Beiträge von Vertigo47

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

2002 ocak ayındaki yağan kar gelmiş geçmiş gördüğüm en baba en efsane kar'dı.. o zamanlar okullar 2 hafta tatil olmuş yoldaki buz kütlelerini kazmalarla kırıyorlardı.. biz ise karda kaymaktan heryerimiz tutulmuştu.. özellikle beylikdüzü-avcılar vs.. civarı ulaşım yok gibi bişeydi.. 2004 kışı falan yalan kalır 2002nin yanında.. o zamanın arşivlerine baktımda yazmadan duramadım :)

http://www.meteociel.fr/modele…=2002&hour=0&map=4&mode=0
    10 ocağa kadar ilerletin lütfen :)

temennim arzum hayatımda öle bir kış daha görmek..

Ciden nasil bir sistem idi oyle. 10 gun kar vardi. Bir karis buz tum asfaltin uzerinde yeni bir asfaltmiscasina sabit dururken uzerine kar yagip tuzlanip camurlasir ama o bir karislik buz asfalt sabit kalirdi bozulmadan. Bele kadar kara gomulmeler.. hic unutmam o zaman arkadaslarla kardan ev yapmistik. Oyle bol kar vardi ki, kucuk dikdortgen market kasalarini kalip olarak kullanip 2 kisi surekli sıkıstırıp kar tugla uretirken biz 2 kiside tuglalar ile duvar orup yumusak yumusak kar ile araya harc yapardik. Kar ev bitincede en son yumusak kar ile sivamistik :) o ewde gunlerce firtinadan korunmustuk kizaklarla kaydiktan sonra dinlenmek adina. Cok guzel gunlerdi. Yer: beylikduzu. Sene 2002.. vabe.. yillar akmis gecmis.

Bakin maliyetleri kismak adina fason imalat yaptirmak ucuz isgucu kullanmak baska birsey, kendi imalatini yapacak teknoloji ve birikime sahip olmadigindan dolayi fason yaptirmak zorunda kalmak bambaska birsey bunlari birbirine karistirmayalim. Yoksa bmw mercedes almanya ucgeninde tofas karsan turkiye ucgeni ayni olurdu degilmi.

Gegeor kardesim 1200 lira ile lg g3 16gb sifir delta garantili cok rahat, lg g3 32gb ki bunu tavsiye ederim sahibindende 1350 liralara 0 delta garantili cok rahat bulursun ben aldim cok memnunum ayrica teknik olarak suan en hizli ve guncel iki telefon var biri note 4 digeride lg g3 32 gb olan versiyon. iyiaksamlar..