. Başarıya doydukça yukarıdaki tavsiyelerimi uygulamaya geçirmek daha kolay olabilir.