Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Güzel kardeşim ben trolluk yapmıyorum insanları da kışkırtmıyorum bütün bu olaylar benim kar keşke az yağsa demem ile oluyor bundan olayı huy kapan insanlar varsa bilmiyorum.

Trollük yaptığını bende düşünmüyorum ama yanlış anlaşılmaya müsait kelimeler seçiyorsun galiba :D

• Kardan bıktım ya köy yerinde kar hiç iyi olmuyor.Bu seferki daha yoğun ve uzun süreli batı karadenize kaç cm düşer? Yılbaşındaki sıstemde 1metereyi geçmiti.Kapıdan tünel kazarak çıktık :D

• 2002 ocak ayındaki yağan kar gelmiş geçmiş gördüğüm en baba en efsane kar'dı.. o zamanlar okullar 2 hafta tatil olmuş yoldaki buz kütlelerini kazmalarla kırıyorlardı.. biz ise karda kaymaktan heryerimiz tutulmuştu.. özellikle beylikdüzü-avcılar vs.. civarı ulaşım yok gibi bişeydi.. 2004 kışı falan yalan kalır 2002nin yanında.. o zamanın arşivlerine baktımda yazmadan duramadım :)

http://www.meteociel.fr/modele…=2002&hour=0&map=4&mode=0
    10 ocağa kadar ilerletin lütfen :)

temennim arzum hayatımda öle bir kış daha görmek..

• 2002 ocak ayındaki yağan kar gelmiş geçmiş gördüğüm en baba en efsane kar'dı.. o zamanlar okullar 2 hafta tatil olmuş yoldaki buz kütlelerini kazmalarla kırıyorlardı.. biz ise karda kaymaktan heryerimiz tutulmuştu.. özellikle beylikdüzü-avcılar vs.. civarı ulaşım yok gibi bişeydi.. 2004 kışı falan yalan kalır 2002nin yanında.. o zamanın arşivlerine baktımda yazmadan duramadım :)

Ciden nasil bir sistem idi oyle. 10 gun kar vardi. Bir karis buz tum asfaltin uzerinde yeni bir asfaltmiscasina sabit dururken uzerine kar yagip tuzlanip camurlasir ama o bir karislik buz asfalt sabit kalirdi bozulmadan. Bele kadar kara gomulmeler.. hic unutmam o zaman arkadaslarla kardan ev yapmistik. Oyle bol kar vardi ki, kucuk dikdortgen market kasalarini kalip olarak kullanip 2 kisi surekli sıkıstırıp kar tugla uretirken biz 2 kiside tuglalar ile duvar orup yumusak yumusak kar ile araya harc yapardik. Kar ev bitincede en son yumusak kar ile sivamistik :) o ewde gunlerce firtinadan korunmustuk kizaklarla kaydiktan sonra dinlenmek adina. Cok guzel gunlerdi. Yer: beylikduzu. Sene 2002.. vabe.. yillar akmis gecmis.

2 gün falan yağdı kar abi. Ne 2 haftası. Çok net hatırlıyorum o sistem. orta 3 teydim sınav oluyorduk. Bir anda bastırmıştı kar ama ertesi gün öğlen gibi hava açmaya başlamıştı.

• 2 gün falan yağdı kar abi. Ne 2 haftası. Çok net hatırlıyorum o sistem. orta 3 teydim sınav oluyorduk. Bir anda bastırmıştı kar ama ertesi gün öğlen gibi hava açmaya başlamıştı.

2002 ocak ayinda lise 2 de okuyordum. Cok iyi hatirliyorum Bagcilarda 1 metreye yakin kar vardi. Yollar tamamen buz kutlesi ile kaplanmisti. Bagcilar icin 2002 kışı benim gordugum en soguk ve en uzun sureli yagiş alan kıştı.

• 2002 ocak ayinda lise 2 de okuyordum. Cok iyi hatirliyorum Bagcilarda 1 metreye yakin kar vardi. Yollar tamamen buz kutlesi ile kaplanmisti. Bagcilar icin 2002 kışı benim gordugum en soguk ve en uzun sureli yagiş alan kıştı.

Allah Allah. Ya ben yaşlandım yanlış hatırlıyorum ya da bu kadıköy denen dandik yer yine babayı aldı.

• Allah Allah. Ya ben yaşlandım yanlış hatırlıyorum ya da bu kadıköy denen dandik yer yine babayı aldı.

[w] Kullandığımız kelimelere dikkat edelim [/w]

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Özür dilerim ama kimseye hakaretim olmadı.

Hakaretiniz olmadı ama argo konuşmak forum kurallarımıza aykırı

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Allah Allah. Ya ben yaşlandım yanlış hatırlıyorum ya da bu kadıköy denen dandik yer yine babayı aldı.

bak yanlış hatırlamıyosam meteoroloji uyarı yapmıştı pazartesi için tatil etmemişti meb sonrasında kar bastırınca bi anda tatil olup herkes eve gitmişti.. 2 gün sonrasında 3 gün derken 1 hafta tatil olmuş halaa yağdığı için direk 1 hafta daha tatil olmuştu.. hayvan gibi yağdı yani.. gözlerim dolar o zamanı hatırlayınca.. tarih yanıltabilir belki seni.. 2004 falan karıştırıyo olabilirsin belki..

• bak yanlış hatırlamıyosam meteoroloji uyarı yapmıştı pazartesi için tatil etmemişti meb sonrasında kar bastırınca bi anda tatil olup herkes eve gitmişti.. 2 gün sonrasında 3 gün derken 1 hafta tatil olmuş halaa yağdığı için direk 1 hafta daha tatil olmuştu.. hayvan gibi yağdı yani.. gözlerim dolar o zamanı hatırlayınca.. tarih yanıltabilir belki seni.. 2004 falan karıştırıyo olabilirsin belki..

Tarih yanıltamaz çünkü 2003 yılında mezun oldum.