Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • sunuda eklemek istiyorum samet beye Allah peygamber sabri vermis desem yeridir baska biri olsa bu kadar cevap vermez gercekten dedim gibi aralik ayindan beri cok sahit oldum tek tek cevap verdigine ve o kadar cok guzellikle uyari yaptina cok ama cok kez okudum iyi geceler

Güzel duygular için teşekkürler.

• Güzel duygular için teşekkürler.

duygu degil hocam gercekler abartmiyorum 50 den fazla bir gunde buraya yazmayin karalama tahtasina yazin lutfen dediginizi ben okudum ben sahidim diyecek soz yok yani insan yeri geliyor evladina sinirleniyor parliyor neyse konusulacak cok sey var ama en buyuk efendilik susmak dir

• ya gerçekten komik her neyse bu yıl bol bol yağışlı geçeceğe benziyor ocak ayı için erken.unutmadan latif doğan kar gelecek esprisi yapmayın sıkıntı oluyormuş...

Sayın idnefeyeb avujrub (anlayana)

Burjuva; köylü, işçi ya da soylu sınıfına dahil olmayıp, sosyal statüsünü ve gücünü, eğitiminden, işveren konumundan ve zenginliğinden alan kentli kişi. Bu kimselerin oluşturduğu sosyal sınıfa burjuvazi denir. Zaman zaman eleştirel olarak "materyalist veya basmakalıp uygulamalara sadık" anlamında kullanılır.

Beyefendi; Saygı belirtmek için erkek adlarının sonuna getirilen veya bu adların yerine kullanılan sandır.

Sizde (sende demiyorum!!!!) hiç birini bulamadım. (sığ espiriniz dahil)

Bir dost ve Abi tavsiyesi;

Madem Burjuvasınız kendinizi tatmin edecek başka siteler önerebilirim size.

HF size göre bir site değil güvenin bana burada zekanız ve beyniniz telafisi olmayan yaralar alabilir.

Hele üstüne üstlük birde Beyefendisiniz o zaman buradan hemen kaçın!!!!!!

Ha aklıma gelmişken burada vaktinizi boşa harcamayın Göksel Arsoy , Fatma Girik , Kenan Pars 'ın

Birlikte oynadığı ''Küçük Beyefendi'' filmini şiddetle tavsiye ederim.......

• Bu sene ilginç gelen bir durum var forumda.Üye yazarlara bilgili arkadaşlara sürekli sistemle ilgili soru sorup modellerde bir olasılık görmeyince bir yazar tahminci havasıyla kışı bitirebiliyorlar.Arkadaş madem bu seviyede bilgin var niye öncesinde yazarlara soruyorsun? Çık de ki benim öngörüm böyle böyle bu kış tırt bir kış vs vs... Bir garip durum...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Genel olarak insanlar neredeyse hocam ne zaman kar yağdıracaksınız noktasına geliyor. Arkadaşlar mevla nasip etmemişse hoca heyetide olsa 1 tane kar tanesi yağdıramaz bunu sizde çok iyi biliyorsunuz. Nasip ettiysede zaten yağacak. Her insanın bir ilgi alanı olduğundan bu forumda ki arkadaşlarında ilgi alanı meterolojik olayalar bu çerçeve de bilgi alış verişi yapıp önceden tahminler ile kendimize göre zevkli bir uğraş ile meşgül oluyoruz. Bu vesile ile nasibimiz ne kadar belli zaten bunu kimse yorumuyla ne artırabilir ne azalta bilir. Kimse kimse ye ılıkçısın yok efsanecisin diye kızmasın bence olacak olan belli. Hocalarımız eline sağlık yalnız forumda ki insanların manevi baskılarına ve beklentilerine karşı hocalarda zaman zaman güzel bir haber verebilmek adına beklenti çıtasını çok iddaalı cümleler ile kurabiliyorlar. Adı üstünde tahmin elbette ki yanılma payı var zaten kesin olsa kimse takip etmez olan olacaktır. Bu bakımdan hocalarımız 15 günlük hatta 1 aylık tahmin yapmasa sitenin anlamı kalmaz sadece insanların beklentilerine karşılık vermek adına uzun vadede biraz iddanın dozu kaçabiliyor. Bu da kendini çok kaptırmış insanlarda neredeyse tükenmişlik hissine kadar gidip hocalara sataşmalara sebebiyet veriyor.

• Ben önümdeki verilere bakarım. Esas itibariyle duygusal hareket edip verileri ve istatistikleri reddetmem asıl mantıklı olmaz. Batılı QBO & El Nino kombinasyonlu Şubatların %80'i normallerden ılık geçmiş. U-200 tahminl erine bakarsak negatif AO NAO trendinin Şubat ortasına kadar devam edeceğini söyleyebilirim. Belki bir ihtimal gene kıyılarda sınırda sistem gelebilir tabi.

Einmal editiert, zuletzt von Kartutkunu () aus folgendem Grund: İnşallah yanılırsın .Malesef şuanki görüntüler dediklerini destekler nitelikte

• Böyle yağışlı ve soğuk bir dönemi maalesef azami şekilde karsız kapatıyoruz. Açıkçası devamlı yağmur ve kuru soğuk çekeceğime sağlam 2-3 günlük karlı sistemler görüp ardından lodos yemeyi yeğlerdim. Ümitler artık Ocak sonu ve Şubat'a kaldı ne diyelim İstanbul olarak sabır çekiyoruz.